Szerző Téma: Paradox programozó kábel  (Megtekintve 12091 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Paradox programozó kábel
#15 2019. Március 16. - 15:43:00
0
Ha ócón és nagyon gyorsan szeretnél Paradox kábelt, akkor a lentebb belinkelt ebay-es USB kábel csatlakozóit azonnal rányomhatod bármelyik Paradox panelre és már programozhatsz is vele, de ha rendes megoldást akarsz, akkor nyomsz rá egy 4-es csatit... ;)

előzmény: mormogipapa #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Paradox programozó kábel
#14 2019. Március 16. - 15:37:10
0
Na ne már népek...
ez a 307-es USB-s soros cucc kb 10e ft. nettó de gondolom az áfa többnyire visszajön.
számoljunk kicsit. Annó is gyártottam ezt azt néha még most is kell nagyjából tudom mi mennyi.
tehát:
1. kellenek alkatrészek. itt két eset lehetséges
     A. van otthon minden- ez sincs ingyen mert valamikor meg kellett venni
     B. nincs ez-az így el kell menni érte. na itt se mindegy hová, vagy meddig. mert pl Pesten jobb a helyzet de vidéken, netán kisebb településen... ez sincs ingyen, az időről amit rá kell szánni nem is szólva

C. MEGRENDELEM csájnából az USB kábelt, majd 2-4 hét múlva kiveszem a postaládámból!  :P

2. kell valami doboz neki, ami ki is néz valahogy meg jó is. ez szinte a legproblémásabb rész főleg idehaza ha bármit gyárt valaki. de mondjuk erre találni valami kész dolgot és akkor itt hön az 1. pont B verzio esetleg :)

NEM kell doboz! Az USB kábelre krimpelsz vagy forrasztasz egy csatlakozót (Sateleseknél rogyásig tele van ilyennel a fiók, mert minden panel mellé gyárilag adják...), oszt kész is a programozó kábeled.  ;)

3. meg kell szerelni, ami idő és pénz a forrpáka sem a nap melegétől fog működni.

Aki nem csinált még ilyet, annak 5 perc lesz, de a többiek 2-3 perc alatt elkészülnek egy kábellel!  8)

4. és esetleg benne van hogy nem működik tehát újabb idő és esetleg alkatrész tehát pénz kell bele - hozzá.

Ugyanúgy, ahogy a hazai kereskedőknél is vehetsz hibás cuccokat.   ;) Itt annyi különbséggel, hogy írsz a kici vágottszeműnek, aki ingyen küld cseredarabot (nehogy lepontozd), amit szintén 2-4 hét múlva megtalálsz a postaládádban. :P  Amúgy én még soha nem kaptam hibásat, pedig rendeltem már néhány helyről...  8)

nem tudom ki mennyit kér el óránként, én 7000/ óra de ha csak ennek a felét, és rászán erre a 307-es kiváltó cucc meggyártására 3 órát, akkor anyag és utazás nélkül is ott van a gyári új árában. (oké nettó)

Nekem rendeléssel együtt egy kábel összeszerelése 5 percbe és bruttó 360 Ft-ba került, de nem vagyunk egyformák, ezért simán elképzelhető, hogy valakinek 10904 Ft+áfáért jobban megéri készen megvásárolnia egy kiváló 307USB-t...  :P ;D
előzmény: Lacy #5

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox programozó kábel
#13 2019. Március 16. - 13:42:17
0
Van egy marèk hamis FTDI-m. Pedig egy részét MO-on vettem, másik része aliexpress.
Burst üzemmódban nagyon hamar megfekszik mind. Baud-rate nem számit, itt már 2400-nál is baj volt velük. Ha csak kevés adat ment át, akkor nem fagyott le... (tehát elhiszem van akinek “jó” volt)

A sz@r IC-k által okozott kár nálunk nem egy esetben sokszorosa volt az IC-k árának.
Égesse magát az, aki akarja, presztizs veszteség és anyagi is  ... olyan kicsi az árkülönbség még 100 db-os szinten is, h nem érdemes rizikózni.


