Szerző Téma: Kamerás felvételek megőrzésének ideje  (Megtekintve 41084 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Khmm.
Szal, egy bérelt bankfiókban, a bérbeadó pl."Kisügyes BT." határozza meg az adatkezelést?
Ezt Te sem gondolod komolyan.
előzmény: vg #75

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Hát???!!! NEM!
Abban ugye megegyezhetünk, hogy az egyik bérlő(aki a rendszerrel rendelkezik), biztos nem a tulaj.
Ki az adatkezelő? Megsúgom, a bérlő. Az adatkezelő az a személy, aki az adatkezelés célját megfogalmazza, és a cél eléréséhez szükséges adatokat a hatályos jogszabályok szerint gyűjti és kezeli, valamint az adatkezeléssel kapcsolatos döntéseket meghozza ...bla...bla....bla.Az Ő felelőssége minden, ami az általa rögzített adatokkal történik.
Az más kérdés, hogy milyen jogalapja van egy bérleményben kamerás megfigyelő és rögzítőrendszert üzemeltetni, de az biztos, hogy a tulaj, és a többi bérlő (amennyiben közös területeket, be-kijáratokat is megfigyel) hozzájárulása szükséges.Mint személyes adatkezelést, a NAIH-hoz is biztos bejelentette, a NAIH remek adatbázisa pedig alkalmas arra, hogy megnézd, milyen adatokat, milyen céllal és jogalappal kezelnek, azokat meddig tárolják, mert ugye erre találták ki a bejelentés intézményét, hogy az érintetek tudjanak tájékozódni, az őket érintő személyes adatkezelésekről.....

Nem értem pontosan RLB kérdését, de nagy vonalakban a következőket gondolom:
- az érintetek, tehát a felvételen szereplők, akár mikor betekintetnek az őket is érintő személyes adatkezelésekbe. Tehát, kérhetik, hogy az adatkezelő mutassa meg nekik, hogy milyen felvételeket készített és tárol róla.

- hatóság akármit kérhet, az más dolog, hogy a jogalap nélkül készült felvételeket a hosszútávú üzleti működés érdekében (amit egy esetleges NAIH bírság egészen biztosan nem fog messzemenőkig támogatni), érdemes letagadni. Akkor azonban tudni kell, hogy egy másik törvénnyel mész szembe, ami arra kötelezne, hogy amennyiben bizonyító erejű eszközök vannak a birtokodban, akkor azt add át a hatóságnak. 22-es luk (csapda)
Mi ilyen esetekben egyszerűen megtagadjuk az adatszolgáltatást, hivatkozva a vagyonvédelmi törvényre, hogy max. 60 nap tárolást enged meg számunkra.

- az adatok kiadásáról az adatkezelő rendelkezik. Ezért kellene pontosan ismerni a szitut, hogy ki az adatkezelő, mert nem mindegy, hogy a rendszert as bérlő építette magának, vagy a tulaj, vagy a tulaj megbízásából a bérlő.

Ami miatt azonban kicsit én is nyugodt vagyok, az az a tény, hogy a telepítőnek ezekhez a körökhöz ippen semmi köze, esetleg csak abban az esetben, ha videofelvételek letöltésével is foglakozik, és/vagy hozáfér a rendszerben tárolt adatokhoz. Ebben az esetben a telepítő: adatfeldolgozó (figyelj, nem adatkezelőt írtam). Ebben az esetben azonban szerződésben célszerű rögzíteni, hogy kinek meddig ér a jogköre........
Kedvencem, mikor telepítőkollégák mutogatják, a telefonjukra berendezett 40 ügyfél kameraképeit. Szegényeknek fogalmuk sincs mekkora hülyeséget csinálnak, azon kívül, hogy etikátlan is.
előzmény: vg #75

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
+1
Magán területen? Nos szerintem ahogy a rendszer tulajdonosa akarja.... 8)
előzmény: RLB #74

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Segítsetek légyszíves . Gyárudvar elméletileg magánterület ,több bérlő.
Ki ,hogyan kaphat felvételt az egyik bérlő rendszeréből ?

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Lehet 50 évesen váltanom kell ... >:(
előzmény: Lacy #71

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
+2
A sok-sok megfogalmazódott kérdés közül most csak egyet: ha már rögzítve van valami (kép/hang), akkor nem kurvára mindegy, hogy azt valaki 3, vagy 60 napig tárolja? Ha már egyszer megtörtént a rögzítés, akkor ha valaki vissza akarna élni vele, akkor azt egy nap alatt is megteheti.
Alapvetően hibás az egész szabályozás, mert nem azt kellene büntetni, hogy valakinek van-e lehetősége visszaélni az adatokkal, hanem azt, ha konkrétan vissza is élnek vele.
Engem egyébként sokkal jobban zavar az a sok bekért adat, amit a tetves kormány részére kell nap mint nap beszolgáltatnunk, mint az, hogy valakinek a birtokába kerül egy kép-hangfelvétel, amin az látszik és hallatszik, hogy egy OMV kútnál vaniliás croassont vásárolok.
előzmény: Lacy #71

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
+2
és ez csak egyre rosszabb lesz.. valamit kéne tenni

https://www.ormosnet.hu/21AV-OMV-adatvedelmi-birsag-171209.html

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
+1
GDPR, szép téma, bár Magyarországon eddig is elég szigorúak voltak az adatvédelmi szabályzók, meg Péterfalvi nevével fémjelzett NAIH.
Na pont ezek miatt, nekünk ez nem fog olyan nagyon fájni, mint kevésbé szigorúan szabályzott europai társainknak.
A magyar törvény nagyon sok esetben pontosan, tartalmazza a GDPR direktíva elemeit, ugyanis a GDPR és a magyar törvény is egy korábbi EU-s rendelet alapján készült.
Végre valamiben előrébb járunk! ;D
előzmény: Lacy #68

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
+1
A Powernél volt egy előadás.
A jogász csávó azt mesélte, hogy egy esetben marasztalták el a kamerával közteret néző magánszemélyt eddi Mo.-n (mert utána nézett az ilyen ügyeknek)
Amikor az illető kamerája látta a szomszéd bejáratát és a szomszédasszony meg csalta az urát.
Az ügyből válóper lett. A szomszédasszony perelte be és kapott 2 milla kártérítést.
Én a felszarvazott férj esetében ezt kifizettem volna :-)


előzmény: RLB #67

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
erről az újabb agymenésről tud valaki valamit?
azt már látom, hogy a lehúzós cégek nekilendültek ismét

https://www.gdpr.info.hu/gdpr


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!