Szerző Téma: PS-128  (Megtekintve 7174 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető handras

• Szakember
  • Ős tag
Re:PS-128
#57 2019. Augusztus 12. - 12:39:15
+1
Köszönöm kero!
Igen valóban pont erről van szó.
előzmény: kero #56

Nem elérhető kero

• Szakember
  • Ős tag
#56 2019. Augusztus 12. - 12:28:55
+1
Annak a minősítése, aki lopott a "tolvaj", esetleg "büdös tolvaj". Mindenféle ...fajta nélkül.
Nekem is megütötte a szememet ez a  kijelentés, és nem igazán tetszett, hogy itt is előfordul.
Hogy kikre gondoltál nem tudom, de nem is akarom tudni. Ezt még el akartam mondani, bár te könnyen lezártad a témát.
előzmény: L. Pásztor #55

Nem elérhető L. Pásztor

• Szakember
  • Ős tag
#55 2019. Augusztus 12. - 12:08:49
+1
Jahhhh, igazad van, el is felejtettem.
Errefelé a lopás nem ütközik a jóizlésbe, mert max. csak hungarikum. De annak minösitése aki lopott, az már naaaagyon csúúúúnya dolog.  :)

És számomra ennek itt van vége.

előzmény: handras #54

Nem elérhető handras

• Szakember
  • Ős tag
#54 2019. Augusztus 12. - 08:24:30
+1
Nem kellene ezen a fórumon (se) ilyen kijelentéseket tenni, mert ha esetleg a három pont helyére netán egy vallás  vagy  népcsoport elnevezése kerülne, az amellett, hogy sértő még BTK-ba is ütköző lenne, nem beszélve a jóizlésről.
előzmény: L. Pásztor #53

Nem elérhető L. Pásztor

• Szakember
  • Ős tag
#53 2019. Augusztus 12. - 08:18:02
0
A három pont ott azt jelenti, h mindenki behelyettesithet oda, amit akar.
Abban az idöben elég sokaknak, elég sok problémája volt velük...

És ott volt még a végén a no (further) comment is .

előzmény: handras #51

Nem elérhető L. Pásztor

• Szakember
  • Ős tag
#52 2019. Augusztus 12. - 08:13:46
0
Tényleg szebb volt szerintem is, de a formát nem én terveztem.
Az egy dolog,h téptem s számat a kitüremkedö csíkok miatt, mert majd megül benne a por, és ronda lesz .... de nem volt semmi foganatja.

előzmény: syn7h37ic #50

Nem elérhető handras

• Szakember
  • Ős tag
#51 2019. Augusztus 12. - 07:53:44
0
Ezt a fajtájukra jellemző mentalitást, hogy érted?
előzmény: L. Pásztor #49

Nem elérhető syn7h37ic

• Szakember
  • Ős tag
#50 2019. Augusztus 12. - 07:17:42
+1
Érdekes sztorija van a szirénának. :D
De ha úgy nézem, mégis csak 20 éves forma, ami már meghaladja a mostani elvárásokat. Annak idején jóval szebb volt, mint a kocka Bentel.
előzmény: L. Pásztor #49

Nem elérhető L. Pásztor

• Szakember
  • Ős tag
#49 2019. Augusztus 11. - 21:18:13
+1
Ezt a szirénát 1997-ben én fejlesztettem a triódának, és gyártottam 2002-ig, akkor lemásolták a panelt és lenyúlták a gyártását. Hungarikum meg a  .... fajtájukra jellemző mentalitás .... de ez most no comment.

Szóval 1997-ben a szirénának még nagyon nagy jelentősége volt, nem volt mindenki felügyeletre kötve. Az már a tervezés elején látszott, hogy ismerve a trióda ügyfél körét, a nagyrészt pék-inasból, szakácsból vagy történelem tanárból verbuválódott szerelők serege még az Ohm törvényével sincs tisztában. Nekik kész megoldás kellett, ami szirénának "látszik", mert ha nagyon más volt mint a megszokott, már megállt a tudományuk. 

