Szerző Téma: Nem fizet a biztosító!?  (Megtekintve 20263 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Nem fizet a biztosító!?
#31 2017. Június 10. - 19:21:52
+2
Mintám nincs, de eddig kb. háromszor fordult elő hasonló, különböző ügyfeleknél. Minden esetben fizetett a biztosító. Volt, hogy elkérték a sérült eszközöket, de hogy konkrétan mi került a csomagba azt nem nagyon vizsgálták.
Írd le szépen 3-4 mondatban telepítőként, szakemberként, hogy mi történt és nem lesz gond.
előzmény: Janó #29

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Nem fizet a biztosító!?
#30 2017. Június 10. - 17:03:16
+1
Ahogy lentebb írtuk, villámcsapás másodlagos hatását írj.
Én még nem hallottam olyat, hogy bevizsgálták volna a leadott eszközöket.
előzmény: Janó #29

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Nem fizet a biztosító!?
#29 2017. Június 10. - 16:19:50
0
Sziasztok,

Ismét belefutottam egy villámlás következtében hátast dobot rendszerbe. No persze, hogy kell szakvélemény....
Nincs véletlenül valakinek egy olyan szakszöveg mintája amit elsőre elfogad a biztosító? Nyűgös a papírmunka, bár a pár évvel ezelőtti káreseménynél is fizetett, de belekötöttek mindenbe.

Van még egy dilemmám - hogy ha akad a rendszerben "jelenleg működő" érzékelő vagy bővítő modul akkor ezt most felírhatom cserére? Ki vállalja a felelősséget, hogy rövid időn belül nem hibásodik meg esetleg?

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Nem fizet a biztosító!?
#28 2014. Szeptember 03. - 00:57:29
+1
Hi!
Nem másodlagos kisülés, meg másodlagos villámkár, hanem a villám másodlagos hatása.
Egy szakvéleményben illik pontosan fogalmazni, mert tényleg nem fizetnek.
A villám elsődleges hatása, hogy leütni a tetőt, vagy kiolvasztja a tv-t. A másodlagos hatása, hogy az elektromos vezetékekben, melyek ilyenkor antennaként is üzemelnek, akkora feszt, indukál, ami hazarakja az eszközt.
Érdemes megnézni, hogy a villám másodlagos hatásai által okozott kárára is kiterjed-é a biztosítás.
előzmény: Janó #27

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Nem fizet a biztosító!?
#27 2014. Augusztus 31. - 16:55:04
0
Nekem volt egy eszmefuttatásom a biztosítóval.....szintén másodlagos villámkár, a forgalmazótól kaptam egy nyilatkozatot, hogy a gyártó nem javítja az ilyen hibával leadott eszközöket. Erre mondták a biztosítónál, hogy sablon szöveg. Én beáraztam nekik az egész rendszert (központ, kezelő, rádiós egység stb.) Erre ők: a kezelő világított amikor kint volt a kárszakértő....mondom igen, de fizetnek e utólag ha mondjuk a központot kicseréljük és a kezelő meghibásodik 2-3 nap múlva ami visszavezethető a villámcsapásra, erre mondták, hogy nem.
A második kiegészítő jegyzőkönyvet már elfogadták, de jelenleg még nem értesítettek, hogy fizetett e a biztosító.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Nem fizet a biztosító!?
#26 2014. Augusztus 30. - 10:33:37
0
Ha elfogadták, ha nem ... nem igazán korrekt.
Ahova a villám a házba odab****ik, ott a vezetékek kirobbannak a falból, a PC vagy TV belseje "kifolyik" a dobozból, szénné és sz@rrá ég minden ami elektronika ... Ez nagyon ritka, én összesen ha 4-5 ilyen esetet láttam.

A valóság az, h a villám 50-100m körzetben csap le valahol. Ekkor a hálózaton, neten, telefonvonalon  végigszalad egy pár tranziens több 10 kilovolt-tal, és ez okozza készülékekben a sokszor szinte nyom nélküli halált a félvezetők számára. Ezt néha másodlagos kisülésnek is hívják. Ekkor bármi tönkremehet amiben elektronika van, de jellemzően a bekapcsolt, vagy a standby-ban lévő készülékek, valamint a kiterjedt vezetékrendszerrel működő eszközök halnak meg ... így fokozottan veszélyeztetett a riasztó és a tűzjelző is, meg persze a TV, PC, router, telefon, stb.  ... de a mosógép vagy hűtőszekrény már nem az.

