Szerző Téma: Szakértelem nélkül vásárolt DVR és kamera beüzemelése  (Megtekintve 4083 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető joci01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Techson MN4316 os dvrt szeretnék távoli elérésre konfigurálni.
Telekom a szolgáltató,zte zxv10 h201 a modem és fix ip cím van.
Mint a fórum címe is adja ,nem vagyok szakmabeli,így légyszi ezt vegyétek figyelembe :)

Köszönettel:
joci

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Vettem egy 5mpixeles 8-as /hd-tvi/rögzítőt és hozzá 1 szintén 5-ös kamerát, viszont a beállítások menüben nem tudom kiválasztani az 5mpixeles képet, csak a 2-es illetve a 4-es választható ki! A 3mp szintén sehol! Nincs kiszürkülve, hanem konkrétan nincsenek benne a menüben!
Véletlenül nem kamera nélkül akartad bekonfigolni a rögzítőt?  8) Ha rá lesz dugva a kamera, akkor meg fog jelenni az 5MP-es lehetőség is... Ha mégsem, akkor belemész a kamera RESOLUTION menüjébe és átállítod 5MP-re! ;)
előzmény: porondmester #9

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Hi, Hikvisionnál, mindig klikkelni kell a “következő” gombra. Az menti az oldalon történt beállításokat.
előzmény: porondmester #9

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Milyen kábelt használsz a kamera és a rögzítő közöt?
előzmény: porondmester #338

Nem elérhető porondmester

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Nem ip kamera.








előzmény: vlezlee #337

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Ip kamerához miért nem nvr?
A rögzítő és a kamera pontos típusa sokat segítene.
előzmény: porondmester #336

Nem elérhető porondmester

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Köszönöm az infókat!

Az a helyzet, hogy több anomáliám is van.

Vettem egy 5mpixeles 8-as /hd-tvi/rögzítőt és hozzá 1 szintén 5-ös kamerát, viszont a beállítások menüben nem tudom kiválasztani az 5mpixeles képet, csak a 2-es illetve a 4-es választható ki! A 3mp szintén sehol! Nincs kiszürkülve, hanem konkrétan nincsenek benne a menüben!
 
Vagy a hálózati beállításoknál beírtam a fix ipcím beállításokat, elmentettem, viszont tovább lépdelve a menüben, ha visszatérek a hálózathoz, akkor csak a dns szerverek maradnak benne, az összes többi már beírt dolog kitörlődve!

Vagy élőképnél nem tudom fixen beállítani a Main stream-et/1/ állandóan ha ellépek az élőképről akkor átállítódik AI folyamra/2/

Csináltam egy firmware upgrade-t, de a helyzet változatlan!

Lehet, hogy rossza rögzítő?

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
:) Jól emlékszel, volt ilyen sorozat. A QR kód nem szükséges, a verifikációs kódot már szabadon lehet beállítani mint a jelszót.
előzmény: czegany #334

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Hi!
Ha jól emlékszem a QR kódot és a v erification numbert csak monitorról látod, illetve tudod állítani.


előzmény: vg #331

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
nincs ra szukseg
előzmény: kero #332

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Szerintem a legelső bekapcsoláskor, amikor megadod az admin jelszót, ezzel aktiválod a készüléket szükség van a monitoron keresztüli elérésre. Aztán ha már úgyis ott vagy érdemes a főbb beállításokat így elvégezni.
Ha később módosítani kell valamit, azt már lehet távolról.
Bár lehet, hogy az SADP szoftverrel tudod aktiválni.... 
előzmény: porondmester #330

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
igen, de picit kulonboznek a menuk.
előzmény: porondmester #330

Nem elérhető porondmester

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Sziasztok,

Mezei végfelhasználó vagyok.
Szeretném megkérdezni, hogy hikvision rögzítő konfigurálásánál mindegy, hogy távolról/hálózaton, webböngészőn keresztül/ vagy monitort rádugva lokálisan konfigurálom?
Ugyanazok a beállítások érhetők el?

Köszönöm szépen a segítséget!

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Bár nem dolgozom Dahua cuccokkal, de ha megnézed a rögzítő a 2MP-t is kihívással kezeli és ráakasztottál egy 4MP-es kamerát. Ha jól nézem elérhető a 2MP-es üzemmód is a kamerában csak ahhoz hozzá kellene férni a menühöz, ami meg kép hiányában macerás lesz.
Ha szakboltban vetted akkor gratulálok nekik, ha webről akkor meg simán küldd vissza.

Nem elérhető Zsombi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Üdv a szakiknak!

Gondom az lenne hogy van egy Dahua- DVR, és Dahua HD-CVI kamera és összeállítva nincs kép a rögzítőn.
A DVR tipusa:  Dahua HCVR4108HS-S3 HDCVI DVR, 8 port, 720P/120fps, H264, 1x Sata, HDMI, Audio
A kamera tip:     Dahua HAC-HFW1400D Bullet kamera, kültéri, 4MP, 3,6mm, IR80m, ICR, IP67, DWDR, AHD/CVI/TVI/CVBS

És itt meg is álltunk.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!