Akkoriban 2 sziréna uralta a piacot: a Bentel régóta és a Solo akkor kb. 2 éve. Mindkettő TTL áramköröket tartalmazott, és megadott sorrendben kellett üzembe helyezni, ha valaki nem akart leszédülni a létráról. Ehhez képest vezettem be a processzoros vezérlést, az öntesztet, a földelő szálat, amit ha lehúztak a központban földre, akkor kussolt a sziréna, illetve mivel a megrendelő, azaz a trióda újdonságokat kért, igy került bele az izzó, a hangszóró és az akku teszt is, mert hogy az akkoriban falon lévő szirénák sacc/kb. 80%-a pár másodpercnél nem tudott többet szirénázni, a sz@r akkuk miatt. Akkoriban végigmértünk kb. 20 fajta olcsó és ólommal erősen spóroló akksit, és nagyrészük újonnan a 3-4Ah-t sem tudta. Végig gondolva ezeket, látszott hogy a triódától olaszországba (akkor) raklapszámra visszaküldött gyenge (de ócccó) 7.2 Ah-s akkuk sem kevesek bele, 2 évet ha kibírnak, a kisebb katasztrófa lenne bele.

Más kérdés, hogy egy 4Ah-s JÓ minőségű (PL. YUASA) akku is elég lenne bele, éves ellenőrzés mellett ... de az sokkal többe került volna, mint egy 7Ah-s triódás Power fantázi nevű szutyok, az éves ellenőrzésől meg nem is beszélve.  Aztán 2002-ben a trióda lenyúlta a PS128-at, és egy ici-picit változtatott rajta ... és azóta is olyan amilyen akkor volt.

Azóta már csináltunk kétféle, szabadon programozható, a központtal kommunikáló, eseménymemóriás, szabadon állitható hangzású szirénát is, tudása vetekedett egy régi kisközponntal, de a magyar piac nagyrészét ez már nem érdekelte ... sok sumák inkább kiajánlotta a drágább szirénát és szerelték az ócccó PS-t   ....  oszt ennyi.

Miért nem LED-es ?  Egy pár Ft-os szofita izzó plus 7Ah-s akku ócccóbb mint egy LED 4Ah-s akkuval és LED meghajtóval.  A pénz az úr ... a gyártónál is, nem csak a szerelőnél !

előzmény: syn7h37ic #48

Nem elérhető syn7h37ic

• Szakember
  • Ős tag
#48 2019. Augusztus 11. - 15:20:53
0
Nem szeretem ezt a szirénát.  Csak ezt kapjuk, mert olcsó.
Néhány kérdés azért felmerül bennem, amikor kültéri szirénákról van szó:
Miért nem lehet ledeket belerakni az izzó helyett? (van pár modell, de nagyon nem ez az általános) Minek bele 7 Ah akku, ha led villogóval a fogyasztását felezni lehet üzem közben? Megfelelően kiválasztott elektronikával az 2.2Ah akku is bőven elegendő lenne. Alapesetben nem is kéne, hogy fogyasszon az elektronika szinte semmit, csak a töltőáramkörnek kell működnie. Érdekes módon egy Grade4-re (EN 50131-4) minősített szirénában is a a gyári akku 2.2Ah. (Sael2010Pro) és ennek az alap fogyasztása 20mA Max energiafogyasztás 1.8A. hang+fény esetén. (természetesen aláírom, hogy ez a sziréna  eléggé drága, és nem fogja megvenni XY polgár a rendszeréhez, ha van olcsóbb is nála)
A nagy 7Ah akku miatt a sziréna is nagy lesz.
Persze érthető, hogy mindennek ára van, de az olcsó eszköz sokszor drágább lesz hosszú távon, mint egy drága, de minőségi. 
előzmény: L. Pásztor #47

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!