Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46564 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Adatvédelem
#35 2018. Április 05. - 10:45:55
0
Tényleg, ha már itt tartunk, a naplónak mit kell tartalmaznia?
Van rá valami forma, vagy jogszabályi előírás? Mondjuk az tényleg nem életszerű, hogy egy akkucserét is naplózzunk. Pláne mi van akkor, ha valaki (jelenlevők mindig kivételek!!!) feketén, számla nélkül épít meg egy riasztórendszert? Azt is benaplózza? Kamerás munkákat is naplózni kell?
Vagy ez az egész napló dolog csak arra jó, hogy ha akarnak, bárkit megb...hassanak miatta egy csinos kis összegre?

előzmény: czegany #33

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#34 2018. Április 05. - 00:48:33
0
Az ellenőrzéssel (és az általuk ismert adatokkal) kapcsolatban elmondottakhoz két adalék: Érdekes, hogy amikor sok éve megszereztem az első engedélyt, pár napon belül meg is jelent két egyenruhás, járőrautóval a kapuban, hogy akkor ők jöttek ellenőrizni (azokat a papírokat, amit egy hete ők adtak ki, illetve amik azok alapját képezték). És érdekes, hogy azóta is szinte minden megújításnál megismétlődik ugyanez, azzal a különbséggel, hogy már nem jönnek ki házhoz, nekem kell bemenni.
A másik, ami viccesebb volt, hogy az első ellenőrzésnél kérdezte a csávó, hogy milyen védelmi eszközeim vannak? Néztem rá bután, majd megkérdeztem, hogy esetleg a csípőfogóra, meg a forrasztópákára gondol?
Mondtam, hogy ember, én nem vagyok biztonsági őr, hanem riasztószerelő. Erre mondta, hogy nem is érti, hogy akkor miért kell engem basztatniuk. Hát ebben sikerült közös platformra kerülnünk... :)
A naplóval kapcsolatosan, meg igen, érdekes kérdés, hogy hol a határ? Egy akkucserét be kellene-e írni?
Meg a szerződé kezdeti és lejárati dátuma, ami a legtöbb esetben ugyanaz, mert odamegyek, megcsinálom a riasztót aztán eljövök. Sokszor ezt sem értik az ellenőrzésnél. Vagy írhatnám, hogy egyik szerződésem sincs lezárva, mivel az ügyféllel való kapcsolatom, akkucserék, javítások miatt, hacsak el nem zavarnak valami miatt,  tulajdonképpen akár végtelen is lehet.
előzmény: czegany #33

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#33 2018. Április 05. - 00:23:51
+1
"Ez az egész kampány szerintem csak ugyanolyan felfújt dolog, mint annakidején a riasztószerelői engedélyek.
Őszintén, van itt valaki, akitől valaha kérték a hatósági engedélyét, azon kívül, amikor behívták ellenőrzésre?
"

Hi!
Ne keverjük össze a dolgokat. a hatósági engedély a rendőrség és a kamara szűk homokozója volt, egy igen kis ügyfélkörön. A GDPR azért kicsit más, és éppen igen sokára fogja a szakmánkban a kis halakat elérni. Ha elérnek a vagyonvédelemhez, akkor azokkal a cégekkel kezdik, akik tele vannak természetes személy ügyfelekkel (és némi KP-val is, hogy tudjanak fizetni), pl. Multi, G4S stb. Ha őket megb..szák 20 millával kifizetik. Kis cég az 500E-t sem fogja, mert nem tudja.
Nem akarom elbagatellizálni a GDPR jelentőségét, de véleményem szerint, sem gazdasági, sem szakmai szempontok  miatt nem a kishalakkal érdemes kezdeni. Mire mi jövünk, már kicsit tisztább lesz a kép, meg az ellenőrzési gyakorlat, hatósági elvárások bla, bla, bla..
Vagyonvédelmi igazolvány: sok helyen nem is végezhetnénk munkát nélküle. Pár tökösebb cég, ahol van biztonsági vezető, egyszerűen megköveteli a vállalkozótól és alkalmazottaitól a meglétét. Már a szerződés mellékletét kell, hogy képezze, olyan fontos, mint a titoktartási nyilatkozat. Magánszemélyeknél szart se ér, ott az ár számít.

