Általános kategória > Társalgó

Szakma választás.

(1/3) > >>

Zsombor:
Nekünk ez a "keresztünk" ez kell cipelni!
Amíg az emberek mindig a legolcsóbb árat nézve válasszák ki akár árúra akár munkára ez lessz.
Nézzük a jó (rossz, attól függ melyik oldalról nézzük) oldalát amíg lesz értékünk azt szeretnék megvédeni az ügyfelek.

papppapa:
Én az ilyenektől hányok .Mindenkinek számlát adok aki nem kér annak nem telepítek .
Lehet hogy hülye vagyok ?előzmény: SLC #11

SLC:
Az említett szervizes példámban pont egy jókmenő vállalkozó nem volt hajlandó megfizetni a szervíz korrekt munkáját + anyagot.
Pár napja szintén egy jólmenő vállakozó kerülte meg a telepítőt aki anyag árban haveri alapon akart szerelni, erre a vállakozó elment a nagykerbe, hogy áfa nélkül neki mennyibe lenne a motyó.
Ilyen a magyar... :(előzmény: L. Pásztor #10

L. Pásztor:
Pont ez a lényege ... be kellen (itt is) állnia egy piaci egyensúlynak, ahol a nagy többségnek már nem éri meg mókolni vele (és nem kockáztatja egészségét, biztonságát, etc.), és a szerelői oldalról ugyanakkor meg lehet élni belőle ...

És ha az én napi keresetem meg tized annyi, mint az 1 napos szervíz díja, akkor ott nagyon nagy baj van vagy velem, vagy a szervízzel:
1. mert ha velem van a baj, mert az én keresetem órabérre levetítve csak tized annyi, mint a szervíz rezsi óradíja (van ilyen), akkor nekem luxus azt a valamit fenntartani, amit szervizelni akarok. Pl. pont ezért nincs Lamborghini Gallardo-m ... pedig imádtam vezetni Santa' Agatha-ban ... :)
2. Ha a szervízzel van a baj, mert ha pl. 10x akkora a rezsi óradíja, vagy az alkatrész ára az elvárhatónál ... akkor a szervíz meg megy a pi...ba, mi meg az ebay-re alkatrészért és betesszük magunk, vagy betetetjük olyan szervízzel, aki már megtanult normálisan (azaz értékarányosan) számlázni.

Olyan 1szerű ez, és oly sok országban müxik .... itt miért nem ?

 előzmény: SLC #9

SLC:
Amíg a Te napi kereseted tizedannyi mint amennyibe az elvégeztetni kívánt munka díja, addig lesz mókolás, csináld magad.
Szervizes múltal tudok nem egy ellen példát pont a Te alkatrészedre és 16millás SUV tulajdonossal, osztrák beszerzés, házi beszerelés...
Jó lenne, ha a világ ennyire egyszerű lenne és úgy működne ahogy leírtad. Franciaországban autószervízben a váltóból rendellenes hang= váltó csere. Nem szedjük szét, meg méregetünk hézagokat, mer az idő és pénz.

" a biztosító is periodikusan kimehetne" majd, ha nem munkanélküli pedagógusokból biztosítóssá előlépett emberkék ámulattal nézik, hogy nekem milyen biztonsági ajtóm van.  ;Delőzmény: L. Pásztor #7

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése