Szerző Téma: Komoly kérdések a feltöltőkártyák körül - Ezt tervezi a hatóság  (Megtekintve 11727 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Azok mind bukták lesznek. Lesz ebből mág anyázás, előre látom. >:(
előzmény: eXtra #9

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A notebookomban telekomos mobilnet van (490 Ft-ért 1 GB nem olyan rossz...), amire ez az SMS jött:

Idézet
Tisztelt Ügyfelünk! Tàjékoztatjuk, hogy jogszabàlyvàltozàs miatt 2017.01.01-jétöl mòdosulnak a Domino elöfizetések igénybevételének feltételei. Adategyeztetés miatt hamarosan keresni fogjuk Önt, addig tovàbbi teendöje nincsen. A vàltozàsok összefoglalòjàt a telekom.hu/domino-adategyeztetes weboldalon talàlja. Üdvözlettel: Telekom

Mi a helyzet azokkal a kártyákkal, amik olyan eszközökben vannak (riasztó, kapunyitó, 4g router, egyéb ipari eszközök, stb.), amiket az ember nem igen piszkál és "adategyeztető" hívást/üzenetet sem fogad róluk?  ::meglepodik::

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
A legtipikusabb "legmagyarabb" hatósági hozzáállás, minden területen így van. Van egy terület, ami nincs szabályozva, vagy csak alig. Valami miatt rájönnek, hogy ez így nem jó, pl. történik egy olyan esemény, ami, ha _értelmesen_ szabályozva van, nem következik be. Erre "észbekapnak a Magasságos Hivatalban és az eddig szabályozatlan területet az élhetetlenségig, hülyeségig túlszabályozzák.

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Itt már nem csak a feltöltő kártyás kártyákkal van a szívás...
Mint elsőre írtam pont a héten szívtam meg egy cégnél, flottás előfizetéses kártyával. Kivettem a zacskóból a friss ropogós kártyát, lekapartam a pin kódot, bele raktam a telóba, hogy indítsak róla egy hívást.. És a "Nincs Szolgáltatás" nevű kedves kis üzenet fogadott a telefon elején.
Már ezeknél sincs az hogy bele rakod a telóba indítasz róla egy hívást hogy "aktiváld"...
Az egész aktiválási hercehurcát a a szolgáltatók csinálják.  :'(
előzmény: kero #5

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Az elet meg fogja oldani...
2-3 even belul mar altalanos lesz a SIM chip, es meg magyar szolgaltato sem kell hozza...
Mindenki maga manage-li a chip szolgaltatasait , es fizeti ki a neten.

Idiota nepek meg nem jottek ra, h nem a SIM vasarlasat kell ellenorizni, hanem a hasznalatat. Azt meg 5 evig minden szolgaltatonak kotelessege rogziteni es tárolni...
előzmény: Ryki #3

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Ja, mondjuk az a kevéske ügyfelem, akinek eddig saját SIM kártya kellett valamilyen saját átjelzés miatt, kivétel nélkül még arra sem volt képes, hogy kikapcsolt PIN kóddal adja oda a kezembe a kártyáját.
Egyébként emiatt nem izgatom magam én sem. Személy szerint sosem használtam feltöltőkártyát, a már említett keveseknek pedig mindig előfizetéses kártyát javasolok. Más kérdés, hogy majdnem mindig az a vége, hogy feltöltőset vesznek. Hát én meg leszarom.
A távfelügyelet meg aktivált kártyával, beprogramozva adja a kezembe a kommunikátort.

