Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46154 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#185 2018. December 19. - 20:27:54
0
A tech óriásoknál is megy a mutyi rendesen...  8)

"Néhány példát is felsorol a New York Times: a Microsoft Bing keresőmotor láthatta a Facebook-felhasználók ismerőseinek a nevét, a Netflix és a Spotify privát üzenetek tartalmát láthatta. A közösségi portál nem adta el az adatokat, hanem az üzleti érdekeit szem előtt tartva a saját oldalán biztosított nagyobb hozzáférést a partnereinek."
https://index.hu/techtud/2018/12/19/szemelyes_adatokat_mutatott_a_facebookon_a_tech_oriasoknak/

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#184 2018. November 04. - 17:10:50
0
Köszönöm!
előzmény: Ryki #183

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#183 2018. November 04. - 15:51:48
+2
Ahol az elő és utórögzítést állítod, ott van egy olyan hogy Expired Time (day). És itt tudod megadni a napokat.
Beállítások - Felvétel(Rögzítés) - Paraméterek - és itt vagy egy olyan hogy további beállítások.
előzmény: kero #182

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#182 2018. November 04. - 00:46:22
0
Más: Azt tudja valaki, hogy a Hikvision DVR/NVR-eknél hol van olyan menüpont, ahol be tudnám állítani, hogy mondjuk 3 nap után törlődjenek a felvételek? Mert eddig én csak olyat találtam, hogy ha tele a HDD, akkor írja felül a legrégebbi felvételt.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#181 2018. November 04. - 00:40:15
0
Maximálisan egyetértek czegany kollégával. Sőt továbbmegyek. Nekem mint telepítőnek semmi közöm ahhoz, hogy mi az épület rendeltetése. Lehet, hogy a telepítés idején egy üres helyiségbe hívott az ügyfél, és elmondta, hogy ide és ide szeretne kamerát. Hogy ezután kit enged be, mire használja a felvételeket, ahhoz nekem semmi közöm.
Ha meg ennél többet tudok, akkor jószándékúan felhívhatom a figyelmét arra, hogy amit szeretne az esetleg személyiségjogi kérdéseket vethet fel számára, de mindez szóban történik. Ez alól csak akkor van kivétel, ha egyértelműen olyasmire akar rávenni, ami törvénytelen. Azt természetesen visszautasítom.
Írásban maximum annyi, hogy az árajánlatra ráírom azt, amit itt korábban már leírtam: hogy "én a hatályos szabványoknak és műszaki követelményeknek megfelelő rendszert telepítek (mondjuk szerintem egy videórendszer esetében ez nem túl bonyolult, szerintem lekorlátozódik arra, hogy ne okozzon tüzet és érintésvédelmi szempontból legyen megfelelő), a jogi háttér megteremtése a megrendelő feladata".
Mint korábban leírtam, én nagyon óvakodnék attól, hogy a jogi részbe ennél mélyebben belemenjek, főleg mivel nem vagyok jogász, és a rohadt törvényeket pedig sokan sokféleképpen értelmezik. Hát küzdjön ezzel a megrendelő! Akinek ez így nem jó, az keressen mást!
előzmény: czegany #180

