Szerző Téma: A telefonkönyves csaló visszatért  (Megtekintve 11151 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető qncogo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
0
Mi a következő megoldást alkalmazzuk:
   Az "adatok változása", valamint a "tavalyi megjelenés" ismételt megrendelése ügyében telefonon az ügyvezetőt keresőnek, a válaszunk mindig udvariasan az, hogy:
    "az ügyvezető éppen házon kívül van, de én vagyok a cég "kommunikációs igazgatója", így ez a kérdés pont az én kompetenciámhoz tartozik. Mint Ön is tudja, a gazdasági helyzet megköveteli a reklámkiadások racionalizálását és a reklámhordozók újragondolását is. Idén a papír alapúakról, mint a Telefonkönyv, ill. Aranyoldalak,Újságok, Magazinok,ill. Tömegközlekedési eszközök, Gigant plakátok stb helyett, az internetes irányra ( WEB oldal megújítása, Facebook, Instagram, stb) helyezzük a hangsúlyt. De jövőre feltétlenül keressen meg minket újra, és a tapasztalatok értékelése alapján, ezt a fajta megjelenést, az adatok fényében újra tudjuk tárgyalni".
    Az udvarias szöveget udvariasan végig is hallgatják, természetesen a hívó költségén és az érvekkel szemben "nincs ellenérv". Maradunk a jövő évi "megkeresésben". Ezek után abban az évben biztosan nincs több próbálkozás.
előzmény: L. Pásztor #12

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
+2
Az én gyakorlatom (ha én veszem fel és nem mondja meg mit akar):

- Ügyvezetőt kérem.
- Milyen ügyben ?
- Az ügyvezetőt kérem ... az ügyvezetővel szeretnék beszélni !
- Ok, akkor a mi takarítónőnk majd fel fogja hívni az Önök ügyvezetőjét, és ők majd megbeszélik a dolgot ...

Utána vagy katt ... vagy hallok egy cifra anyázást ...  :)


előzmény: SLC #11

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
A helyes válasz, napi szinten gyakorlom:

-Halló
-Az üv igazgatót, cégvezetőt keresem.
-Milyen ügyben?
Itt kétféle folytatás szokott következni
1. Az online tudakozótól stb hívom.....
szépen elköszönünk egymástól, hiszen én nem mondtam, hogy ügyvezető lennék bármilyen cégben is, ez a hívás így téves, mert "valószínűleg" megszünt cég és én kaptam meg a számot  ;) csalódottan elköszön
2. Arogáns köcsög elkezd kötekedni, hogy miközöm van nekem hozzá, adjam azonnal a főnökömet. Hasonló tisztelettel elküldöm a kedves édesanyjába  ;D


Nem elérhető user

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
+1
Újabb gyöngyszem:
2015 május 19.- én felhívtak egy 70-es mobil számról.
Az On-line tudakozó munkatársa azt kérdezte, hogy változtak-e a céges adataink. Mondtam, hogy nem.

A helyes válaszok az ilyen hívásokra:
- A cég felszámolás alatt van, mert a cégvezető elhunyt.
- Milyen cég? Soha nem hallottam róla! Ez téves hívás...

 ::hehe::

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:A telefonkönyves csaló visszatért
#9 2015. Május 20. - 21:19:33
0
Ilyeneket mi is kapunk, van h ketszer-haromszor is egy evben.
Azt szoktam mondani, h hozza el hozzank es akkor talan szemelyesen en irom ala ...

Meg egy sem jott el, sarokba allitott baseball utonek igy meg nem kellett "szerzodest kotnie" ...  :)
előzmény: handras #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:A telefonkönyves csaló visszatért
#8 2015. Május 20. - 20:51:22
+1
Gondolhatod, hogy kértem a bemutatását.
előzmény: Ryki #7

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:A telefonkönyves csaló visszatért
#7 2015. Május 20. - 20:46:00
0
Kíváncsi lettem volna hogy akad-e rögzített hangfelvétel a "tavalyi" szóbeli szerződéskötésről.
előzmény: handras #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:A telefonkönyves csaló visszatért
#6 2015. Május 20. - 16:16:36
0
Újabb gyöngyszem:
2015 május 19.- én felhívtak egy 70-es mobil számról.
Az On-line tudakozó munkatársa azt kérdezte, hogy változtak-e a céges adataink. Mondtam, hogy nem. Ekkor közölte, hogy jó akkor küldik a számlát 49 ezer akárhány forintról. Mondtam, hogy ne küldjék, mert én mindig mindenhol csak az ingyenes megjelenést kérem.
A válasz az volt, hogy nem lehet, mert tavaly szóban szerződést kötöttünk, amit csak írásban lehet felmondani.
Megkérdeztem, hogy ezt mondták-e akkor, igen volt a válasz.
Kérdeztem, hogy és felhívták-e a figyelmemet arra, hogy ha nem mondom fel, akkor már idén nem lesz ingyenes. Azt  válaszolták, hogy nem, mert ez mindig attól függ, hogy jönnek az uniós támogatások, különben is kiküldték nekem ezt írásban is.
[size=78%]Mondtam, hogy én ilyet nem kaptam. Azt válaszolták, hogy továbbítják ezt a feletteseknek.[/size]
Megkértem a cég  és vezetőjének adatait, amit nagy nehezen kaptam meg:
Online Media Kft.
Kovács Tünde
Bp. 1224 Erdősor u. 6/a
Ezen a címen nem találtam a neten ilyen céget.
A google ezt az oldalt hozta:
http://www.tudakozo-online.hu
ASZF kelte:2014 aug. 25. Érdekes kitételeket tartalmaz például a szerződéskötésről:3.1.1.       Szóban (telefonon vagy személyesen), melyet Felek írásbeli szolgáltatási szerződés formájában is megerősítenek, azzal, hogy a szóbeli szerződés hatályosságát az írásbeli megerősítés nem érinti.[/size]
[size=78%]A honlapon a cégemet nem találtam.[/size]

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:A telefonkönyves csaló visszatért
#5 2014. Augusztus 22. - 20:23:21
0
Én minden évben kapok és a kukában landol. :)
Egyébként az alján apró betűvel oda van írva, hogy a befizetés önkéntes!

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:A telefonkönyves csaló visszatért
#4 2014. Augusztus 20. - 00:42:57
0
Én kaptam múltkor olyan nyilvántartásos szart is 24e ft ról, most ezt is... Jó hogy ilyen trágya országban élünk ahol a Nav 500Ft miatt nyáladzik a kisvállalkozókra, de az ilyen beszántani való egyéneket nem találják meg...
Vagy ha meg is találják (mint ahogy pár éve ezt a telefonkönyvest) akkor kap egy 1,5 milliós bírságot  :'(
Zseniális, ha csak 100 cég bedől neki mert figyelmetlen akkor is nyert 1,5 millát.
Amúgy vicces mert ez a fószer Csehországban is ugyan ilyen módon szedi be az elkallódott pénzeket.
Ezt már lehet nevezni Nemzetközi csalásnak, és mi csak ülünk és nézzük  :-\
előzmény: eXtra #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!