Szerző Téma: PoE-s NVR hogy működik?  (Megtekintve 3570 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#16 2017. Január 19. - 11:58:41
0
Újra az említett Novus rögzítő miatt kérdezek.

Minden működik, viszont a képaránnyal vannak problémák. Távolról böngészőben nem tudok natív 16:9 képarányt beállítani. Ha böngészőben a felhős módon csatlakozom, ott éppenséggeél van jó képarány, de ott meg csak ablakban kis felbontással :'(  Semmi beállítás, azon kívül, hogy teljes képernyős mód. Ez akkor lenne jó, ha a monitorom 16:9 lenne.

Kimentettem pendrájvval avit, pc-n lejátszva szintén kb 4:3 az arány :( Esetleg egy jó lejátszó program megoldás lenne, de VLC sem viszi.

Valami alternatív lejátszó program nincs?

UI: annyit módosítanék, hogy a kimentett avi jó végülis. A kimentett dav file nem jó, de ez mindegy. A problémám még mindig a realtime video :)



Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#15 2016. December 17. - 16:18:29
0
Tudja valaki, hogyan lehet Qihan ip kamerát resetelni? Egyiket szét szedtem, de semmi reset gombot nem találtam.

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#14 2016. December 16. - 15:09:47
0
Saját célra vettem. Ügyfélnek nem hazárdírozok, nekem meg jó tanulásnak.

A programot ki fogom próbálni, csak be kéne építeni egy optikai driveot, pár éve már nem használok ilyet, a weboldalukról meg hibásan jön le minden :)
előzmény: vg #13

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#13 2016. December 16. - 09:16:21
0
Milyen raciot ereztel abban hogy ezt a hasznalt eszkozt megvedd? Vagy az ugyfel ragaszkodott ennyire olcso rendszerhez, hogy meg a hasznalt is jo neki? Ennek a munkaigenyet szerintem senki sem hajlando kfizetni, hiszen ez igy mar dragabb mint egy uj....

Vagy vmit nagyon nem ertek?
előzmény: kissp79 #11

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#12 2016. December 16. - 09:10:35
0
Használd a kamerához tartozó beállító programot az IP címek beállítására és utána vedd fel a rögzítőre.
előzmény: kissp79 #11

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#11 2016. December 15. - 21:00:13
0
A rögzítőt használtan vettem, de mindegy, megtartom. A kamera képe így beltérben mondjuk nem annyira tetszik, de legalább olcsó volt.

Helyzetjelentés következik.

A 4 kamerából 2 már működik, a másik kettőhöz már fáradt vagyok.

Ami megy azt fix ipre állítottam, az NVR fő lan portjától eltérő tartományba. Sajnos vacakolni kell vele, hogy PC-hez viszem a kamerát, és ott állítgatom be, és a maradék kettőhöz most pcről sem tudok csatlakozni, router sem látja, meg így a fing app sem.

Érdekes, hogy viszont egy MAZI felület bejön :D de nem tudok belépni. Inkább a rendes Qihan jönne be, mert hogy az a márkája... Valahogy le kell resetelnem a kamerát, hogy defaulttal belépjek.
előzmény: samat #10

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#10 2016. December 15. - 19:16:26
0
Szívesen

A kizárólag saját protokoll kezelése csak a beépített PoE switchen keresztül jelent korlátot, külső PoE switch esetén az ONVIF nem fog problémát jelenteni. Max. a mozgásérzékelésre történő rögzítés lesz problémás, de ezt csak tesztelés után fogod megtudni.

Ha webáruházon keresztül rendelted és benne vagy a 14 napban,  akkor még akár el is állhatsz a vásárlástól különösebb indoklás nélkül. Igaz, jó beszerzési forrás esetén ez nem egy előnyös húzás.
előzmény: kissp79 #39

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#9 2016. December 15. - 17:31:27
0
Köszi!

Alapból nem ilyen rögzítőt akartam, POE sem érdekelt, de ilyet sikerült venni. Amúgy meg onvif szabványos a rögzítő, és a kamera is.

Most vagy POE switchet nézek, vagy központi 12vos tápot.
előzmény: samat #38

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#8 2016. December 15. - 09:27:11
0

Sokan szeretik ezt a beépített POE-s táplálást, a gyors beüzemelhetőség miatt, de ha hozzá kell nyúlni a kamerák beállításaihoz akkor a korábban nyert idő sokszorosa elmegy a módosításra.

A beépített PoE switch esetén a legtöbb gyártó kizárólag a saját termékcsaládjából származó kamerákat képes kezelni saját protokollján keresztül, az ONVIF-et sem kezelik. Ezért van az, hogy működik a kamera csak nem tudod csatlakoztatni a rögztíőhöz. Ez sok gyártó esetén (Hikvision, Dahua, Techsoon, stb.) így működik.

A PoE-s részre kapcsolt kamerák webes felületét sem tudod elérni a másik LAN csatlakozón keresztül mert egy beépített DHCP szervert is tartalmaz, amely "kívülről" nem elérhető :)

Ha maradnak a kamerák javaslom vegyél egy külön PoE-s switchet és arra csatlakoztasd a kamerákat, a rögzítőt és a bejövő LAN csatlakozást is, a beépített részt pedig felejtsd el. :)
 
előzmény: kissp79 #31

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#7 2016. December 15. - 03:58:25
0
Van. Nem tudom mit keressek.
előzmény: bcslaci #36

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!