Szerző Téma: Riasztórendszer szünetmentesítés számítás  (Megtekintve 20179 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Várom, hogy a télen mi lesz a rendszerrel vagy milyen fejlesztést talál ki.
Mondtam neki, hogy az eredeti koncepció szinte tökéletes volt és tényleg működött, sajnos nem élte meg  téli szezont...no majd erre az új konfigra én is kíváncsi leszek.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Meleg vizet qrva nagy luxus akkumulátorból vagy áramfejlesztőről előállítani, de ha a makacs ügyfél ezt szeretné, mert ért hozzá és a szomszéd Józsinál is így csinálták, akkor nyilván nehéz dolga van a kivitelezőnek...  ;D

Amúgy egy átfolyós gázkazán 23 kg-os PB palackkal simán kijött volna az aksik árából, ha emberünk időközben rájött, hogy marha nagy kosszal és melóval jár a fatüzelésű bojlert fűteni!  8) Egy gázkazánnál nem kell fosni, hogy a bekapcsolva felejtett bojler pillanatok alatt mélykisülésbe rántja az aksikat és csak egy teli cserepalackot kell hozzá tárolni, plusz a rendszer bekerülési költsége is közel bakfitty... ;)
előzmény: Janó #66

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Üdv!

Csak érdekességképpen írom le az eseményeket.
Egy kis módosítás az ügyfél részéről..... ???

Egész nyáron tökéletesen működött a rendszer, igaz a fix IP-t mostanra sikerült kiverni a T-ből és még ennek a hangolása folyamatban van, de maga a rendszer vígan működött.
Viszont az ügyfél kért egy invertert.....ha már van akku és napelem akkor a villanybojler és a szivattyú is tudjon működni időnként. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ  :o
De persze ne kerüljön túl sokba.  :o

Fatüzelésű villanybojler+1200W fűtőbetét.
Szivattyú 650W

Telepsor átalakítás 24V-ra + 2 db 100 Ah akku, így most a 400 Ah-ból lett 300 Ah-ra.
3 kW színuszos inverter került beépítésre.

Mit ne mondjak meglepett az első indulás, durva volt amikor beindult a bojler és 50A vett ki a telepből.
Le is kellett cserélnem a 16-os vezetéket 25-ösre.
No persze meg is volt az első baki, bekapcsolva hagyták éjszakár a bojlert  ;D és működött az inverternél és a töltésvezérlőnél a mély kisütés védelem.  ;D
Így abba maradtunk, hogy fürdéskor mennie kell az aggregátornak, vagy pedig egy giga telepsort kell telepíteni.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Telenoros kártyáknak publikus az IP címük

A Telenornál is csak "net" APN-nel kapsz publikus IP-t és "online" esetén natolt címed lesz... ;)
előzmény: kero #62

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Nyugi, nyugi. Majdnem jól csináltad ... :)
Az a 400Ah lehet épp megfelelő is, mivel a telepek nem lesznek annyira lemeritve, mint ha csak kevesebbet tennél.
Igy a telepek élettartama is több lesz, később fognak gallyra menni az akksik. Jó ez így, akárki is szörnyülködik...

De: nem tom milyen akkukat tettél, de ide a ciklikus akkuk valók, melyek persze drágábbak. Abból még nem volt dolgom 40Ah-sal csak nagyobbakkal, de attól még létezhet olyan is. Mert oda az való szerintem ... habár ha nem engeded nagyon lemenni a feszt (pl. 11.5V alá) akkor elmegy oda a normál akku is. A ciklikust leengedheted kicsivel 11V alá is.

Én nagyobb kapacitásúakat tettem volna, azokban a lemezelés is erősebb, és jobban bírják a gyűrődést, elvben hosszabb élettartammal. De ez csak elmélet, lehet és van is mellette más szempont is, pl. a pénz ...

Arra vigyázz, h intenziv töltéskor (nyári napsütés) lesz v lehet egy kis gázképződés. A savas gáz meg rohadt dolog, meg tudja zabálni a környezetét rendesen. Nagyon kell olyankor szellőztetni !

A T-mobil Nat-olt, és ő szerintük az is fog maradni.... nem tom miért, de ez van.


előzmény: Janó #61

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Igen, úgy tudom, hogy a Telecom-os SIM-ek natoltak. Insite Gold-al, vagy Hik-Connect-el működnek, de dyndns-el nem. A Telenoros kártyáknak publikus az IP címük.
előzmény: Janó #61

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Nekem kell nagyon izgulni..... 4 db 100 Ah-s van rajta.  :D
De nem kizárt, hogy lesznek még fogyasztók rajta.

Napelemhez ki a rakna 10 db 40Ah-s akksit Maaaargit????  :D jó, hogy nem 7Ah-s akksikat írtál.
Még nincs monitorozva a rendszer, de lesz nemsokára.
Beüzemeléskor kb este 1/2 7-kor 2,75A-el töltött a rendszer, nap már sehol, azaz az épület másik oldalán pislákolt, de még világos volt.
Nem véletlenül van 5 napra kalkulálva a telepsor, 11,5V-ra tervezem beállítani a riasztási szintet, mert akkor még mindig van idő kimenni az aggregátorral és a 60A-es töltővel egy kicsit megbikázni a telepsort.
Egyébként a tető majdnem dél fekvésű kb. 14-15 óráig éri a direkt napsütés.
Majd a téli működési viszonyokról beszámolok.....de ha sikerül a mobilnetet távolról elérnem, akkor ellenőrizhető lesz a rendszer itthonról is.

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a Telecom-os SIM-ek natolt hálózaton vannak??? mert nem sikerült DynDns-el belépni, hogy bármit is elérjek a belső hálózatról.

u.i.:

Klotyó nincs  :P csak egy külön lezárt ficak.....a fal egyik oldalán egy kemence nyílás van.  8)
Csak akkor érdekel hasonló munka ha a környékemen van, de most jelenleg le vagyok kötve egy jó darabig.

és csak halkan jegyzem meg, hogy üzemeltem már be 48V 3.500-4.500 Ah-s telepsorokat is 2V-os cellákból összerakva amit ráadásul nekünk kellett felsavazni.  8)

előzmény: vg #59

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Én is felkaptam rá a fejemet, csak már nem mertem hozzászólni.
Az 10 db 40 Ah akkumulátor.
Maaaargíííít! Há nóóórmááálíííís?  :o
előzmény: vg #59

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
400Ah???  :o Teleraktad a klotyot aksikkal?
Egy honap mulva elkuldened a teljes esemeny listajat? Kivancsi lennek ra.
Odaadjak minden hasonlo megkeresest?

En tuti nem alltam volna neki.... Sot meg most sem.
Mekkora a toltoaramod atlagos szort feny mellett, mint telen?

Koszi.
előzmény: Janó #58

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!