Szerző Téma: Paradox hiba Esprit 738  (Megtekintve 4902 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető regenyid

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Paradox hiba Esprit 738
#12 2020. Június 04. - 09:37:40
0
Hát lehet, hogy akkor mégis ez lesz.. Megpróbálkozok a kezelőről felparaméterezni. Nem csináltam még ilyet teljesen a nulláról. Új vagyok a szakmában, és eddig nem kellett régi központal foglalkoznom.

Köszönöm a segítséget!
előzmény: syn7h37ic #11

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Paradox hiba Esprit 738
#11 2020. Május 30. - 23:12:25
+1
Pedig kezelőről kell.
 Egyrészt a hozzávaló Espload DOS alapú a szoftver, és háklis, ha nem XP, vagy régebbi az oprendszer, másrészt kell egy ADP 1 vonalszimulátor, és egy Bell103 képes modem.... "csak"... A mostani notebook egyike sem képes már a bell103 kommunikációs protokollra, sőt, mivel régóta már  modem sincs bennük, így külső modem kell mindenképp. Ennyire ne légy mazochista, hogy egy faék riasztót PC-ről programozz. Kb. ágyúval verébre. Amit te adatkommunikációs csatlakozónak nézel, az valójában csak egy panel-panel kommunikációs megoldás, hogy mellé lehessen tenni egy másodlagos kommunikátort, pl. CID rádiót, vagy egy másik kiegészítő kommunikátort, ami képes a soros adatfolyamot feldolgozni, de ez nem programozó csatlakozó, nem is lehet innen programozni a panelt, mert csak kimenetet ad, bemenet nincs.
előzmény: regenyid #9
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 30. - 23:17:17 írta syn7h37ic »

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Paradox hiba Esprit 738
#10 2020. Május 28. - 20:31:51
+3
Espritet nem tudsz soros porton programozni, ahhoz modem kell és ADP-1 telefonvonal szimulátor.
És hamarabb fel lehet programozni kezelőről mint hogy bekapcsolna a laptop.
előzmény: regenyid #9

Nem elérhető regenyid

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Paradox hiba Esprit 738
#9 2020. Május 28. - 08:09:42
0
Sziasztok,

Lehet hogy nem a megfelelő topikba írok, de egy Esprit 728 központhoz kérnék némi segítséget.
Az ügyfél nemrégiben vásárolt egy családi házat ahol egy ilyen riasztóközpont van kiépítve. Már az előző tulaj sem ismerte a hozzá tartozó jelszavakat.
Honnan tudok esetleg programozó szoftvert letölteni ezekhez a típusú központokhoz? Az USB-RS programozó kábelt tudom használni majd a programozásához?
Kezelőről nem szeretném programozni ezt az opciót légyszíves ne is írjátok. Ha minden kötél szakad lecserélem a központot egy SP5500-ra.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Paradox hiba Esprit 738
#8 2020. Április 16. - 08:42:01
0
Ha elmondom a tutit, akkor azért még küzdesz?
Komolyan nem értem, minek is van ez a fórum.
 :(

Azért van ez a fórum, hogy a kérdésekre bárki leírhassa a tuti ötletét, a kérdező pedig szabadon eldönthesse, hogy neki melyik válasz a legtutibb...  ;) :)
előzmény: mountainman #7

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Paradox hiba Esprit 738
#7 2020. Április 13. - 13:36:12
0
Ha elmondom a tutit, akkor azért még küzdesz?
Komolyan nem értem, minek is van ez a fórum.
 :(
előzmény: Fló #6

Nem elérhető Fló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Paradox hiba Esprit 738
#6 2020. Április 13. - 13:28:35
0
Csaó!
Már a potin is állítottam de nem segített. A DSC nél régen a 2550 nél tényleg volt, hogy be kellett lépni az installba h törlődjön a hiba. Ennél nem jött be sajnos.
előzmény: kero #4

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Paradox hiba Esprit 738
#5 2020. Április 13. - 12:47:12
0
Szia! Anno sz..tam vele.
230 oldalról jött valami gebasz.
Vitte a kommunikátort is.
Akkor még (90-es évek dereka) volt értelme szervizbe küldeni.
(Jászberény)
Ma már ez simán panelcsere.
Szerintem. :)
előzmény: Fló #3

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Paradox hiba Esprit 738
#4 2020. Április 13. - 11:58:22
0
Nem lehetséges, hogy be kell egyszer lépni telepítői menübe, hogy törlődjön a hiba?
Én már csak újabb Paradox központokkal kezdtem foglalkozni és azt hiszem ezeknél is van ilyen beállítási lehetőség, bár én sosem szoktam használni. De például a DSC-nél tuti van ilyen opció.
előzmény: Fló #3

Nem elérhető Fló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Paradox hiba Esprit 738
#3 2020. Április 13. - 11:17:02
0
Csaó! Már kiszedtem a panelt, asztalon van, nincs rajta semmi periféria. Bizti ok, és ha leveszem az AC 16 V ot át is áll akkura, és üzemel tovább, csak a hibát nem engedi törölni.
előzmény: Szabolcsr2d4 #2

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:Paradox hiba Esprit 738
#2 2020. Április 12. - 20:54:30
0
Szia!
Töltőfeszültség rendben? Asszem külön biztije van.
Kültériben is volt akku csere? Kültéri sziréna táp esetleg központ akkura kötve?
Esetleg ha nem ezek, tápreset:)
Üdv.

Nem elérhető Fló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Paradox hiba Esprit 738
#1 2020. Április 12. - 17:37:34
0
Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni , hogy találkoztatok e ezzel a hibával. Paradox Esprit 738 3.10. kicserélt akku ellenére jelzi az akksi hibát. Teljesen jól működik, elvett AC nál átáll akkus üzemre. Az elmúlt 2 hónapban 2 központ is ez produkálta.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!