Szerző Téma: Bentel Call kültéri sziréna  (Megtekintve 5206 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Bentel Call kültéri sziréna
#10 2020. Augusztus 22. - 16:59:53
0
24 órás zóna.
előzmény: gabesz0219 #9

Nem elérhető gabesz0219

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Bentel Call kültéri sziréna
#9 2020. Augusztus 22. - 11:17:23
0
Sziasztok!

Lehet buta kérdés lessz :) Ki hogyan oldja meg a sziréna szabotázs kapcsoló használatát? Addig stimm hogy bekötöm egy szabad zónába,de milyen zóna definíció szükséges hozzá? Paradox evo hd központ és signal ps-128/7 sziréna.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Bentel Call kültéri sziréna
#8 2020. Április 06. - 10:53:07
+1
Csak a partvonalról mondom, elvi síkon:
ahol az 1 k ellenállás nem oldja meg, ott az 500 Ohm is bizonytalan lesz. Ha kontakt hiba okozza a gondot, akkor az ott ébredő zavarokat elég jól ki lehet integrálni egy elkó segitségével. Kössetek egy 1000uF 16V-os kondit polaritás helyesen a tamper kapcsolóra, és az "megeszi" a KH-ból származó zavarokat, és stabil felhúzottá teszi a központ bemenetét.

Elvben nem lehet gond belőle, max. a tampernek lesz egy 100 msec késleltetése ... de az funkcionálisan nem lehet zavaró. Viszont ha a RK a tampert nem folyamatosan figyeli (hanem pl. csak 100 msec időközönként pl. 10msec időtartamra "belemér" a vonalba, akkor lehet gond az elkó-s alkalmazásból.

Próba-cseresznye ...
   
előzmény: kero #7

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Bentel Call kültéri sziréna
#7 2020. Április 05. - 22:54:37
0
Nem akarlak megbántani, de mi lenne, ha elolvasnád azt amihez hozzászólsz?

"Az ajánlott 1 kOhm-os lezárás a Bell kimeneten nem oldja meg a problémát. Viszont kettő párhuzamosan (500 Ohm) már igen."

előzmény: padisah #6

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Bentel Call kültéri sziréna
#6 2020. Április 05. - 22:34:12
0
Mi lenne, ha tennél egy felhúzó ellenállást a vezérlőbemenet és a +12 közé, hogy határozott szintre kerüljön a bemenet? Ahogy olvastam, bennem egyből ez az ötlet merült fel. (1kohm szerintem elég lesz felhúzónak.)

előzmény: kero #5

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Bentel Call kültéri sziréna
#5 2020. Március 30. - 20:34:14
0
Köszönöm az ötleteket!
Más: nem akarok emiatt új topikot nyitni, és mivel egy picit témába vág....
Az új Bentel Neka-t nem tudom hányan használjátok. Tapasztalat, hogy valamiért a vezérlő bemenete alapból valahogy "földközelben" van, mivel a Bell- kimenetre kötve azonnal sziréna áramköri hibát jelez. Nem nagyon értem, hogyhogy nem vezérli indításba magát a sziréna, mivelhogy negatívra indul, valószínűleg valahogy a bemeneti belső ellenállásával lehet a gond, a vezérlő árama mindössze 6mA megmérve.
Eddig Paradox SP központokkal használtam, és mindegyiknél hibát okozott. Az ajánlott 1 kOhm-os lezárás a Bell kimeneten nem oldja meg a problémát. Viszont kettő párhuzamosan (500 Ohm) már igen.
Vagy az, ha egy diódát kötök a Bell- és a sziréna vezérlő bemenete közé.   (Vagy ha lerelézem, de hát menjünk már a picsába!)

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Bentel Call kültéri sziréna
#4 2020. Március 30. - 20:18:30
+1
nekem azzal a (most már nem annyira ) új poweres borzalommal volt ilyen
vadi újonnan szórta a szabotázskapcsolója a riasztásokat
mivel én se gondoltam volna, vadi új szerelés, tehát minden alkotó elem új volt, hogy ez ami a baj okozója, végül külön tettem hogy 1edül legyen egy zónán duplázás nélkül.
így is csinálta, ez már elégé egyértelműsítette
kapcsoló szétszed, fehér zsírszerű gezemice kiírt belőle, a krómozott kapcsolószár felcsiszolva 3 éve nem riasztott

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Bentel Call kültéri sziréna
#3 2020. Március 30. - 19:18:00
0
Szóval akkor gondolod, hogy maga a mikrokapcsoló okozza a gondot?
előzmény: eXtra #2

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Bentel Call kültéri sziréna
#2 2020. Március 30. - 18:40:12
+1
Szia,

A régebbi Bentel szirénáknál is rendszeres volt a tamperkapcsolók kontakt hibája, ezért előfordulhat, hogy az olaszok a sziréna alkatrészeit egy tengerparti raktárban tárolják, ahol még beépítés előtt kapnak egy kis oxidációt (vagy évtizedek óta sz*r beszállítótól veszik a mikrokapcsolókat)...  ;D
előzmény: kero #1

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Bentel Call kültéri sziréna
#1 2020. Március 26. - 10:24:52
0
Sziasztok!
Sok éve szinte kizárólag a Bentel Call szirénát használom (sima és kifújásérzékelős kivitelben is).
Nemrég ugyan beszüntették a gyártását és lett helyette a "Neka", de ez most mindegy.
A meglévőkkel kapcsolatban van olyan gondom, hogy most már többedszer fordul elő, hogy teljesen rapszodikusan szabotázsjelzést küld a központba, most már 3-4 különböző helyszínen, a telepítéstől számítva nem is túl sok idő (van ahol egy év) elteltével. Sajnos, mivel ez csak néha néha fordul elő, nagyon nehéz a hibát beazonosítani. Kérdésem az lenne hozzátok, hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata ezzel a típussal és, ha igen, akkor sikerült-e megtalálni az okát?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!