Szerző Téma: A biztonságtechnikában eltöltött 30 éven túliak társasága  (Megtekintve 19965 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető uni2008

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
    • Super Сasual Dating Verified Maidens

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
??? Miert is nem lehet pontosan ugyanolyan egyszeruen blokkolni? Ja mert egyszerubben lehet. Hiszen csak el kell nyomni a frekit. Miutan simplex csatorna nem kap visszajelzest a vetelrol, azaz csak belekopi az eterbe es vege.
 8)
Ui: jahogy Laci mar valaszolt ra....
előzmény: Karsay #41

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Urban Legend !!!   Egy diszkrét frekvencián működő 2W-os rádiót sokkal könnyebb blokkolni, mint egy 2W-os GSM-et ...

Imádom az olyan youtube szintű jammer-elést, amikor odanyomják a 2AA elemmelműködö jammert a GSM antenna mellé, és diadal-ittasan mutogatják, h nesze, itt van .... elnyomtuk.  Az ilyen azt szoktam mondani, h én a GSM-mel felmegyek az 1 emeletre, és az utcáról próbáljon valaki jammer-elni.... nem fog menni.

Ugyanezt egy fix frekis rádió esetében pillanatok alatt össze lehet hozni egy 2 db AA-s elemet tartalmazó készülékkel, egy adott frekvencián. És még csak nagy szakértelem sem kell, hozzá, csak a freki pontos ismerete.


előzmény: Karsay #41

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
COCOM lista...  :o Mióta nem hallottam ezt a kifejezést.
előzmény: L. Pásztor #38

Nem elérhető Karsay

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 7
Rádiós rendszer volt telepítve..... később a Dir - Con használta ezt a megoldást, illetve használja ma is...
De Marót Laci a Rimtitől amikor eljött alakította meg a cégét, és használja a rádiós rendszert, azt nem lehet egyszerűen blokkolni mint a gsm-et.

előzmény: H. József #40

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Természetesen kommunikátor az nem volt benne, használta az un. "összesített betörésjelzés"-t. Rimi-s rádió volt a kimenetére akasztva úgy 90-től, de hogy milyen vevőt használtak azt nem tudom.
előzmény: L. Pásztor #39

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
És az milyen kommunikációs formát használt ? És mi volt a távfelügyelei vevő?

Kérdem azért, mert szégyenszemre én csak 1994-ben láttam először Surgard vevőt felügyeleten, melyre nagyrészt DSC- beszélgettek Ademco slow, Radionics, DCI, Vertex, stb. formátumban 10 és 20 bps-en. Egyetlen riport 10 bps-sen néha 50 másodpercig is el tartott, mivel a 0-s szám 10 db pulzus volt.  És azok még chks nélküli, 2x leadott pulzusos jelzések voltak a telefonvonalon ... mert a “szakma akkori (önjelölt) nagy öregje” szerint csak az volt a biztos ...  :)
előzmény: H. József #36

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ja, ja, létezett. De ott csak hagyományos alkatrészek voltak. Ha jól emlékszem akkoriban volt előírás, hogy 256k-nál nagyobb gépet nem lehetett behozni, sőt sokminden COCOM listás volt. Vagyis csak be lehetett csempészni, és pult alól árulni. Pl. ilyen volt a Szalkai a Fő utcában, ami hivatalosan használt (és rozsdás) bicikli alkatrészeket árult. Pult alól meg f@sza IC-ket, processzort, CTC-t, DMA-t, SIO-t, PIO-t, RAM és ROM-ot, és másolás védelem ellen PAL-t. Ott láttam 1975-ben először kék (igen, kék) LED-et, kisebb vagyonba került darabja.

Hogy legyen fogalma mindenkinek, akkoriban a Várban a villamoskari kolesz menzáján egy rántott hús sült krumplival 18 Ft volt. Egy piros led a Szalkainál 12 Ft,  zöld led meg 16 Ft.  Az öszvonalas havi diák bérlet meg 50 Ft....   És 1985-ben egy új zsiguli 80 ezer, egy PC XT-t a Műszertechnika (hol van már azóta ?) meg 250 ezerért vett át ... És 2 db PC áráért meg adtak egy újpalotai 2,5 szobás lakást ...

Nagyon más arányok voltak azok !

előzmény: kero #35

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
1976 -óta foglalkozom a riasztókkal, ...

Én ekkor már képes voltam biztonsággal eljutni a WC-re (néhány apró balesettől eltekintve), ugyanis ebben az időben oviba jártam...  ::nyes:: :o)
előzmény: Karsay #29

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Abban az időben (1987-88) a beszerzési lehetőségek igen szűk keresztmetszete miatt jobb híján  saját magunk gyártottuk a központokat egyszerű logikai áramkörökből(CD4093,4011). Nyák legyártva, beültetve bedobozolva korrektül, igaz kevés tudással (kulcsos kapcsolós élesítés), cserébe viszont hiba nélküli biztos működéssel. Legalább egy még azóta is működik belőle egy idős ékszerész boltjában, ráadásul távfelügyeletbe kötve :D. Emlékszem anno a RIMI-s kolléga lázasan kereste rajta  a típusjelölést ;D

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!