előzmény: syn7h37ic #12

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Paradox programozó kábel
#12 2019. Március 16. - 12:01:58
0
Nem csak a Paradox-hoz jók ezek a filléres cuccok, gyk. mindegyik panelhez, amik TTL adatkapcsolatot használnak. És mivel az adat sebesség a legtöbb esetben 9600BPS, a hamis chip is teljesen megfelelő ezekbe a helyzetekben. Kb. 15 db-nál tartok, eddig mind működött. Mint a PL2303 klónokkal, mint az FT232 klónokkal.
A PL olcsóbb, kábelel nincs 800 pénz.

kettő db egy csomagnam 800

....:

https://www.ebay.com/itm/2PCS-USB-to-RS232-TTL-USB-to-COM-Serial-Adapter-Cable-Module-PL2303HX-Converter/142803452352?hash=item213fbfc1c0:g:4DgAAOSwkNZbaQlt

Egy dologra kell nagyon figyelni, ezekben zéró védelem van, így egyszer legyen véletlenül rosszul csatlakoztatva, a cucc azonnal megdöglik, és, ha a notiba is be van dugva, jó eséllyel annak is megöli az USB vezérlését.

Nem mintha agyári paradox kábelen lenne védelem, anno szétkaptam, és teljesen ugyanez a bele. (FT232 változat, védelem nélkül.) A Texecom ugyanez.
Galaxy még egyszerűbb, az RS232. Ahogy az ATS központok is.

Tehát, jó nagy átverés a gyári adatkábel.
előzmény: L. Pásztor #11

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox programozó kábel
#11 2019. Március 15. - 21:21:26
0
Vegyél egy párat (ami jó eséllyel bontott alkatrészekböl készült a dzsunkán), és nézd meg mennyi müködik belöle....Az FTDI (converter IC) gyártójának legnagyobb problémája az, h hamisitják az IC-t és rontják az FTDI repütációját.

Az ebay szemetet meg csak az ismeri eléggé, aki még nem vett ott nagyobb mennyiséget, amibe kinai szokás szerint belekeverték a sok sz@rt is.

Óvatosan az ebay- jel, aliexpress-szel és a többivel.  Kinára is igaz, h a legkisebb kockázat érdekében csak gyártótól célszerű vásárolni ...
előzmény: pbox #10

Nem elérhető pbox

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Paradox programozó kábel
#10 2019. Március 15. - 19:45:18
0
Ebay-on néhány száz forintért kapható USB-TTL átalakító, teljesen jól működnek


előzmény: mormogipapa #8

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox programozó kábel
#9 2019. Március 15. - 19:05:58
0
nagyjából levezettem, hogy ugyanannyiba ha nem többe lenne. az elpazarolt időről nem is szólva :) de te tudod végül is a feladat megoldása is egy sikerélmény ha működik :)
előzmény: mormogipapa #8

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Paradox programozó kábel
#8 2019. Március 15. - 16:05:50
0
Nem fillér baszásról van szó csak nem szívesen adnák ki ennyi pénzt olyan dologért amit évente 4-5 használok azért kérdeztem hogy lehetne ha igen hogyan csinálni házilag
előzmény: kero #6
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 15. - 16:21:05 írta mormogipapa »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox programozó kábel
#7 2019. Március 15. - 12:18:15
0
Ha egyszer hiánycikk ... : valamikor gyártottunk USB/RS232-t/TTL/3v3 soros adaptereket egyik végén USB, másik végén 3 pólusó aljzattal (Tx, Rx, főd), régebbi ipari eszközök számára, h továbbra is lehessen laptopról csesztetni.
Egy kb. 4x2x1 cm-es fekete müa. dobozban volt, az önköltségére úgy 4e huf körül emléxem.

Ha érdekli a népeket, és felvállalja valaki a menedzselését, akkor újra lenyomunk 100 db-ot egyben, így önköltségi áron. Át kell néznem, de szerintem most is kijönne 4e huf-ból. Mondjuk annyit, ha a RK felől valami egzotikus csati van rajta, akkor annyival több lesz ...

Karitativ alapon, sem nyerni, sem bukni nem akarok rajta. Csak 100 db, és csak egyben, és csak 1 valakinek, aki egyben fizet, és majd intézi a szétosztást ...   
előzmény: Lacy #5

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Paradox programozó kábel
#6 2019. Március 15. - 08:07:31
+2
Annyit még hozzátennék, hogy és akkor még mi szidjuk itt a fillérbaszó, otthon barkácsoló ügyfeleket...
előzmény: Lacy #5

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!