Szerző Téma: Tűzvédelmi szakvizsga  (Megtekintve 9786 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Tűzvédelmi szakvizsga
#20 2015. Február 14. - 19:58:54
0
Respect 8)
előzmény: Janó #19

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Tűzvédelmi szakvizsga
#19 2015. Február 13. - 19:21:35
+1
Ha őszinte akarok lenni akkor nem.... :( 
előzmény: handras #18

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Tűzvédelmi szakvizsga
#18 2015. Február 13. - 04:37:50
0
Természetesen! Mond te olvastad a vagyonvédelemi törvényt?
előzmény: Janó #16

Nem elérhető biro67zoltan

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 105
Re:Tűzvédelmi szakvizsga
#17 2015. Február 12. - 22:35:12
0
Engem egyszer behívtak ellenőrzésre a rendőrségre.Előtte 2 napig körmöltem ezt a nyilvántartó füzetet, mert ugye vezette a franc. Ott meg bele sem néztek!
előzmény: Janó #16

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Tűzvédelmi szakvizsga
#16 2015. Február 12. - 21:05:11
0
No elevenítsük fel egy kicsit a témát...... ;)  No nem épp tűzvédelem....

Ugyebár megvan a rendőrségi regisztráció (jaj de jó) és kellett magamnak nyomtatni egy szerződés nyilvántartó naplót. Ezt hitelesítették, pecsét, szalag stb.
Na már most, oké, hogy beleírom, hogy kinek mikor hol és mit szereltem, de az ügyféllel minden esetben kell szerződést is kötnöm???

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Tűzvédelmi szakvizsga
#15 2014. Július 16. - 11:30:30
+1
Igen, nekem is ott volt(van) de a kedves ügyintézőnek ez nem felelt meg. Különálló tételként rá kellett vezettetni:

8020'09 Biztonsági rendszer szolgáltatás

Ezt a könyvelőm el is tudta intézni, nem került pénzbe.
Viszont hab a tortán, hogy miután megkötöttem a felelősségbiztosítást az ügyintéző ismét el kezdett lobogtatni előttem egy rendeletet aminek szerepelni kell a felelősség biztosításban:

"a szerződésszegéssel és a szerződésen kívül okozott károk megtérítését, valamint a sérelmi díj megfizetését szolgáló, külön jogszabályban meghatározott kötelező tartalommal bíró felelősségbiztosítási szerződés"

Szóval ilyeneknek kell benne lennie a kötvényben....amit még nem kaptam meg.
Ez 2014.03.14-től hatályos.


Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Tűzvédelmi szakvizsga
#14 2014. Július 16. - 08:20:50
0
és a cégkivonaton külön kell szerepelnie a Biztonságtechnikai szerelő szakágnak.
Ezt nem értem. A TEÁOR-ban fenti tevékenység nincs külön nevesítve. A villanyszerelés (4321) alá tartozik. SAJNOS!

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Tűzvédelmi szakvizsga
#13 2014. Július 16. - 07:34:32
+1
Lehet, hogy kihagytam de én tűzjelző tervezésről írtam le az előzőket, mivel volt egy érvényes májusban megszerzett tűzjelző tervezői katasztrófavédelmi papírom, és abban az évben ősszel hoztak egy új törvényt, s mivel a mérnöki kamaránál csak később jelentkeztem, így hiába volt papírom az új törvény szerint nem kaphattam kamarai engedélyt.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Tűzvédelmi szakvizsga
#12 2014. Július 11. - 12:33:12
0
Egy újszülöttnek minden vicc új! :-)
előzmény: Janó #11

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Tűzvédelmi szakvizsga
#11 2014. Július 10. - 22:35:12
+1
Most épp a Biztonságtechnikai rendszer szerelői igazolványt próbálom kiváltani a rendőrségen, az sem egyszerű történet....
2007-től van papírom róla (előtte is műveltem) de ugyebár 2012-től bejelentési kötelezettség van a rendőrségen.
Bementem, mondom szépen a néninek, hogy mit akarok......aha és telepít is? mondom igen, saját cégében? igen, akkor megbírságolom! ?????????????? 2012 x.x óta bejelentési kötelezettségem van. Mondom ok, ok, bocsi, jaj de sajnálom stb. Kis sopánkodásom után felsorolta, hogy mi kell: Közjegyző által hitelesített bizonyítvány másolat, felelősség biztosítás, erkölcsi (a cégtársamnak is), 6900.- csekkbefizetés, és a cégkivonaton külön kell szerepelnie a Biztonságtechnikai szerelő szakágnak. No ez megvan, 21 nap alatt jön ki az igazolvány. Ezután kell majd a céges regisztrációt is intézni.
Még naplót is le kell tölteni a police.hu-ról legalább min. 50 példányban és azt a rendőrségen szintén hitelesíteni kell. Ráadásul bármikor bekérhetik ellenőrzésre.

Bürokrácia!!!!!  Oké, hogy regisztráció, de miért ilyen macerás????

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!