Szerző Téma: Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?  (Megtekintve 5228 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#17 2014. Április 07. - 13:25:46
0
 :D
előzmény: SLC #16

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#16 2014. Április 07. - 11:22:30
0
Néhány év autó szervizes multal tudnék mesélni  ;)

Saját story:
Reggel fél hat, csengetnek.
-Ajtó kinyit, áll ott két Yard: Úgy tudjuk értesz az autók kinyitásához...
-Én ????? :o Még olyat semismerek aki ért hozzá
-De az XY  mondta  ;)
-ÓÓ szo*jon le  8) Mi a baj?
-Vittük volna műszakira a gépet és járó motor, utcán, kulcs benne zár kattan  :(

Jól néztem ki ahogy hajnalban ültem be hátulra a nénós autóba.

Egyébként pláza parkolóba senki nem szólt hozzám amikor a bácsi autóját bíbeltem amikor bezárta a kulcsot.
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#15 2014. Április 06. - 16:48:46
0
értem! Köszönöm az infót neked és másoknak is :)
előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#14 2014. Április 06. - 16:46:58
0
igen én is gondoltam
előzmény: L. Pásztor #8

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#13 2014. Április 06. - 11:03:14
0
Yesss,  szóval tettem be a csomagokat, letettem a kulcsot a csomagtérbe, aztán mint ki jól végezte dolgát, lecsaptam a hátulját ... :(
Aztán meg jött a: na vazze ...

Azóta (ez nem vicc)  a városon kívül 2 kulccsal járok ...

Ennek többek közt az is az oka, amit sok győzike eljátszik:
1. parkolóba érkező autót kinéz, amiben egyedül vannak.
2. teszkóba kulcsot zsebből kilop.
3. tulajt követ, megvárja még taxit hív, villamosa száll, stb az otthoni 2.ik kulcsért.
4. ekkor autót kinyitja és elmegy ...

Ezért is kell 2 kulcs. Telefon haza a másikért.
De ha nem lenne ott a kulcs, vagy nem elérhető a másik, akkor is autót elhagyni TILOS !
Kulcsot kell hozatni, és vagy lábon, vagy ha nincs kulcs akkor traileren irány a márka-service zárcserére !
Ha ott lopják el az autót, akkor az a service sara ...

De a teszkóban eltűnt kulcs biztosan ellopott kulcsot és figyelt autót jelent ...
És a casco nem-igen szokott fizetni, ha nem volt erőszak, és nincsenek meg a kulcsok !


előzmény: mot #11

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#11 2014. Április 06. - 10:20:37
0
Fordítva, nem?  ;D A kulcsra a csaptad a csomagtartót...
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#10 2014. Április 06. - 09:57:44
0
Csaptam rá a slusszkulcsot vagy 10 éve egy délután a Lomex (Lehel út) előtt a csomagtartóra ...
Jól ismerem az autós népeket, így elballagtam a Dózsa György felé, és ott volt egy autószervíz.
Mondom 25 év körüli kasztnisnak mi a baj.
Kérdi milyen autó. Mondom neki. Erre elővesz és hoz egy laposvasat meg 2 rongyot ...

Odaállt a bal elsőhöz, betekerte 1 menet rongyba a laposvas elejét, a másik rongyot a B oszlophoz tette.
Kézzel kihajtotta kb. 2 centire az ajtó tetejét, és bedugta a laposvasat. Aztán a vassal lassan-lassan kihajtotta az ajtót annyira, h jobb karját bedugva (!) elérte a zárat.

Ajtó kinyílt, de kicsit görbe maradt. Odaállt, két lába közé fogta a nyitott ajtót és nyomta befelé a tetejét,  majd zárás-próba. Párszor elismételte, és tized mm-re helyén volt megint minden. Nem kért semmit, de adtam neki 5 rugót ... már a 3 percnyi látvány is megért ennyit ...

Ki tudja ember esténként "fusizik-e" vagy ha nem, akkor mi volt az előélete ...

előzmény: mot #7

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#9 2014. Április 06. - 09:46:41
+1
100%-ig kód másoló és betanító eszköz.

Ilyesmi nekünk is van, a GSM-es segélyhívóinkhoz a nyakba akasztható v karon hordható pánik gomb jelét tanítjuk meg vele a segélyhívóval. A különbség (ha van) csak annyi, h az itt készültek fix kódosak, és nem ugrókódosak.

A francia nyelvismeretem révén csak kb. felét-harmadát értem a spanyolnak, de számomra sem képből, sem hangból neml derül ki, h a szerkezet fix vagy ugrókódos. Fix kódosnak mindenképp 100%-ig megfelelne.

Azt saccolom (!) h nem ugrókódos. Azért nem, mert annak az a lényege, h egyszerre dolgozik 4 dolog: egy zavaró adó, ami elnyomja az autó vevőjét, az autó bunkó érzéketlen vevője, majd egy igen érzékeny vevő, ami a zavar mögül kihalássza a helyes nyitó kódot, és maga a távirányító ami adja a nyitó kódot. Az elsőt és a harmadikat a térerő eloszlás miatt mindenképp az autó két oldalán KELL elhelyezni, így egy dobozban mindez nehezen képzelhető el egy valóban működő rencer ...  :)

Aztán mivel youtube, és a sokszázezer rákatt-ra a gugli fizet ...  lehet fake is az egész ...  :)
 
 
 
 
előzmény: balusecurity #6

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#8 2014. Április 06. - 09:32:36
0
Hülyeséget írtak ... ha blokkol, a vevő nem vesz értelmes kódot, az autó nem pittyen, nem villan, nem nyit.
Ez már a rendőri v újságírói agymenés.
előzmény: balusecurity #5

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!