Szerző Téma: Paradox hiba Esprit 738  (Megtekintve 4898 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető regenyid

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Paradox hiba Esprit 738
#12 2020. Június 04. - 09:37:40
0
Hát lehet, hogy akkor mégis ez lesz.. Megpróbálkozok a kezelőről felparaméterezni. Nem csináltam még ilyet teljesen a nulláról. Új vagyok a szakmában, és eddig nem kellett régi központal foglalkoznom.

Köszönöm a segítséget!
előzmény: syn7h37ic #11

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Paradox hiba Esprit 738
#11 2020. Május 30. - 23:12:25
+1
Pedig kezelőről kell.
 Egyrészt a hozzávaló Espload DOS alapú a szoftver, és háklis, ha nem XP, vagy régebbi az oprendszer, másrészt kell egy ADP 1 vonalszimulátor, és egy Bell103 képes modem.... "csak"... A mostani notebook egyike sem képes már a bell103 kommunikációs protokollra, sőt, mivel régóta már  modem sincs bennük, így külső modem kell mindenképp. Ennyire ne légy mazochista, hogy egy faék riasztót PC-ről programozz. Kb. ágyúval verébre. Amit te adatkommunikációs csatlakozónak nézel, az valójában csak egy panel-panel kommunikációs megoldás, hogy mellé lehessen tenni egy másodlagos kommunikátort, pl. CID rádiót, vagy egy másik kiegészítő kommunikátort, ami képes a soros adatfolyamot feldolgozni, de ez nem programozó csatlakozó, nem is lehet innen programozni a panelt, mert csak kimenetet ad, bemenet nincs.
előzmény: regenyid #9
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 30. - 23:17:17 írta syn7h37ic »

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Paradox hiba Esprit 738
#10 2020. Május 28. - 20:31:51
+3
Espritet nem tudsz soros porton programozni, ahhoz modem kell és ADP-1 telefonvonal szimulátor.
És hamarabb fel lehet programozni kezelőről mint hogy bekapcsolna a laptop.
előzmény: regenyid #9

Nem elérhető regenyid

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Paradox hiba Esprit 738
#9 2020. Május 28. - 08:09:42
0
Sziasztok,

Lehet hogy nem a megfelelő topikba írok, de egy Esprit 728 központhoz kérnék némi segítséget.
Az ügyfél nemrégiben vásárolt egy családi házat ahol egy ilyen riasztóközpont van kiépítve. Már az előző tulaj sem ismerte a hozzá tartozó jelszavakat.
Honnan tudok esetleg programozó szoftvert letölteni ezekhez a típusú központokhoz? Az USB-RS programozó kábelt tudom használni majd a programozásához?
Kezelőről nem szeretném programozni ezt az opciót légyszíves ne is írjátok. Ha minden kötél szakad lecserélem a központot egy SP5500-ra.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Paradox hiba Esprit 738
#8 2020. Április 16. - 08:42:01
0
Ha elmondom a tutit, akkor azért még küzdesz?
Komolyan nem értem, minek is van ez a fórum.
 :(

Azért van ez a fórum, hogy a kérdésekre bárki leírhassa a tuti ötletét, a kérdező pedig szabadon eldönthesse, hogy neki melyik válasz a legtutibb...  ;) :)
előzmény: mountainman #7

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Paradox hiba Esprit 738
#7 2020. Április 13. - 13:36:12
0
Ha elmondom a tutit, akkor azért még küzdesz?
Komolyan nem értem, minek is van ez a fórum.
 :(
előzmény: Fló #6

Nem elérhető Fló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Paradox hiba Esprit 738
#6 2020. Április 13. - 13:28:35
0
Csaó!
Már a potin is állítottam de nem segített. A DSC nél régen a 2550 nél tényleg volt, hogy be kellett lépni az installba h törlődjön a hiba. Ennél nem jött be sajnos.
előzmény: kero #4

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Paradox hiba Esprit 738
#5 2020. Április 13. - 12:47:12
0
Szia! Anno sz..tam vele.
230 oldalról jött valami gebasz.
Vitte a kommunikátort is.
Akkor még (90-es évek dereka) volt értelme szervizbe küldeni.
(Jászberény)
Ma már ez simán panelcsere.
Szerintem. :)
előzmény: Fló #3

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Paradox hiba Esprit 738
#4 2020. Április 13. - 11:58:22
0
Nem lehetséges, hogy be kell egyszer lépni telepítői menübe, hogy törlődjön a hiba?
Én már csak újabb Paradox központokkal kezdtem foglalkozni és azt hiszem ezeknél is van ilyen beállítási lehetőség, bár én sosem szoktam használni. De például a DSC-nél tuti van ilyen opció.
előzmény: Fló #3

Nem elérhető Fló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Paradox hiba Esprit 738
#3 2020. Április 13. - 11:17:02
0
Csaó! Már kiszedtem a panelt, asztalon van, nincs rajta semmi periféria. Bizti ok, és ha leveszem az AC 16 V ot át is áll akkura, és üzemel tovább, csak a hibát nem engedi törölni.
előzmény: Szabolcsr2d4 #2

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!