Szerző Téma: Az Ügyfél kéri...  (Megtekintve 2954 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Az Ügyfél kéri...
#6 2011. December 14. - 20:05:27
0
Lacy:
Igen, nagyon elegáns megoldás a kétirányú kütyü. Természetesen, ha az ÜF büdzséjébe belefér, akkor én is szívesen alkalmazom, mert praktikus, megbízható, minden igényt kielégít. Csak hát az ára... Nem egy rendszerből kimaradt ez az opció, mert soványabb volt a keret.

előzmény: Lacy #5

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Az Ügyfél kéri...
#5 2011. December 14. - 19:53:21
0
én meg 2 irányú MG-t használok így nem kell csipogtatni sem led...
Nem hinném hogy jó, ha az egész környék tudja hogy a Józsiék épp nincsenek otthon mer pirosan villog az ajtófélfa  8)
Amúgy az új Solo szirénát látta már valaki?
10 év késéssel sikerült beletenni egy lámpavillogtató programot, amivel az élesítés-kikapcsolás jeézés megvalósítható. Csak már a kutyának sem kell mert ahogy kezdtem is itt vannak a 2 irányú visszajelzős távok

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Az Ügyfél kéri...
#4 2011. December 14. - 19:15:47
0
ztm:
Én nem szoktam lebeszélni a távirányítós élesítésről senkit. Nyilván elmondom, hogy ha elhagyja a távirányítót, akkor szabad az út, meg hogy ha elalvás módban estére bekapcsolja, akkor ne hagyja a távirányítót a konyha asztalon, vagy más látványos helyen. Jah, és általában ilyenkor sziréna csippanást programozok, hogy legyen visszajelzése az ÜF-nek a sikeres élesítésről.

előzmény: ztm #3

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:Az Ügyfél kéri...
#3 2011. December 14. - 19:02:35
0
Így van, ha fizet a kialakításért, mehet. A LED-es visszajelzést szinte mindenhol kérik, ahol van kültéri infrasorompó is. Meg sokan úgy gondolják egy világító piros LED messze elűzi a betörőt is... Egy dologról beszélek le mindenkit: a távkapcsolós élesítésről. Bár volt már olyan 70 év feletti nénike, akit viszont rábeszéltem, mert meguntam, hogy 2 naponta elfelejti a kódját.
előzmény: mot #1

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Az Ügyfél kéri...
#2 2011. December 14. - 18:37:02
0
Aki fizet, az petyegtet. Jó pénzért mindent. Ha nem élből marhaság, vagy a védelem minősége nem sérül, és technikailag megoldható, akkor meg lehet csinálni. Főleg ha az ügyfél látja, hogy az egyedi kérését is megoldottam, akkor jobban, szivesebben fizet, és jobban fog ajánlani másnak.  egyébként is szakmai kihívásnak tekintem, ha nem szokványos megoldást kell csinálni, hanem valami egyedit. Persze a szakmai szempontok maximális figyelembevételével.
előzmény: mot #1

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Az Ügyfél kéri...
#1 2011. December 14. - 18:25:26
0
Gondoltam indítok erre egy új témát. Meg lehet vitatni, hogy ki milyen kérésekkel, kérdésekkel találkozott.

Akkor én kezdeném is. Azt kéri egy ÜF-em, hogy:
- otthoni és alvás élesítésnél a kültéri sziréna tiltva legyen, de egy kisebb hangjelző működjön
- teljes élesítésnél a sziréna és a kisebb hangjelző is ha kell, működjön
Kisgyerek van a házban és azért nem szeretné, ha vonyítana, ha otthon vannak.
Nem mintha nehéz lenne a kivitelezés, de ti hogy vagytok az ilyen kérésekkel? Ha megoldható, akkor teljesítitek, vagy próbáljátok meggyőzni az ÜF-et a "szokásos" működésről? A fenti példát csak kedvcsinálónak írtam... Volt olyan kérés is, hogy a bejáratnál az ajtófélfába (kívülről!) kért egy LED-et, ami jelezte, hogy éles/nem éles a rendszer.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!