Szerző Téma: Riasztórendszer szünetmentesítés számítás  (Megtekintve 20187 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Mellébeszélsz.

Mutass be egy példát, hogy számolsz?
Ne legyen bonyolult.
Előírás: teljes körű védelem MABISZ, nincs távf átjelés, 1-1 kül és beltéri sziréna, 1 nyitás, 2 PIR. Nem kell típusmegjelülés, fiktív áramfelvételi értéket  is megadhatsz.
Ne feledkezz meg az elvárt sziréna időről!

Hajrá.....  8)
előzmény: kero #37

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Nem értelek. Ha más milliamperek vannak, akkor azzal a mással kell számolni.
És egy valamire való mozgásérzékelő adatlapján pontosan rajta van a riasztáskor felvett áram. Lehet, hogy nem úgy van írva, hanem maximális áramfelvétel.   
előzmény: SLC #36

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Légyszíves fejtsd ki, hogy Te hogyan is számolsz!
Egy tűz rendszer teljesen más eszközökből áll mint egy behat. Más mikro és mili Amperek játszanak.
Illetve egy PIR adatlapján akkor hol is találok olyat, hogy riasztáskor felvett mA 😉
előzmény: kero #35

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Miért, abban nem ugyanolyan elektronok rohangálnak? Vagy másképp érvényes az ohm törvény a riasztónál, mint egy tűzjelzőnél?  ;D
előzmény: SLC #34

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Bocsánat, hogy megint ezen vergődök...

Mit tudtok róla, hogy elektronikus behatolásjelző rendszernél (leánykori neve riasztó) is a tűzvédelmi rendszerekben használt számítást alkalmazzák?




Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Javasoltam is nekik a napelemes rendszert, nem csak az "ingyen energia miatt, hanem inkább a csepptöltés miatt, de azt mondták, hogy a napelemes rendszer az második körös.......én leírtam nekik mindent, hogy mit miért  ::) de ez az ő döntésük......sőt már azt mondták, hogy a energiaellátási részt ők szereznék be.....na erre mit mondhattam volna, jó.

Az, hogy mit üzemeltetnek még később a rendszerről azt nem tudom. Invertert pl. nem kértek. Ha netán tényleg oktatásra összejön egy kisebb csoport és kell egy kivetítőnek, laptopnak, világításnak hálózat, akkor majd beüzemelik az aggregátort.

Egyenlőre csak annyi a visszajelzés, hogy a beadott árajánlat megfelelő (3x dolgoztatták át), most várom a döntést.

u.i.: köszi az infót a motoros rendszerről.


Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Időnként itt oktatások, előadások is lesznek és talán lakni is fog kint valaki, tehát nem árt ha van aggregátor.

Bocs, de a fentiek alapján én úgy gondolkodtam, hogy a megrendelő elfogadhatna az igényeihez mérten egy kicsit combosabb napelemes rendszert is!  8)
előzmény: kero #31

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Az eredeti felvetésben szó sem volt a teljes vadászház teljesítményellátásáról, csupán a biztonsági rendszeréről.
előzmény: eXtra #30

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Nyilván sok-sok megválaszolatlan kérdés befolyásolja, hogy nekik megéri-e a tracking, de az biztos, hogy egy vadászház teljesítményigényét (állandó ottlakással és néha csoportok fogadásával...) nem 1-2 panel tudná biztosítani. Egy ekkora rendszernél a dual tracking ára az elméleti +45%-os teljesítménynövekedéshez képest elenyésző, ráadásul attól sem kell félnie, hogy a panelokról lecsúszik-e majd a hó, ezért a telepítése mindenképp megfontolásra érdemes...  ;)
előzmény: L. Pásztor #29

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Pont ezt mondom:

A mozgatás ára ide szállitva 120 USD felett. Egy 270W-os tábla shipping-elt ára 160 USD. Ha "csak" egy tengelyen  mozgatod, akkor az átlagtermelésed lesz mondjuk 220 W.  Ennek ára 120 meg 160, azaz 280 USD.
Azaz Wattonként  1.27 USD

Két tábla ára 320 USD. Statikusan ezek átlag 180W-ot termelnek. Ez 2 tábla esetén összesen 360W 240 USD-ért.
Azaz Wattonként 1.50 USD. 

Nem eget-verő a különbség, családi ház szinten a mozgatás szerelésének pluszköltsége miatt már nem-igen rentábilis.  Eröművi szinten, ahol kell a csúcsteljesitmény is, ott más a helyzet.

A két tábla mellett szól, h néha megkapod az 540W csúcsteljesitményt, ami néha nagyon jól jöhet ...
előzmény: eXtra #28

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!