Véleményezésnél tehát nem árt pontosan fogalmazni, mert egyébként könnyen elutasíthatja a biztosító.


előzmény: Lacy #24

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Nem fizet a biztosító!?
#25 2014. Augusztus 30. - 10:21:25
0
Kicsit-nagyon változott a biztosítók hozzáállása ezekhez ... mivel sok "szemfüles magyar" összekeverte az élelmességet a gusztustalankodással és csalással ...

Egy rövid időt én is eltöltöttem szakértői munkák felülvizsgálatával, de nagyon büdös téma volt, így rövid úton kiléptem belőle.
Az volt, h néha adtak egy-egy készüléket, h "gyanús" a készülék és vele együtt a szakértői vélemény is, szerintük összejátszottak, vizsgáljam meg én is és adjak én is véleményt. Ilyenkor kinyitottam, és többek közt erős nagyító alatt átnéztem, és mértem benne párat. Néznem kellet, h a készülék állapota és a "szakértői vélemény" lefedi-e a bejelentett kárt, vagy nem...

Előfordult, h valaki beadott egyszerre 3 db videomagnót (is, sok más mellett) azzal h a vihar tönkretette.
Kinyitva a videomagnót az IC lábakon sok apró pötty kormos szélekkel, ami azt jelentete, h valaki (gondolom s.k. vagy megkérte az ismerős villanyszerelő havert) fogott pl. +12V-ot és egy darab dróttal végig símogatta az IC-k lábait. Persze avatott szem számára az ilyennek nyoma marad ... Előfordult az is, h a megunt és elavult PC alaplapokkal csinálták ugyanezt, megunt analóg TV-kkel, régi CRT-s monitorokkal, de volt komplet régi HI-FI torony is, melynek minden elemével végigjátszották ugyanezt vagy valami hasonlót. Sláger volt még a 110V-220V hálózat-választó kapcsoló 110V-os állásba való kapcsolása egy rövid időre ...

Talán 2 olyan esetem ha volt, h készülék tápegység primer oldala szállt el, ami valós villámkárra utalt.
A többi esetben néha elég goromba üzeneteket kaptam, jellemző h a biztosítótól valahogy "megtudták" a telefonszámunkat ... így gyorsan kiszálltam a buliból.

Később -ahogy hallottam- a biztosító elkezdte 5 ezer ft-ra beárazni a régi video magnókat és 1 ezer ft-ra a régi PC alaplapokat a Vaterás árak alapján ... és erősen lecsökkent a "becsületes magyar villámkárok" száma ...

 


előzmény: orkenyip #21

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Nem fizet a biztosító!?
#24 2014. Augusztus 28. - 21:15:38
0
szabvány szöveg(em)
A viharos időjárás alatt fellépő légköri túlfeszültség (villámcsapás) miatt tönkrement riasztó/video rendszer javítása.... stb stb...

eddig mindig elfogadták.

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:Nem fizet a biztosító!?
#23 2014. Augusztus 28. - 20:31:52
0
A Feltételezhetően-t mi nem szoktuk beleírni.Eddig mindíg fizettek, bár néha kisebb összeget mint amit megadunk, avultságra hivatkozva.
üdv.
előzmény: handras #22

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Nem fizet a biztosító!?
#22 2014. Augusztus 28. - 06:16:46
0
"Feltételezhetően villámcsapás másodlagos hatása miatt..."
Ezt szoktam írni.
előzmény: orkenyip #21

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Nem fizet a biztosító!?
#21 2014. Augusztus 27. - 20:16:42
0
Sziasztok!

Jópár szakértői véleményt megcsináltam már, de mostanában kötekednek velem a biztosítók.
Feltöltenétek párat, hogy ti villám csapás esetén mit csináltok?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Nem fizet a biztosító!?
#20 2014. Május 09. - 11:39:34
0
Beszélgetés villámcsapás okozta károkról egy biztosítási szakértővel és egy villamossági szakemberrel: http://hangtar.radio.hu/share-1-20140509_092022

Nem elérhető vili

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 14
Re:Nem fizet a biztosító!?
#19 2013. Január 02. - 11:55:03
0
Nekem könnyű dolgom van, jó pár évet eltöltöttem a biztosítási szakmában(is) ;D
 