A legszebb, az évente ellenőrző rendőrhatóság, aki minden évben felveszi azokat az adatokat, amelyek vagy közhiteles adatbázisokból hozzáférhetőek, vagy társ-hatóságtól bekérhetőek, vagy ők maguk adták ki. Az első ellenőrzésnél, csak értettlenkedtem, hogy miért másolja olyan bőszen az általuk kiadott működési engedély és igazolvány számát és érvényességi dátumát, ma már csak röhögök rajta. Itt tart az ország, és ez eltart két embert, hogy az általuk kiadott okmányokról, tollal másoljanak le számokat wazze. Aztán kérik a cégpapírokat PAPÍROKAT! És az e-cégjegyzék? BÜNTETTNÉM! Ide kellene GDPR, az ilyen felesleges, céltalan, adatkezelésért, ami gyakorlatilag adatok teljesen felesleges duplikációját okozza.
Egyébként az igazolványnak egy szerepe van, rendőrségi látókörben vagy ellenőrizhetnek, baszogathatnak: Beírtad a naplóba? Mit wazze, az infracserét?, Mikortól naplóköteles? Az a szerződéstől függ. Ok kösz, sokat segítettél (szerződni lehet szóban is, vagy ráutaló magatartással stb.).
Pont az hiányzik, hogy a szakértő kamara is elkezdje szórni a saját okosságait, és szedni a kapcsolódó sápokat.
Na mindegy, nem mérgelődök tovább...
előzmény: kero #30
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 05. - 00:27:04 írta czegany »

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Adatvédelem
#32 2018. Április 04. - 20:08:52
0
Még nem, de ki tudja, hogy mikor kezdik el..... mint anno amikor valaki kitalálta, hogy a régi EÜ csomagok lejártak az autókban.
E szakmában is sokan vagyunk akiknek megvan a végzettségünk, fizetjük a kötelező dolgokat, felelősség biztosításunk is van és továbbra is lesznek "villanyszerelők" akik olcsóért telepítenek riasztó vagy épp kamerarendszereket.
Őket max akkor veszik elő ha netán betörnek abba házba ahol ők szereltek és esetleg nem működött a rendszer.

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Adatvédelem
#31 2018. Április 04. - 12:18:21
+3
...és tud e bárki olyanról akit azért büntettek meg mert engedély nélkül szerelt ?
De megint oda lyukadunk ki , hogy ez a szabályzás is csakúgy mint minden egyébb annyit ér amennyire be tudják tartatni . Semmit!
előzmény: kero #30

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#30 2018. Április 03. - 23:55:45
+1
Erről beszéltem korábban. A "kisembert" basztatják a faszságokkal, akik meg a rendeleteket hozzák folyamatosan törvényt sértenek.
Miről beszélgetünk addig, ameddig a rendőrség napi szinten csenget be házakhoz, ahol kamerát látnak, hogy kéne a felvétel mert betörtek a szemközti házba. Amikor az ember meg azt mondja, hogy "hát nem figyelheti a kamerám a szomszédot", akkor csak röhögnek.
Ez az egész kampány szerintem csak ugyanolyan felfújt dolog, mint annakidején a riasztószerelői engedélyek.
Őszintén, van itt valaki, akitől valaha kérték a hatósági engedélyét, azon kívül, amikor behívták ellenőrzésre?
 
előzmény: Ryki #29

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#29 2018. Április 03. - 21:05:19
+1
Arra vagyok kíváncsi, hogy ha ennyire komolyan fogják venni ezt az egészet, kiket és hogyan fognak büntetgetni.
Mert ha meglesznek az első bírságok, akkor egészen biztosan rá fogok menni a rohadt kampány telefonálós egységekre. Mert a vicces az egészben hogy a hivatalok folyamatosan törvényt sértenek és senki feléjük sem néz.

https://index.hu/tech/2018/04/03/a_fidesz_nagyon_felbosszantotta_egy_szavazojat/

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#28 2018. Április 03. - 18:46:48
0
Az a gusztustalan ebben az egészben, hogy sokmillió eurós büntetésekkel riogatnak bennünket, de az állami szervek és kamarák részéről semmiféle tájékoztatást vagy értelmes támogatást nem kapunk, így ezen is csak a csilliárdokért dolgozó szakértő hiénák gazdagodnak meg. Az ilyen-olyan (leginkább kereskedői) szervezésű ingyenes előadások haszna nyilván a nullához közelít (szerintem ti is voltatok ilyeneken...), mert az előadók oda is csak a zsíros megbízások reményében mennek el és nem azért, hogy ténylegesen használható segítséget nyújtsanak bárkinek is...

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Adatvédelem
#27 2018. Április 03. - 17:04:08
0
Több helyről azt hallom vissza én is, hogy nyugi, nem kell még elkapkodni, lesznek még változtatások.
Hmm.  :'(

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#26 2018. Április 03. - 15:36:46
0
Ahol én voltam 2 napos fejtágításon, ott mondta az emberke hogy nem kell annyira sietni. Célszerű Május 25 után megcsinálni amit kell. Mert Április 8 még előbb jön és kitudja mit hoz, és mi lesz a NAIH-val.
Most ott tartunk ha Május 25 után meg lesz a jogharmonizáció akkor pl. az újonnan telepített kamerarendszereket nem kell beregisztrálni a NAIH-nál, úgy mint eddig (kellett volna).
És a lényeg minden szart papírozni kell. Pl. videó felvételek kimentésénél: Én kimentettem a felvételt és átadtam az Adatkezelőnek XY. stb stb

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!