Szerző Téma: A biztonságtechnikában eltöltött 30 éven túliak társasága  (Megtekintve 19972 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
'85-ben pedig az általad felsoroltakon kívül azért még létezett néhány alkatrészbolt a fővárosban. Pl. a Nagyenyed utcában, meg a Lomex elődje (már nem emlékszem az akkori nevére) a XIII. kerületben.
előzmény: L. Pásztor #34

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Bocs, most látom elbaxtam tegnap este az évszámot. Biztos öregszem ... :(
Mindez nem 1983-ban volt, hanem 1985-ben. Akkor vettem “kint” az első PC-XT  -met és hoztam haza darabokban, raktuk össze, és erre alapoztuk a jövőben a fejlesztéseket is. Napnál is világosabb volt, h hagyományos TTL kapukkal nem lehet korszeűbb vezérléseket összehozni. Ipari vonalon indultunk volna (csokoládégyár, szalagvezérlés, hibajelzés, stb), és a biztech alkalmazás csak félúton merült fel, miután Zuglóban betörtek a szomszédba ...

Az persze csak most merült fel bennem utólag, h ha össze is állt volna a project, az ipari vonalon biztosan kifizették volna, de lakásbiztech oldalon ugyan hány júzer vett volna akkor 1-1 ilyen rendszert mondjuk 2-3 Zsiguli (Lada) áráért AKKOR ... ha MA egy gsm-es cuccért sokan a tizezer forintot is sokallják ...  :(


előzmény: L. Pásztor #32

Nem elérhető Karsay

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 7
ezt így olvasva az egyik legkomolyabb riasztó lett volna akkoriban! Még a  RÁVISZ is szenvedett a központjával, azt egy rossz hőtűgép motor is beindította...

előzmény: L. Pásztor #32

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Engem 1983-ban kértek fel egy riasztóközpont tervezésére, Intel 8080-as vagy Zilog Z80-as mikroprocesszoros alapon. Gépfelügyeleti célra készült volna, de később felmerült a vagyonvédelmi használat kérdése is. De akkoriban az alkatrész beszerzés  Jászai-n az EMO-ra, a Fő utcában a Szalkai-ra, és a Veres Pálné utcában a “vén q..ra” korlátozódott. Erre nem lehetett kisipari sorozatgyártást alapítani, és itt megfulladt az egész.
Pedig egy volt évfolyamtársammal egészen szép, 8 (fix) zónás deszkamodelt hoztunk össze. A kezelő és a központ RS-232-n kommunikált ... ma már vicces belegondolni is ...  :) És autóakksi volt a backup, a központ kb. 30x30 cm-es nyák, a kezelő egy telefon billentyűzet egy nyákon rajta a 8 zónának 8 led, meg még pár másik led. Egy 2W-os rádión kommunkált volna és nem telefonvonalon.  Mennyire más világ volt ... !  (Nem volt jó az sem, viszont nagyobb tekintélye volt a szellemi termékeknek)

A hardvert én terveztem, tele volt balanszirozott analóg körökkel, 2K RAM, 16K ROM, és perifériák. A szoftot a haver nyomta, amit megírt az működött, de sosem lett teljesen befejezve, mert közben okafogyottá vált a project. Aztán jött az Anti-loop és (sok)mindent vitt ... ha jól emléxem... és feledésbe merült az egész project.
előzmény: Karsay #29

Nem elérhető Karsay

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 7
Emlékszem a cégre komoly neve volt annak idején!  :)
előzmény: uni2008 #30

Nem elérhető uni2008

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
    • Super Сasual Dating Verified Maidens
1988-ban alapította apám (Váradi György) az Unielektro Kft.-t. Én 1989 szegődtem mellé. Ma Uni2008 Kft. néven futunk, miután az Unielektro kettévált és sajnos azóta felszámolás alá került. :(
 
Üdv: Váradi Tibor

Nem elérhető Karsay

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 7
Sziasztok, 1976 -óta foglalkozom a riasztókkal, mondjuk ebből utána kiesett 2 év katonaság, MMG -nél kezdtem, majd 1982-óta vagyok "kisiparos", ma magánvállalkozónak hívják.

Én is ezeket játszottam végig, a nevek is ismerősök és a központok, Elektrovill, Rávisz stb.. :).

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Én meg azt nem értem, h ma este mi a görcsnek kaptam email-t az ablakfólia topic-ról, BTfórum feladóval.
Meg linket arról, h miként tudnék leiratkozni.
Szerver / frissítés gond ?
előzmény: bcslaci #27

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Miért? Így 5 év után pont aktuális a segítség :D Ráadásul erre a topikra nem is emlékszem, hogy láttam volna annó  ;D ;D ;D
előzmény: vg #26

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Ez egy kukásnak tűnő hozzászólás, melyben a link spammer.hu. Remek.....
előzmény: Ablakfólia #25

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!