Ajánlom figyelmetekbe az Aegon honlapján található Családi Biztosítás (ez itt a lakás és családi ház biztosítást jelenti) Általános betörésvédelmi előírásai-t  (Érvényes és aktuális: 2010. június 1. technikai kezdettől).
 
http://www.aegon.hu/sites/default/files/upload/CSB-SZ-100407.pdf
 
Itt különösen a 15.-től a 18.-oldalig le van írva a feltétel, különösen ajánlom az első bekezdést itt: A biztosító a káresemény időpontjában meglévő védelmi szintek figyelembe vételével az alábbi értékhatárokig vállalja a kockázatot betöréses lopáskár esetén.

más biztosítónál lehetnek talán más feltételek, nameg a MABISZ honlapján úgy tudom, jól megkeverték a feltételeket...
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 02. - 11:59:40 írta vili »

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Nem fizet a biztosító!?
#18 2013. Január 01. - 20:23:03
0
csak érdekesség képpen:
Ez a MABISZ-ban is benne van meg a Generali feltételeiben is. Ez alapján szinte egyetlen DEOL-os DSC-nél történt betörés esetén nem kellene semmit fizetnie a biztosítónak, de a MABISZ kapcsán felmerül a kérdés hogy mi alapján kapott a dösöcö teljeskörű mabiszt? merthogy kurvára nem fér ebbe bele, hacsak a kezelő csipogását nem vesszük ide  :P

Idézet
a szabotázsvonalak jelzéseit – nem élesbe kapcsolt állapotban is – a kezelő számára a rendszernek optikailag és akusztikusan
is jeleznie, illetve tárolnia kell. A jelzés törlését csak az arra illetékes személy végezheti

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Nem fizet a biztosító!?
#17 2013. Január 01. - 20:18:11
0
Hehe ez vagy 20 éve majdnem változatlan.
Először annyi marhaság volt benne, de akkortájt az egyik fő szakinspektor az ismerősöm volt, és hát 5 percre is laktam akkor még a Generali-Providencia központjától, így meghívtak és beszélgettünk.
Így pár marhaság (ami amúgy az akkori MABISZ ajánlásokban bőven benne volt) kikerült ebből, és sikerrel be tudtam pl olyat is tenni hogy a kötés lehet pl csatornában vagy védőcsőben is, nem feltétlen kell a szabotázs védett ktd. :)
De azt a fránya "az üveg repedését is már jelezni kell" baromságot azt nem sikerült eltávolíttatni. Ez úgy marhaság ahogy van, üvegtörés érzékelő ilyet sosem fog tudni jelezni max az üvegbe épített szakadószál.


Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Nem fizet a biztosító!?
#16 2013. Január 01. - 17:24:57
0
Törölve, figyelmesebben kellett elolvasnom.  ;)


Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Nem fizet a biztosító!?
#15 2013. Január 01. - 16:27:33
0
Elküldöm mellékletben ezt a két lapot A GENERÁLI Házőrző családi otthonbiztosítás szerződéséből.
Érdemes elolvasni.
előzmény: vg #14

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Nem fizet a biztosító!?
#14 2012. December 31. - 19:48:14
0
Az én AEGON-os szerződésemben is csak annyi van:
- meglévő elektronikus riasztórendszer esetén a biztosítási díj X, távfelügyeleti szerződéssel Y Ft. a limit.
Egyébként én sokszor kértem már, hogy a  biztosítóssal a helyszínen egyeztethessek. Épp az oroszlánosok már több esetben leírták, hogy részleges védelemnél elég a térvédelem (földszinten) és nem kötelezik az ügyfelet a felületvédelemre.

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Nem fizet a biztosító!?
#13 2012. December 31. - 18:26:07
0
Sajnos már láttam olyan "oroszlános" szerződést amelynek a szerződésében a kétfajta riasztórendszer kategóriát soroltak fel és az volt benne a legjobb, hogy a minimális rendszernek is 72 órát írtak le.
Aki már rakott fel duó érzékelőket, meg LCD kezelőket az igen meglepődik az akku kapacitás számításánál, Egyes központokhoz csak 7 Aó javasolnak
Volt olyan biztosítós szakember aki azt monta hogy csak azt jegyzik, hogy van- e riasztó.
Én azt hiszem, hogy kár esetén a szerződést pontról pontra megnézik.
Amit az ügynök saját érdekében elhalgat és csak a sok oldalas szerződés íratja alá , amit esetleg az ügyfél nem is nagyon ért ez ekkor derül ki.