előzmény: Ryki #3

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
A túlszabályozás átka. Az iot, az m2m, és társai meg úgy Torrentésen, ha meg kell b...ni akkor meg kell b...ni.
És ráfogják a migránshelyzetre... Romániában meg semmi sem kell egy prepaid kártya vételéhez és aktiválásához...
Nem elég, hogy az egész európai kontinensen Magyarországon a legdrágább a mobil szolgáltatás, még ez is... Irigykedve nézem az ismerősöket, akik eggyel nyugatibb országban dolgoznak, és a korlátlan net elérés mobilon, vagy mobil stick-en csak 10 Euró. És olyan tarifacsomagok, hogy csak lesek, olcsóbb, mint nálunk a legolcsóbb, és a legdrágább szolgáltatásaival. Vagy egy USÁ-ban kötött előfizetés, olyan szinten korlátlan ingyen beszélgetést ad, hogy a legtöbb európai országban is ugyanúgy ingyen beszél, roamingolva.  És ott ez már egy nagyon magas tarifát jelent, ami még mindig sokkal olcsóbb, mint a magyar, plusz, vicc áron, vagy ingyen jár hozzá bármilyen, a szolgáltatónál fellelhető készülék.
 
előzmény: Ryki #3

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Én sem szoktam kártyát vinni az ügyfélnek... Nem is erre céloztam.
Hanem, hogy sok kellemetlen telefon hívás és hülyéskedés meg magyarázkodás lesz.
"Kedves Ügyfelem, ha GSM modult szeretne akkor a telepítés napján aktivált SIM kártyával öröm ujjongva várjon jöttömre 2 nap múlva kelet felől."
Meg itt gondolok arra ahol van mondjuk egy sorompó és ráhívással engedi be az emberkéket.
Stb stb stb.
A nagyobb cégeknek nagyobb fejtörés lesz. De ebből természetesen nekünk is kijut majd.

Amúgy meg nem is lehet a te neveden a kártya mert csak 10 db feltöltős kártya lehet magánszemélyek nevén. És az tovább értékesítést is tiltják.
előzmény: syn7h37ic #2

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Ez nem nekünk lesz "kellemetlen", hanem a távfelügyeleti szolgáltatóknak. Főleg a nagyoknak, ahol havi szinten mozog több száz le és felcsatlakozás. Mert Piri néni riasztója, hogy felhívja őt, ahhoz Piri néni kell, hogy beballagjon a helyi mobilos üzletbe, és ott neki megcsinálják. Nehogy már nekem kelljen vinni az ügyfélnek SIM kártyát, ha magának akar jeleztetni... Eddig sem csináltam ilyent, ezután meg pláne. Hogy az én nevemen legyen a kártya? Ló....t...
 A távfelügyelet pedig adja az eszközt a SIM kártyával, azt meg nekik kell megoldani, hogy aktív legyen az a kártya.
Attól függetlenül jó nagy szívatás ez mindenkinek, ha tényleg megjátsszák. Már a 200 ezres SIM vásárlás is egy nagy ferdítés volt, jó felvezetés volt ez a mostani még szorosabb személyi ellenőrzésre. Kiszámoltuk 200.000db. sim kártya (papír tartóban bontatlanul) kb. 3 tonna, és minimum két komplett raklap  méretű. 
előzmény: Ryki #1
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 15. - 22:26:56 írta syn7h37ic »

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Úgy érzem ebből még sok kellemetlensége lesz mindenkinek.
A héten már bele futottam egy kis finomságba. Cégnél levő riasztórendszer lett felbővítve GSM modullal, hogy az érintettek kapjanak SMS-t is. Flottás előfizetéses kártya került az eszközbe.
Próbáltam hívást kezdeményezni a kártyával, hogy "aktiválódjon"... Telefonba be... Süket, nincs hálózat üzenet a telefonon.
A céges IT-s kolléga futott egy kört Tököm Mobillal és ez a válasz jött. Mostantól tökmindegy hogy feltöltős, számlás, flottás, istenes, mindenhatós a kártya, használat előtt fel kell hívni a Tököm-öt, be kell diktálni a SIM kártya számát és majd Ők aktiválják.

http://www.napi.hu/tech/komoly_kerdesek_a_feltoltokartyak_korul_ezt_tervezi_a_hatosag.626170.html
   

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!