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#180 2018. November 03. - 23:58:17
+1
Mi közöd van Neked a Megbízó munkavállalóihoz. Súgok: nulla. Semmi közöd az Ő nyilatkozatukhoz, amit a munkáltatói jogokkal rendelkező vezetőjüknek, vagy az általa képviselt jogi személynek tesznek.
Nem értem mit fáztok annyira. A telepítő dolga annyi, hogy ne sértse meg a hatályos jogszabályokat. Pont, ennyi. Az, hogy az ügyfél mit csinál a felvételekkel, hova tölti fel, meddig tárolja, ahhoz nekünk semmi közünk. Papír, papír, papír, wazz, ha papírt írsz, user vagy. Nem írunk papírt. Miért? Mert, ha nem írsz papírt, akkor a vonatkozó jogszabályok az érvényesek. Ha írsz, akkor sem mondhat az ellent a jogszabályoknak, tehát akkor is a vonatkozó jogszabályok az érvényesek (ha ismered, ha nem, a papírkád nem véd meg hidd el).
A diszkóba, pedig az üzemeltető felelőssége, hogy minden belépő érintettet tájékoztasson. Hogy miről? Neki kell ismernie a rá vonatkozó szabályokat. A teleptőnek nem is kell ismernie minden ágazati szabályzót (direkt nem törvényt írtam).
Nyugi mi csak a munkánkért felelünk, nem az ügyfél hülyeségéért.
Én csak akkor íratok az ügyféllel nyilatkozatot vagy munkalapot, ha a szabványoktól, vagy biztonsági normatíváktól eltérő munkálatokat kér, és ahhoz ragaszkodik mis. Na akkor nosz gyerünk, és a munkalapon már lehet is aláírni a következő kezdetű mondaaot: A Megbízo határozott kérése alapján, a tájékoztatás ellenére a ,következő módosításokat kérte a kivitelezés közben:  bla...bla..bla... 

előzmény: padisah #179

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Adatvédelem
#179 2018. November 03. - 16:28:52
+2
Admin jelszót nem szoktam kiadni, így az ügyfél sok mindent nem tud állítgatni. Igen, valami hasonló szövegre gondoltam, + egy nyilatkozat a munkavállalóktól, hogy tudomásul veszik, hogy a munkahelyükön kamerarendszer van telepítve.
Ha már itt tartunk: diszkó, a tánctérbe lehet kamerát tenni, igaz? Ha igen, akkor ide jó éjszakai képet adó kamerák kellenek, és át kell gondolni a diszkófények halyzetét. Esetleg érdemes WDR-es kamerákat használni, hogy az ellenfényeket kifogja? Ilyen helyre még nem telepítettem kamerát.

előzmény: Ryki #178

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#178 2018. November 03. - 13:15:46
+1
Evvel az erővel az egész menürendszert le lehetne fényképezni átadás után.
Mivel az ügyfél veszi meg a rendszert és utána ő használja, állítgatja kénye kedve szerint...
Átállíthatja a Privát Maskot, a rögzítés idejét, mindent.

Ha már ennyire a papírozás felé megyünk. Szerintem bőven elég annyi, hogy XY én mint telepítő a rendszert a hatályos jogszabályok betartásával Telepítettem és adtam át az ügyfélnek, a rendszer bármi nemű nem rendeltetés szerű használatáért felelősséget nem vállalok.   
előzmény: padisah #177

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Adatvédelem
#177 2018. November 03. - 11:10:39
0
Világos. Csak éppen ezt le kellene papírozni vele.
Egyáltalán mi az, aminek egy kamerarendszer dokumentációjában benne kell lenni, hogy utána nagyon ne köthessenek belém? Legyen pl. kinyomtatott kamerakép mindegyik kameráról?

előzmény: czegany #176

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#176 2018. November 03. - 08:11:35
+4
Hát nemtom.
Az ugye alap, hogy szociális helyiségbe nem szerelünk kamerát, és olyan helyre, ahol sértheti a méltóságot, a rejtett kamerát meg ugye alapból kizárjuk.
Véleményem szerint innentől az üzemeltető felelősége mire és hogyan használja a rendszert, hogy tájékoztattja az érintettet bla...bla...bla....
Nehogy már a telepítő végezzen adatvédelmi érdekmérlegelést, és a végeredményéről tájékoztassa a megrendelőt.
Honnan a rákból ismernék minden részletet, ami miatt az ügyfél kamerát szeretne stb. Ha vesz egy autót, akkor sem a nepper kezdi el vele a KRESSZ - t ismertettni. Ahogy átvette, a magyar jogszabályoknak megfelelő gépjárműt, az Ő felelősége mire és hogyan használja, betertja-e a szabályokat.
előzmény: kero #174

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!