Nem elérhető vili

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 14
Re:Nem fizet a biztosító!?
#12 2012. December 29. - 09:58:30
+1
Nézzük a biztosító szemszögéből: Ha pl. a szerződéskötéskor megvolt a főbejáraton az 5 csapos hengerzár, s néhány év múlva meghibásodás miatt le kell cserélni azt, de az ügyfélnek csak sima egy tollas zárra van pénze, így azzal helyettesíti. A betörő egy kis ügyeskedéssel egy darab dróttal ki tudja nyitni a zárat, s már szabad is a pálya. Hiába voltak meg a szerződéskötéskor a megfelelő feltételek, ha az ügyfél időközben egy védelmi szintet erősen negatívan befolyásoló zárral csökkentette azt. Esetleg az ügyfél időközben átalakítást végzett, falat épített be, eltakarta az érzékelőt bútorral, függönnyel,  időközben a rácsot eltávolította, stb. Tehát hiába volt meg  a megkötéskor minden a megfelelő védelmi szinthez, pár éven belül sok minden változhat az ingatlanon Ezért van az, hogy a biztosító mindig az esemény bekövetkezésekor meglévő feltételeket vizsgálja, természetesen a szerződés megkötésekor mindkét fél által megismert feltételek szerint.
Az, hogy az ügyfél nem olvassa el, nem értelmezi az aláírtakat, a szerződést, mellékleteket az az ő dolga. Az ügyfél minden szabályzat, melléklet, ajánlati dokumentáció átvételét az aláírásával igazolja, az bent van a biztosító irattárában, valamint az ügyfélnél is marad mindenből egy példány. Ha az ügyfél úgy érzi, hogy átverték -pl. úgy gondolja, hogy nem kapott ismertetőt pl. a minimális, részleges, vagy teljes körű védelmi szintekről, jogi úton érvényesítheti igazát. Csak akkor ciki a helyzet, ha a biztosító előhalássza az irattárból az átvételt igazoló dokumentumot, melyen szerepel az ügyfél aláírása.  Nem akarom a biztosítót védeni, de valljuk be, az ügyfél -TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!-arra sem hajlandó sokszor, hogy előkeresse a hibalistából a hiba okát, vagy pl. azt sem tudja, hogyan kell megnézni a memóriát, hogy melyik érzékelő okozta a riasztást. Hiába töltöttél órákat az oktatással... >:( [size=78%] [/size]

...sőt, sokszor, a felhasználói útmutatót sem tudja előkeríteni, nem is beszélve a mesterkódról, stb...
előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető KhyrOO

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:Nem fizet a biztosító!?
#11 2012. Október 31. - 05:51:02
+1
Robi, legközelebb ne adj Neki kávét!  ;D ;D ;D ;D
előzmény: BalintR #10

BalintR

  • Vendég
Re:Nem fizet a biztosító!?
#10 2012. Október 30. - 19:51:11
+3
Az üzletkötők szart se tudnak, igyekeznek minéltöbbet rátukmálni az ügyfelekre, hogy nagyobb legyen a részesedésük!
Aki nálam kötötte a biztosítást, 10 évig a helyi tüzépen dolgozott, most meg üzletkötő! Perse a téglához ért...
Körülnézett a kávéját szürcsölgetve:
-Van riasztó?
-Nincs.
-Nincs? Pedig látom, hogy van!
-Nincs ha mondom, és eszerint írja az ajánlatot, nekem ne szívózzanak később!
 

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Nem fizet a biztosító!?
#9 2012. Október 26. - 15:47:13
0
az jó! annak örülök!
előzmény: vg #8

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Nem fizet a biztosító!?
#8 2012. Október 26. - 08:23:30
+1
Nekem meg volt biztosítóval pozitív tapasztalatom, igaz az balesetbiztosítás volt. A kötvényem szerint járó összeg 6,5 szeresét kaptam........... Igaz még mindig 5 számjegyű volt az összeg.
előzmény: balusecurity #7

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Nem fizet a biztosító!?
#7 2012. Október 25. - 14:22:27
0
nem is tudom régebben ki mondta,hogy a biztositoknál és a bankoknál mocskosabb nem igen van.Persze van kivétel is.de sokszor mindenbe belekötnek hogy ne kelljen perkálni! de te persze fizess!.Na nekem ezért csak a kötelező van.sok értékem nincs.meg minek fizessek ha ők meg nem akarnak,mert ők mindent meg tesznek hogy hogy az ügyfél jöjjön ki hibásnak.Persze nem pont csak a Betörésre gondolok. de lehet rosszul gondolom.perelni kell.csak az meg lehet évekbe is telik :(
előzmény: TCsaba #6

