Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46474 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#15 2018. Április 01. - 20:10:56
+2
Én azt írtam, hogy: Erre tudom a megoldást.... Voltam GDPR tovább képzésen...

Arra próbáltam rávilágítani, hogy a MA friss a GDPR miatt módosított, Telepítőkkel kötött Együttműködési Szerződése egyáltalán nem tartalmaz Adatfeldolgozóra való utalást semmilyen formában. Nem nevezi meg a Telepítőket mint Adatfeldolgozó...Nincs belefoglalva az adatkezelés jogcíme, egyszerűen semmi.
Egy Titoktartási rész van ami egyáltalán nem felel meg semminek.
Tehát a friss szerződésük alapján a Telepítőknek ahhoz sincsen joga, hogy a saját ügyfél listáját kikérje a MA-tól. stb stb. Vagy ha egy probléma miatt fel kellene hívni az ügyfelet és a telefonszámát elkérné a MA-tól.
Tehát ebben a formában ez így....Holott ez lett volna a célja az új papírnak.
előzmény: czegany #13

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Adatvédelem
#14 2018. Március 30. - 23:09:12
0
Ok, ezzel egyet értek természetesen.
Viszont akkor segítséget kérnék, hogy hogy a legegyszerűbb megcsinálni ezt az adatkezelési mizériát, hogy ne tudjanak belém kötni alapból.

(A témaindító felvetésemet hanyagolom) de nem szeretné hogy megbüntessenek, ezért mindenképpen csináltatnék valami személyre szabott dokumentációt a cégemnek.

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#13 2018. Március 30. - 22:57:13
+1
Uhh! Multialarm az adatkezelő, Te, mint kiszervezett partnere, adatfeldolgozó vagy. Ne keverjük a pozíciókat és fogalmakat.

Csak én látom ennyire közelről, vagy tényleg ilyen bonyi. Most nem csak a Te kérdésedre válaszolva, de folyamatosan látom, sok adatkezelési, feldolgozási kérdés és értetlenkedés van.
Ok, foglalkoztam pár hetet adatvédelemmel. Ennyi, de ez egyszerűen kellett, mert ez az alapja minden ügyfél-, vagy vagyonvédelmi kapcsolatnak. Egy törvény, és májustól egy direktíva.
Persze van itt is sok vélemény, hogy szar, meg fölösleges, meg minek. Ezekkel az érvekkel nagyrészt egyet is értek, csak ez ippen semmit nem jelent. A törvény az törvény, az EU-s direktíva, meg ez fölött áll, tehát minden kötelező és nem megkerülhető. Pont.
Szerény véleményem szerint 40%-a szakmaiatlan hülyeség, de azért 60% az ül, és a természetes személyek személyes adataihoz való jogát védi.
előzmény: Ryki #11

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#12 2018. Március 30. - 22:41:44
0
Igen ez adatkezelésnek minősül. Azt nem értem ezen miért vagy meglepődve? Ügyfeleid adatait kezeled szerződéses  teljesítéséhez, kapcsolattartáshoz. Infotörvény 2-4§.

előzmény: Janó #10

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#11 2018. Március 30. - 19:33:56
0
Én erre az egészre csak annyit írok, ha a MA átküldi nekem emailben hogy le kell szednem XY-nál a GSM-et mert felmondta a szerződést..... Akkor? Mert ez így ebben formában nem jáááóó..
Én erre tudom a megoldást teljesen tök egyszerű...

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Adatvédelem
#10 2018. Március 30. - 18:48:36
0
oké, és mi van akkor ha a saját ügyfeleim adatait tárolom (ahogy Kero is írta) a programozó vagy épp a távfelügyeleti szoftveremben? Ez is adatkezelésnek minősül és bonyolítja a munkánkat.
Kíváncsi leszek, hogy mikor jut eszébe valakinek ezt is ellenőrizni..

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#9 2018. Március 30. - 18:08:27
0
Mégvalami.
Ha az ügyfeleid, akik elvárják, hogy kezeld adataikat, természetes személyek, vagy a tényleges adatkezelésed kiterjed természetes személyekre, Te adatkezelővé válsz, ha akarod, ha nem. Az adatkezelőkre viszont jogszabályok vonatkoznak, májustól ez bővül még a GDPR-al.
Szal csak óvatosan az ilyen elvárásokkal.
előzmény: kero #6

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#8 2018. Március 30. - 18:02:34
0
Hi!
A programlap nem személyes adat. Sosem volt az, arra nem vonatkozik a infotörvény.
Véleményem szerint a kód sorszáma sem az, csak a hozzárendelt név, amennyiben az természetes személyhez tartozik.
előzmény: kero #6

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#7 2018. Március 30. - 17:53:02
0
Hi!
Igazad lehetne, de mint irta megvett egy muszaki eszközt, szoftverrel.
Tehát nem céget, nem szolgáltatást, és nem ügyféltörzset vásárolt. Az,hogy az eszközön személyes adatok vannak, biztos, hogy fatal hiba az eladó részéről. 

előzmény: L. Pásztor #4

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#6 2018. Március 30. - 16:13:44
+2
Ez az egész adatvédelem csak arra jó, hogy megint a kisembert szívassák.
Ahhoz képest, hogy nem győzöm törölgetni a kéretlen e-maileket a pénisznövelő, körömgombairtó, meg egyéb szerekről, engem bizony nem zavarna, ha kapnék egy levelet valakitől, aki intelligens hangnemben leírja, hogy mondjuk "Az eddigi fogorvosom megszüntette a tevékenységet és átadta neki a prakszist, és ha gondolom, akkor mostantól szívesen látnak. Ha nem, akkor elnézést a zavarásért, és törli a nevemet a listáról."
Tényleg nem tudom, hogy miért nem lehet normálisnak lenni ebben a rohadt világban.
A biztonságtechnikában az ügyfeleim szinte kivétel nélkül szívesen veszik, sőt elvárják, hogy "kezeljem az adataikat". Nemrég volt egy vitám, mert egy ügyfél kikérte magának, hogy nekem nincs meg, hogy melyik dolgozójának mi a kódja (vagy legalábbis hányas sorszámú). És akkor most ő honnan tudja?
Mások meg azt mondják (nem ügyfelek), hogy mondjuk a Babyware-ben, vagy a DLS-ben nem őrizhetném az ügyfelek programlapját. Hát meg a faszomat! Akkor mégis hogy dolgozzak, hogy nyújtsak szolgáltatást?
És eközben pont azok élnek vissza a legjobban a személyes adatainkkal, akik ezeket a törvényeket hozzák.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!