Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51074 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#9 2011. Június 07. - 21:51:51
0
Bár én hozzátok képest csak kezdő vagyok az 5 évvel, amióta telepítek. De nekem is furcsa, hogy a Satel minőségével jönnek, olyanok, akik egy-két példányával találkoztak. Én ezt a márkát használom  a CA6-tól kezdve a 64 zónás Integráig telepítettem már.  Soha egyetlen gondom nem volt velük, 2 villámcsapást leszámítva. :) A 3 év garancia szintén a minőséget igazolja. Úgyhogy nem igazán értem a következő kijelentésed Lacy: "csak hát a minőség..."

A régebbiek kezelésénél nem értem, hogy mi a gond azzal, ha megnyomom a 7-es gombot és kijelzi a hibát? Más központnál ennél egyszerűbben, hogy lehet? ??? ? A régebbi CA sorozatnál elég szinte egyetlen lap a kezeléséhez, ami leírja, hogy melyik gomb mit csinál, ha hosszan megnyomjuk. A Satel LCD kezelőkről nem is beszélve, ahol szerintem is nagyon jól átlátható a menü.

A Satel drágaságát nézve pedig már több helyre ajánlottam úgy, hogy Paradoxos ajánlat is volt. Ha az ügyfél megérti, hogy pár ezer forintért többet kap egy CA10-től, mint pl. Paradox 728-as központjától, akkor általában enyém a munka.  :) A Versa-kat már nem is említem, amiket manapság a legtöbb helyre felteszek. Szóval nem biztos, hogy a drágább tényleg drágább. Mielőtt félre értés esik nem a Paradoxot akartam ezzel szidni. Erről szó sincs. Csak nézzük mennyi pénzért mit kapunk.

Amikor pedig olyannal jön az ügyfél, hogy "ha ez az esemény történik, akkor ezt csinálja a központ, ha pedig egy másik esemény bekövetkezik, akkor meg azt" általában csak ennyit mondok: a Satel Integra megoldja.  :)

Nem elérhető N.Pál

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#8 2011. Június 07. - 21:35:36
0
Közel 100 különféle Satelt tettem fel az elmúlt években,még egynél sem cseréltem az akksin kívül semmit,Sőt van olyan rendszer ahol a kp és az utólsó bővítő közt 1100 m a távolság és nincs kommunikációs hibám.  Lehet,hogy csak szerencsém van? ??? Nagyon jól müködik a rádiós rendszere is. Mely ügye 2 irányú kommunikációval rendelkezik.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#7 2011. Június 07. - 21:29:55
0
Kérd meg a Magellanos ügyfeledet, hogy állítsa be a rendszeridőt vagy nézze meg az eseménylistát! Ha fejből megy neki, jöhetsz egy láda sörért...  ;D

Eddig csak MG50x0-et szereltem belőle lcd-vel, azt tudják kezelni, hol is van az a sör? :D

Idézet
Aki használta már az Integra menüjét (az őskövület CA64-et ne hasonlítsuk az utódjához!), az tudja, hogy rohadt jól eltalálták és valóban nem kell hozzá leírás - sem a felhasználónak, sem a telepítőnek!

Így van, a kis Satelokat én sem szeretem, de nagy(obb) rendszerek esetén próbálj meg egy Integrás árajánlat ellen Imperiallal versenyezni!  8)

Integrával még nem találkoztam, de CA sorozat után nem is vágyódtam rá. Sajnos kevés nagy rendszert szerelek, de a következőnél tuti számításba veszek 1et és ha kipróbáltam mondok róla véleményt is :)

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#6 2011. Június 07. - 20:28:15
0
Van pár átvett rendszerem, emiatt muszáj volt pár dolgot megtanulni, de pl az egyik ca64-nél átlag 1,5 évente kell kezelőt cserélni, mert vagy az lcd-je vagy a bill.világítás ledjei mennek tönkre, ez nálam nem minőség.

Szerintem a tiéd egyedi eset... Egy megyei hivatalban 100 fölötti közalkalmazott üti-vágja a CA64-es rendszeremet és hosszú évek óta semmi baja a kezelőknek.  ::) Én eddig Satelnál egy meghibásodással találkoztam (kopp-kopp), de ott pl. a kapuvezérlő elektronika dobozát a kaputól 20 m-re találták meg, mert szinte mindent szétvert a villám! Az Integrának elszállt az egyik busza, de egyébként semmi baja nem lett, pedig a sziréna panelján felrobbant a proci...  :-[ Valószínűleg az importőr is azért ad rá 3 év garanciát, mert mazochista! ;)

A felhasználónak közel nem egyszerű megtanítani a kezelését pl 7-es gombot nyomjon egy hiba megnézéséhez.Mellesleg dsc-nél is agyfa**t kapok a *2, *3 kombóktól, ezek az alap dolgok paradoxnál egyértelműek, egyszerűek és nem kell külön könyv a kezeléséhez.

