Szerző Téma: Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?  (Megtekintve 5230 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#7 2014. Április 06. - 09:32:27
+1
A WC pumpa, vagy a lyukas teniszlabda a pneumatikus zárakkal szerelt régi merciknél tényleg működött.  ;D
A "papír" autóknál meg általában az ajtó felső sarka kihajtható kézzel annyira, hogy előrre tudod pöccinteni a zár reteszét. De ez már inkább a "mechanika" szakterülete, semmi elektronika nem kell hozzá, mármint a kinyitáshoz.
előzmény: balusecurity #5

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#6 2014. Április 05. - 23:12:24
0
     ez milyen szerkezet?

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#5 2014. Április 05. - 23:01:33
0
Csak azt nem értem hogy ha blokkolták akkor hogy ad hang meg fényjelzést? azt lehet én nem értem csak. de szerintem ha blokkolják a rádiójelet akkor nem jelez vissza a riasztó mert be se lehet kapcsolni meg a zárat se vagy rosszul gondolom? Na meg volt valahol ahol wc pumpával nyitják ki a zárat azt mutogatták. Persze! ja ezt a belinkelt szövegre írtam amúgy.

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#4 2014. Április 05. - 16:01:37
0
Erre a hogyan dolgoznak a tolvajok kérdésre csak annyit írnék hogy: GYORSAN  ;D

Évekkel ezelőtt 2. kerületben egyik ügyfelünk BMW X5 lopták el. Kamerán láttuk a történést.
Jött két mukesz, beugrottak az egyik körbenézte a kocsit a másik az elektromos kapu motorjának a kuplung átváltó kulcslyukát nézegette. Ez volt 2 per.
Kiugrotta, átmentek a szomszédhoz (látszik a képen) beugranak, 3 perc eltelik kiugranak onnan, ekkor vissza ugrottak az ügyfélhez, de már volt az egyik kezében egy fogó  8)
A fogós faszi átváltotta a motort és kézzel eltolta a kaput, míg a másik eközben befeküdt a Bömös alá, mellette laptop... 2 perc és nyílt a kocsi, beszállt, kiállt, a másik is beszállt és távoztak a lenyugvó nap fényében  :P

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#3 2014. Április 05. - 12:15:35
0
9. Banda utana, meglesik, mig bezarja es elmegy.
10. Es ekkor kiadjak a masodik nyito kodot is, ami meg nem volt hasznalva.
11. Es voila, terulj-terulj asztalkam . . .
12.  A 6. pontban két jelet is rögzítettek, így az értékek összegyűjtése után akár szépen vissza is zárhatják az autót, mintha mise(m) történt volna... ;)

Amúgy ez a módszer minimum 20 éves! 1998-ban már a rendőrségnek is sikerült lefoglalnia egy "kódtörőt", persze akkor még fingjuk nem volt róla hogy működik. :) Azóta viszont sok víz lefolyt a Dunán, úgyhogy ma már az OBD-s bűvészek is mobiltelefonnal csatlakoznak az autókra...  8)
előzmény: L. Pásztor #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#2 2014. Április 04. - 20:14:17
+1
Moszkvaban Volvokat osztogatnak . . .
Aztan jon a helyesbites:  Minszkben Volgakat fosztogatnak.

A hir igaz, sot az is igaz, h kb. 5 eves, de az is igaz, h mukodik.
Lattam elszedett keszulekeket, tehat leteznek. Leszimulaltuk, es mukodik.

Elmelete:

1. Kinezik az autot, ketoldalrol kozrefogjak
2. Kiadnak egy 433-as sima futtyot
3. Tulaj nyom egy nyitast, auto bal oldalan all
4. Auto nem veszi, mert jobbrol jon a zavar.
5. Auto bal oldalan tulaj mellett igen erzekeny vevovel az ugrokodos jelet veszik
     Innentol van egy ervenyes nyito kod.
6.  Auto nem nyilt, tulaj nyom meg egyet.
7.   Veszik ezt is, eltaroljak, majd kiadjak az elozoleg eltarolt nyito kodot.
8.  Auto nyilik tulaj elhajt.
9. Banda utana, meglesik, mig bezarja es elmegy.
10. Es ekkor kiadjak a masodik nyito kodot is, ami meg nem volt hasznalva.
11. Es voila, terulj-terulj asztalkam . . .

Mukodik ez csak a rendoroknek fingjuk sincs mikent mukodik!
Es beszelnek, irnak hulyesegeket . . .

előzmény: Lacy #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Hogyan "dolgoznak" az autótolvajok?
#1 2014. Április 04. - 17:50:25
0
Ó anyám... :)

Jaj ennyi idiótát.. elővették ezt a kb 3-5 éves hírt, ami már akkor is kapitális baromságokkal volt tele (és elég szomorú, ha a hivatkozott BRFK adta ki valóban ezt a sok marhaságot)
először azt hittem tévedésből kitettek egy régi cikket, de nem ma is van vevő a hülyeségre.

http://www.penzcentrum.hu/biztositas/veszely_uj_trukkel_lopjak_az_autokat_magyarorszagon.1039887.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox

Idézet
"Gyakorta rutinos mozdulattal zárjuk autónkat egyetlen gombnyomással, mely erre hang- és fényjelzéssel reagál, majd megnyugodva távozunk. Sokan nem is sejtik, hogy ennek ellenére a jármű nyitva maradt, mert valaki blokkolta a rendszert. Az elkövetőt nem vesszük észre, hiszen az általa működtetett eszköz alkalmas arra, hogy biztonságos, akár 100 méteres távolságból is hatástalanítsa az autó zárószerkezetét."

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!