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Nem fizet a biztosító!?
#6 2012. Október 25. - 07:34:02
+1
Látom erős érzelmeket váltott ki a cikk, amit linkeltem.  :)
Azért is kiváncsi voltam, hogy kinek mi a tapasztalata, mert például én voltam olyan bizsukat árusító üzeltben betörés után, ahol se riasztó nem volt, se biztosítás és nyitás után egy héttel ki is pakolták az egészet. Felmérni éppen egyszerre voltam ott a biztosító üzletkötőjével. Én próbáltam tudakolni tőle, hogy akkor mit várnak el a frissen kötött biztosítással az ügyféltől elektronikus és mechanikus védelem tekintetében. "Háááát...." Fogalma sem volt róla, hogy mit kérdezek. Ez a szomorú helyzet.
Több helyen tapasztaltam, hogy a biztosítás kötésekor a védelemről, a biztosító elvárásairól szó sincs, sőt a lentebb említett jó pár oldalas leírást sem adják át csak, ha Te kéred. Kalkulálnak valamit a lakásra, javasolnak még mellé pl. életbiztosítást. Mindenki boldog, hogy megússza pl. havi 2000 Ft-ból és kész. Aztán jön egy betörés, vagy viharkár, stb, és akkor már nem a kedves, mosolygós üzletkötő jön ki a biztosítótól...

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Nem fizet a biztosító!?
#5 2012. Október 24. - 19:45:30
+1
Egy nagy lóf...t korrekt a cikk !

"... Szurgyi Nándor, az Aegon lakásbiztosítási üzletág igazgatójának tájékoztatása szerint a legtöbb pénzintézetnél a minimális mechanikai védelemnél a háztartási ingóságokat közel 6,2 millió forintig, míg az értéktárgyakat 460 ezer forintig térítik meg. Török Miklós, a Groupama lakossági vagyonbiztosítási főosztályvezetője mindenkinek azt tanácsolja, hogy a szerződéskötés előtt tanulmányozzák alaposan át a különböző védelmi szinteket, és annak megfelelően válasszanak biztosítást, mert csak akkor számíthatnak megfelelő kártérítésre..."

A szerződéskötés TARTALMAZZA a védelmi szintet (ezért szerződés), és felsorolja azt. Ezek meglétére való tekintettel ad megfelelő ajánlatot. Nem az ÜF választja ki, h milyen szinthez milyen értékhatár tartozik, hanem bizonyos védelmi szinthez adott értékhatár tartozik. Ettől szerződés a szerződés, ami legfontosabb ismérve az, hogy a szerződő felek jogait és köteleségeit egyaránt tartalmazza. Ha pedig az ÜF betartotta a köteleségét, azaz fizette a díjat, és a védelem a LEGALÁBB a szerződéskötéskori szintet elérte, működőképes állapotban tartotta, és az működött is, akkor nincs több dolga, csak a lóvé felmarkolása ...  Perrel vagy per nélkül !!!

ELmegy az ilyen osztályvezető úr a havi kétmillás fizetésével együtt a büdös pi...ba (na, ez most jól kiakasztott) mert minden létezhető módot megragadnak a mocskoskodásra, a félrevezetésre, a becsapásra, a szemét és sunyi, nem-fizetésre.

PS:  Mondom ezt tapasztalatból, 2004-ben nekem se fizettek ... és én is kicsit mamlasz voltam. Igaz nem volt több kb. 300e-nél a kár, de az is kár, és azóta is bánom, h nem pereltem be őket. Elvből !!!

