Szerző Téma: Hikvision Hik-connect és cloud  (Megtekintve 14946 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#38 2018. Február 20. - 18:19:03
0
Nekem ma simán eleengedte egy Hik kamera az SD kártyát.
előzmény: eXtra #33

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#37 2018. Február 19. - 22:36:00
0
Szép kilátások, de vajon mi aa megoldás?
előzmény: eXtra #36

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#36 2018. Február 19. - 20:29:12
0
4. A hikvision emailt sem tud küldeni! Ez is olyan, mint a dyndns! Hol megy, hol nem, de leginkább nem... :-*

Egyébként a cloud nem csak mindkét(!) stream felbontását veszi vissza, hanem a bitrátájukat is letolja a béka segge alá...  :'(
előzmény: eXtra #33

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#35 2018. Február 17. - 20:51:18
0
Legújabb fw van a kamerában és legfrisebb az IVMS is, de bármilyen klienssel ugyanezt műveli, ha felhőn keresztül csatlakozol rá.
előzmény: vlezlee #34

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#34 2018. Február 17. - 07:53:52
0
TurboHD rögzítőnél viszont ha nem engeded a usernek a felbontásváltást, akkor meg a mobilkliensben nem lehet csak másodlagos streamet nézni. Én még nem találkoztam ilyen hibával, amit írsz. Mi a fw verzió?
Ivms4500-al próbáltad hik connect helyett?
előzmény: eXtra #33

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#33 2018. Február 16. - 11:54:27
0
Mai hikes szopások egy DS-2CD2442FWD-IW kamerával...  ::duh::

1. Ha az ÉLŐKÉPEN streamet váltasz, akkor az a rögzítési felbontást is elállítja! Tehát hiába van 4MP-es kamerád, ha egy betekintés után leveszi a legkisebb értékre a RÖGZÍTÉSI felbontást. Ez a hiba elvileg csak a hikconnecttel jelentkezik, de mivel a hikvision mindig is szarul kezelte a dyndnst, ezért kb. nincs rá megoldás. A suppport tud róla és jelezték a gyártónak... Helyi hálón annyiban módosul a történet, hogy ha a felhasználónak nincs jogosultsága paramétereket állítani, akkor a felbontást sem engedi neki elállítani, de viszont így csak a 640x360-as substreamet láthatja. Amúgy az androidos kliens figyelmeztet, hogy a betekintési felbontás megváltoztatása elállítja a rögzítési felbontást is! Ha a júzernek van hozzá joga és elállítja a felbontást (a hik-connect minden usernek engedi állítgatni és nem érdekli, hogy az adott felhasználónak ehhez nincs jogosultsága!), akkor ha emberünk szeretné visszaállítani az eredeti rögzítési felbontást (pl. 2688x1520=4MP), nem fogja tudni megtenni, mert a menüben max. csak HD-t tud kiválasztani. Ami ugye 1280x720, így a rögzítés is ezen a felbontáson marad! Legközelebb meg a visszanézésénél lesz majd nagy csodálkozás, hogy mi ez a pixeles szar felvétel...  :o

2. A dyndns kezelése hosszú évek óta nem erőssége a hikvisionnek, de eddig az eszköz DNS-ének 8.8.8.8-ra állítása néha orvosolta a problémát. Ezzel ismét lukra futottam, mert bármit próbáltam, a kamera nem frissíti a dyndnst. A kamera bridges nem natolt mobilneten lóg, tűzfal nélkül és bekapcsolt upnp-vel sem frissít. Minden más tökéletesen működik, kivéve a jó öreg dyndns-t. Sokszor jártam már így vezetékes nettel is, úgyhogy ezt nem a mobilnet okozza! Valahol megy, valahol nem, de ezt a hibát eddig senki nem tudta orvosolni, pedig évek óta ismert tény, hogy a hikes cuccoknak komoly nehézségei vannak a dyndns kezelésével...  8-|

3. A mikro SD kártyát csak betenni lehetett, de kivenni még nem sikerült, mert valami bizbasz reteszeli a kártya oldalát. Benyomom a kártyát, ahogy kell, az kilökődik a szokásos módon, de kihúzni már nem lehet, mert a kártya oldalán található "kampót" valami rögzíti a kamerában. Fogóval még nem akartam rángatni, hátha ennek is van valami trükkje, amire majd csak rájövök... Esetleg valami trükkös lopásgátlóval védik a kártyát? ;D

Szeretem a hikvisiont, de azt hiszem nálam most jött el az a pont, hogy nem küzdök tovább velük és keresek más alternatívá(ka)t.

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#32 2017. Október 17. - 23:23:23
+1
Lassú!
előzmény: vlezlee #31

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#31 2017. Október 16. - 20:05:36
+1
De várj, hik-connecthez nem kell dyndns, felhőn keresztül éred el a rögzítőt.
előzmény: padisah #29

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#30 2017. Október 16. - 19:35:10
0
ha az ő névkiszolgálóját adod meg az eszközödben saját DNS-nek, akkor a dyndns.org felé menő kéréseket átirányítja a .hu-ra.

Hááát, nem tudom ki üzemelteti a dyndns.hu dns szerverét, de azt azért nem árt mérlegelni, hogy ez a szolgáltatás egy újabb biztonsági kockázatot jelent(het), mert a dnssel oda irányítja a csomagokat, ahova csak akarja. Ezért kell kitörölni az ip kamerákból a másodlagos default kínai dns címeket is...
előzmény: padisah #27

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#29 2017. Október 15. - 20:22:04
0
Ez lenne a megoldás, tudom, de sajnos nem megy. Most hadd ne részletezzem, miért.  Sajnos _muszáj_ az adott konstrukcióban megoldani.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!