Kérd meg a Magellanos ügyfeledet, hogy állítsa be a rendszeridőt vagy nézze meg az eseménylistát! Ha fejből megy neki, jöhetsz egy láda sörért...  ;D

Aki használta már az Integra menüjét (az őskövület CA64-et ne hasonlítsuk az utódjához!), az tudja, hogy rohadt jól eltalálták és valóban nem kell hozzá leírás - sem a felhasználónak, sem a telepítőnek!

Mellesleg pl a satel kisközpontok drágának mondhatók egy hasonló tudású paradoxhoz képest (mondom ezt úgy, hogy satel ca6,ca10,ca64-en, satalarm sa6xx, texecom központokon kívül máshoz még nem volt szerencsém).

Így van, a kis Satelokat én sem szeretem, de nagy(obb) rendszerek esetén próbálj meg egy Integrás árajánlat ellen Imperiallal versenyezni!  8)

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#5 2011. Június 07. - 19:32:01
0
nem akarom a Satelt szidni, vagy lehúzni, de nekem nem alternatíva.
A Paradoxhoz képest az első szériája, ami szinte 1:1 ben másolta az espritet, még a taszt is pont úgy nézett ki, ami kizárólag Paradoxos dizájn volt, mint a ferde kezelőajtó, szóval ha van eredeti, jó áron mért vennék másolatot? :) Amúgy arról csak úgy sütött a "kisipar", amit mára amúgy leküzdöttek, mert már egész termék kinézetűek a dolgaik, csak hát a minőség...
Én sem azért szerelgetem le a Satelt, mert hirdetem, hogy Satelt Paradoxra akarok cserélni :)
Csak óvatosan mondanám, hogy a Paradoxnak is van doboz+tamperkapcs+központ+távtartó+bővítőhely előre lukasztva doboza...

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#4 2011. Június 07. - 19:07:31
0
Valószínűleg ennek is megvan a miértje. Én is a paradox, dsc, napco, fbii vonalon tanultam meg a szakmát és pl engem sem győzött meg a satel.
Van pár átvett rendszerem, emiatt muszáj volt pár dolgot megtanulni, de pl az egyik ca64-nél átlag 1,5 évente kell kezelőt cserélni, mert vagy az lcd-je vagy a bill.világítás ledjei mennek tönkre, ez nálam nem minőség.
A felhasználónak közel nem egyszerű megtanítani a kezelését pl 7-es gombot nyomjon egy hiba megnézéséhez. Mellesleg dsc-nél is agyfa**t kapok a *2, *3 kombóktól, ezek az alap dolgok paradoxnál egyértelműek, egyszerűek és nem kell külön könyv a kezeléséhez.
Mellesleg pl a satel kisközpontok drágának mondhatók egy hasonló tudású paradoxhoz képest (mondom ezt úgy, hogy satel ca6,ca10,ca64-en, satalarm sa6xx, texecom központokon kívül máshoz még nem volt szerencsém).



Nem elérhető N.Pál

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#3 2011. Június 07. - 11:09:15
0
Sajnos van egy olyan érzésem,hogy aki 30 éve DSC-t iil. Paradoxot(agy egyebet) szerel az vagy nem hajlandó vagy nem képes új rendszert megtanulni,(tisztelet a kívételnek).Ezért inkább könnyebb szídni,mint bevallani,hogy nem ért hozzá.  :P Aki meg foglalkozik vele azt meg lenézik,de legalább eltudja dönteni,hogy az adott feladathoz,melyikkel a legkönnyebb és nem mellesleg leggazdaságosabb. Ez örök vita lessz. Egy baj van,hogy eddig akárhány helyen ragaszkodtak az "azt mondta aZ X.Y.,hogy a Satel nem jó" még senki nem tudott érveket mondani,csak annyit,hogy ez lengyel a másik meg Canada iil Izrael a gyártó.
Remélem nem sértettem meg senkit ,nem volt célom.


Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#2 2011. Június 07. - 07:07:33
0
Lehet szidni a satelt de aki egy kicsit ismeri a tipusokat az tudja hogy árarányosan egy jó készülék csak tudni kell hogy melyik mire való. Van olyan tipus közöttük amelyik a szöveges telefonhívóként jobb és van olyan amelyik ügyeletre. Próbálj meg egy satel integrát és lehet, hogy megváltozik a véleményed
Mondj egy olyan dobozt amit nem kell a panelhez igazítani van távtartója van benne trafó van szabotázsa a satelen kívöl és még a bővítőt is belerakhatod fúrás nélkül

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Melyik központcsalád a jobb?
#1 2011. Június 07. - 06:55:22
0
Kifejtenéd, hogy miért húzod ennyire le a Satelt?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!