Szerző Téma: Kültéri védelem téves jelzések - infrasorompó  (Megtekintve 11337 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Ha csak nc-re programozod a paradox zónabemeneteit és nincs használva a zónaduplázás akkor is riaszt? Sajnos engem viccelt már meg a paradox zónaduplázása szintén infrasorompóknál 😏
előzmény: david.zalka #1

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Alean infrasorompo nekem a tobbi ugyanott felszerelt infrasorompot beriasztotta egeszen addig mig ado-vevot fel nem csereltem. De hogy masik telekrol mindegyik beriasszon arra azert nincs esely.
előzmény: david.zalka #1

Nem elérhető david.zalka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Sziasztok!

Adott egy friss telepítésű kültéri rendszer egy autókereskedésben, SP6000-es központ, interstellar (sengate) 150 és 30-as infrákkal, pulsar 3A 24V táppal meghajtva 1,5-es kábelen. Távolságok: 90m hosszú oldalon, 30m rövid oldalak. A 4 sarokban van 4 oszlop, ezen vannak az infrák, kamerák és 500W-os refik. Az infrák 70cm-re vannak a kerítéstől és az autók szintén kb 70 centire az infrák vonalától. Szomszédban van 2 sorban alean infra körbe a telken. 

Probléma: Téves jelzések érkeztek össze vissza mind a négy oldalról.

Amit próbáltam: -Ellenállások, kábelek, feszültségek kimérése (nem találtam semmit)
                         -Ideiglenesen aux-ra kötve az infrák, hátha a két különböző táp nem szereti egymást (nem                           segített)
                         -Erős áramot (tehát a refik és kamera betápot) lekötöttem a rendszerről, így csak a jelkábel                            és az infra táp futott egymás mellett a gégecsőbe (nem segített)
                         - Ideiglenesen gyártottam karton papírokat az infrák köré, hogy oldalról ne zavarhassa meg                           semmi (ekkor pár napra megszűnt 2 oldalon a téves jelzés, de aztán jöttek újra onnan is..                           (bár elég nagy esők voltak és hát karton papír az elázik)
                         -Este lepróbáltam, hogy nem a refik okozzák e a riasztásokat (nem)
                         -Árnyék le van kötve központ aux-ra
                         - Most gyártottam 2mm-es aluból az infrák köré árnyékolást, ami jól benyúlik az infrák elé                               oldalt, ennek az eredményét még nem tudom
                         -Oszlopokat megrángattam úgy, ahogy azt a szél sosem teszi, nem történt riasztás, így ezt                            kizárnám.
                          - Mivel sajnos a finomhangoló lapot elhagytam, így anélkül tudtam csak ellenőrizni a                                    monitor kimeneten a beállítás pontosságát. 8,2V körüli értéket sikerült elérnem. Jó az úgy?
 
Amit észrevettem, hogy a riasztások 90%-a este és szürkületben jön.

Hikvision kamera exir led-je okozhat téves riasztást?
Ha egy másik infra bezavarja, akkor pont, hogy nem kellene riasztania behatoláskor, jól gondolom?

Mi okozhatja a riasztásokat kérlek segítsetek? Kifogytam az ötletekből...



Köszönöm!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!