Szerző Téma: Örök téma: vezetékes vs. rádiós rendszerek  (Megtekintve 12061 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
 Kb 3 hónapja telepítettem egy full vezeték nélküli rendszert (Tecnoalarm), kicsit nekem is szokni kellett a kezelőt, de végül is az ügyfél meg van elégedve. Távolról 2x kellett finomhangolnom az ügyfél kérésére.
Van több olyan rendszerem ahol az érzékelő vezeték nélküliek, de ami most telepítettem annál a kezelők, sziréna és a füst érzékelők is vezeték nélküliek.
Egyébként nem vagyok híve a rádiós cuccoknak, de itt csak így lehetett megoldani utólag szépen.

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Értem. Kérdésem mekkora költsége lehet a távfelügyelet és az ügyfél részére? MEnnyi Mbyte a várható forgalom?

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Bocs az 1 perc csak elméletileg létezik!
Konkrétan 5 perc a minimum és ha egy teszt kimarad,
a diszpécser értesít és ügyfél eldönti, hogy kér-e kivonulást.
Durván havi ezerrel több a havidíj, plusz a járőr kiszállásának eseti díja,
merthogy nem valós betörésriasztásra vonul.
A kommunikáció többletköltségét a távfelügyelet állja!


előzmény: mot #21

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Amit elfelejtettem, a GSM jammernél sokkal egyszerűbb eszközzel le lehet nyomni egy diszkrét frekin (azaz egyszerre egyetlen frekin) üzemelő rádiót, és azt ugyanakkora (azaz jammer) adó teljesítménnyel nemhogy a kertből, de akár 5 házzal odébbról is meg lehet tenni, vagy pl. egy autóból az utcáról ... abban lehet nagy akksi kellő szusszal.
-----
Vezetékes telefon: ha tudni lehet hol megy a falban, és megközelíthető 20 cm távolságra, akármikor zavarok "rászórásával" blokkolni lehet a dtmf átvitelt ... és még a dróthoz sem kell hozzáérni ...

Viszont amig a rádiós variáció zavarása könnyen kivitelezhető, addig a telefonvonal zavarása -legalábbis galvanikus kapcsolat nélkül- már komolyabb eszközparkot és hozzáértést igényel.

Minden szabotálható, csak nem mindenkinek ...
előzmény: HA5AE #16

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Na ez a lényeg, Te mondtad ki  ... azaz, gsm-ek a jammerrel együtt bent voltatok egy szobában.
Ha úgy próbáld meg, h emberek a gsm-mel bent vannak a szobában, a jammer megy kimegy a kertbe, ahol a betörő van a behatolás előtt - mert ugyanis EZ AZ ÉLETSZERŰ !
Na mindjárt más lesz a helyzet ... a szobában a mobilok tovább is működni fognak !
előzmény: HA5AE #18

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
mountainman: 1 teszt kimaradására indul a járőr? És ha "útközben" becsúszik a teszt (akár későben, akár a soronkövetkező), akkor a járőr visszafordul? Már csak azért kérdem, mert az ilyen kis léptékű beállításnál biztos előfordul, hogy kimarad egy-két teszt, gondolom én.
előzmény: mountainman #19

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Akkor ez korrekt. Mekkora költség havonta? Mennyi Mbyte? Ez jónak tűnik!
előzmény: mountainman #21

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
1
előzmény: HA5AE #20

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
És hány életjel kimaradás kell, hogy beniduljon a járőr?
előzmény: mountainman #19

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Én extrém esetben 1 percre állítottam a gprs életjelet!!!
Belefér a 100 Mb-be.

előzmény: HA5AE #18

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!