Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 10630 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

• Szakember
  • Ős tag
Re:Adatvédelem
#211 2019. Március 27. - 19:54:56
+3
Szóval, mi kell ahhoz, hogy ez szabályos legyen?
Egy jó ügyvéd és 300000 Ft+áfa ::eplus2::
előzmény: padisah #210

Nem elérhető padisah

• Szakember
  • Ős tag
#210 2019. Március 27. - 10:17:38
0
Sziasztok, megint nekem van kérdésem. X községben a polgármester felkérésére kellene telepítenem közterületi térfigyelő rendszert. A falu főterén egy emlékművet, meg még néhány kiemelt helyet figyelne. Műszakilag ezzel nincs is gond, de mi a jogszabályi háttér? Van valahol valami iránymutatás, elvárás és szabálygyűjtemény konkrétan ezekre? Sajnos nem intézhetem el annyival, hogy a jogi környezet megteremtése a megrendelő feladata. Legalább olyan szinten foglalkoznom kell a dolog jogi részével, hogy pl. ki kezelheti, mennyi ideig tárolhatók a felvételek, mit láthatnak a kamerák, stb. Tehát legalább az alapokkal, ami után már én fedve vagyok, és őket sem marják meg nagyon. (Bár szerintem egy önkormányzatot nem fognak piszkálni.) Szóval, mi kell ahhoz, hogy ez szabályos legyen?

Nem elérhető Janó

• Ős tag
    • Tecnoalarm Disztributor

Nem elérhető eXtra

• Szakember
  • Ős tag
#208 2019. Február 20. - 22:59:05
0
Kár érte, hogy ennyire tré a hang(osítás), mert így biztos nem fogom végigszenvedni... ::nemtudom::
előzmény: handras #207

Elérhető handras

• Szakember
  • Ős tag

Nem elérhető eXtra

• Szakember
  • Ős tag
#206 2019. Február 15. - 07:54:41
+5
Tanulság: ha bárkitől olyan levelet kapsz, amiben adatvédelem, kamera, jog, gdpr, naih szavak szerepelnek, azonnal válaszolj rá tértivevényes ajánlott elsőbbségi levélben, hogy a kamerarendszer merevlemeze sajnálatos módon meghibásodott, de még nem született vezetőségi döntés a cseréjéről, így a hiba elhárításáig az adatkezelés megszűnt...  :P :-*
előzmény: vg #204

Nem elérhető kero

• Szakember
  • Ős tag
#205 2019. Február 14. - 21:46:19
0
Jah, most meg már ha van kamerám, akkor nem az a baj, hogy a felvétellel sértem a személyiségi jogát valakinek, hanem azzal sértem, ha nem bocsájtom a rendelkezésére a felvételt. Hát ez kurva jó. Lassan majd köteleznek is rá, hogy szereljek fel kamerát, hogy ha kell, akkor az ügyfeleimnek legyen bizonyítékuk peres esetekben.
Hátkibaszottólkurváratelevanahócipőmezzelazegészfaszsággal.

Ja ha meg elromlott a HDD és nem is rögzített semmit, akkor kinek kell bírságot fizetnie?

előzmény: vg #204

Nem elérhető vg

• Szakember
  • Ős tag

Nem elérhető uni2008

• Kezdő tag
  • **
#203 2019. Február 10. - 17:52:14
0
 :)
előzmény: eXtra #199

Nem elérhető vlezlee

• Szakember
  • Ős tag
#202 2019. Február 10. - 11:35:20
0

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!