Ne hagyjátok magatokat, illetve az ügyfeleket !  Fenyegetni és perelni a biztosítókat (ha kell) - mert ezek csak ebből értenek.
előzmény: handras #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Nem fizet a biztosító!?
#4 2012. Október 24. - 19:39:56
0
Tisztázzunk pár dolgot
Miután családilag belülről is "szagoltuk" a biztosítási szakmát, és magam is rengeteget "adtam el" így eléggé jártas vagyok ebben.
A dolog úgy áll, hogy a biztosítás feltételeként meg van határozva a védelmi szint.
Ez összetett, mert van mechanikus része és elektronikus is, meg persze a kettő kombinálható, és akkor még jön a távfelügyelet is.
A lényeg, hogy a védelmi szintet a szerződéskor előírja a biztosító. Ez általában a MABISz ajánlásán alapul az összes társaságnál, de vannak azért eltérések.
A lényeg, hogy a biztosító nem vizsgálja a szerződés megkötésekor (persze a kirívóan magas összegű eseteket kivéve) hogy a védelmi szint teljesül-e.
A biztosított megkapja azt a füzetet - már inkább könyv :) - amiben le vannak írva a feltételek, és ez persze nem csak a védelmi szinteké, hanem az összes feltétel.
Akkor lesz ennek jeentősége, ha káresemény van, mert ebben az esetben a biztosító megvizsgálja, hogy a védelmi szint teljesül-e a szerződés megkötésekor előírt feltételekkel, vagy nem.
Ha igen akkor fizetnie kell, ha nem akkor van mérlegelési lehetősége, hogy mennyit az egészből. Leginkább a semmit, de ez már egy másik történet.
Sajnos azt is ki szokták használni, ha nem teljesül a rendszerben valahol valami, még akkor is ha ennek a világon semmi köze amúgy nincs a betöréshez, mert ha előírásos lett volna, akkor is be tudtak volna törni, de jó ok a fizetés megtagadására.
Ha valaki rizikózik vagy inkább hazardíroz, annak lehet szerencséje és akár 10 évig is el van egy olyan biztosítással, aminek a védelmi szintjét egyáltalán nem teljesíti a lakása, és ha nem törnek be, akkor szerencséje volt, vagy nyert.
Ha betörnek akkor meg nem nyert...

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Nem fizet a biztosító!?
#3 2012. Október 24. - 19:26:57
0
ELvileg a dolog úgy működne, h a lakásbiztosítás megkötésekor a biztosító képviselője kijön, körbenéz, megismerkedik a lakás és védelme szintjével. Ennek ISMERETÉBEN ad árajánlatot, melyben részletesen szerepel, h milyen védelmek vannak. Ha erre adott árajánlatot, és a védelem működött, akkor a biztosító perelhető, mert az általa megismert (és elismert) szintű védelem mellett történt a behatolás, azaz a biztosított kárigénye jogos.

Gyakorlat: ember a rendőrségen adott papírokkal beballag a biztosítóhoz, h betörtek. Ha a jegyzőkönyv nem tartalmaz semmi olyat, ami az ügyfélre nézve felróható lenne, akkor a biztosító bepróbálkozik. Biztosító kitalálja, pl. nem volt bezárva az ajtó. (Ha nem volt, akkor ÜF fújhatja, a rendőrségi jegyzőkönyv mindezt tartalmazza). Vagy kitalál mást, h riasztó nem működött, etc. és  ekkor az ÜF-ek nagyrésze megtörve, beletörődve távozik ...

Pedig ekkor kellene markánsan kiállni az érdekeikért, és kérni IRÁSBAN a kifogást, h miért nem fizet. És mellette kihangsúlyozni, a hivatalos ELUTASÍTÁS jellegét, melyet alperes a bíróságon is felhasználhat ellenük ...  Na erre el szokott indulni a gépezet, és soxor "átteszik az ügyet más kollégához" és felajánlanak valamennyi kártérítést (persze sokkal kevesebbet, mint kellene) de ezután már könnyebben lehet tovább bírkózni velük.

Ha persze ellenállnakés és nem fizetnek, akkor el kell indítani a pert - ha megéri az időt, a sok rohangálást, stb. És biztosnak kell lenni a dologban, mert a vesztes még pluszban perköltséget is fizet ... És nem elfelejteni, h a biztosítónál ügyvédek tucatja csak arra van tartva, h a kártérítési-kifizetési kötelezettségekből a lehető legtöbbet faragjanak vissza. És elképzelhetőnek tartom, (de biztosat nem tudok) h teljesítményre (is) fizetik őket.

előzmény: handras #2

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Nem fizet a biztosító!?
#2 2012. Október 24. - 14:18:17
0
Korrekt a cikk. Ez van.
Egy időben még divat volt az is, hogy biztosítottad az ingóságokat mondjuk 8 millióra. Betörés után bejelentettél 2 millió kárt. Erre kijött a szakértő és leleltározta a lakást az utolsó kistányérig és ha a "maradék" meghaladta a 6 milliót, gáz volt....
előzmény: TCsaba #1

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!