Szerző Téma: Hogy működik a PTC biztosíték?  (Megtekintve 6031 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Hogy működik a PTC biztosíték?
#7 2012. Május 02. - 22:20:52
+1
A multifuse egy erdekes darab. Ha nagyobb az aram, akkor megmelegszik es aramot korlatoz. Ekkor megno az ellenallasa es lecsokken a feszultseg amit kiad a keszulek fele, es a processor elmegy hulyebe...
Ha kihul, akkor visszacsokken az ellenallasa es lassan visszaadja a teljes tapfeszt a processornak. De kozben nem volt olyan, h teljesen elvette volna a tapot, es a processort ujrainditotta volna.
Na itt a baj, mert sok processzor es/vagy szoftvere rosszul kezeli ezt a jelenseget es kifagyva marad.
Igy soxor elofordul h a teljes tapelvetel oldja csak meg a helyzetet.

De sok gyarto megszivta ezt. ... Meg persze a felhasznalok is.

Bocs az ekezetekert, most latom. ... de tablageprol irok.
előzmény: padisah #4

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Hogy működik a PTC biztosíték?
#6 2012. Május 02. - 17:11:17
0
Különben fújhatod!  ;D
előzmény: eXtra #5

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hogy működik a PTC biztosíték?
#5 2012. Május 02. - 13:36:21
0
... ha megszűnik a rövidzár, helyreáll a tápfesz.
Feltéve, hogy már visszahűlt a PTC biztosíték! ;)
előzmény: kero #3

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Hogy működik a PTC biztosíték?
#4 2012. Május 01. - 21:03:56
0
Nem állt vissza, pedig új akku. Kellett az áramtalanítás.
előzmény: kero #3

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Hogy működik a PTC biztosíték?
#3 2012. Május 01. - 21:00:42
0
Akkor nem is válaszolok  :D
 
Egyébként az összes DSC (már amelyiknek nincs üveg bizti a penelen, de azok min 20 évesek) rövidzárvédett az összes tápkimenetén, ha megszűnik a rövidzár, helyreáll a tápfesz. Esetleg nagyon elhanyagolt, nem kicserélt akkunál, ha leül a rendszer akkor hidegindítás segít, nemrég találkoztam ilyennel 1616-osnál.
 
előzmény: padisah #2

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Hogy működik a PTC biztosíték?
#2 2012. Május 01. - 11:24:30
0
Probléma megoldódott. A műszerem csapott be. Este 9-kor már fáradt voltam, mint a dög.
előzmény: padisah #1

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Hogy működik a PTC biztosíték?
#1 2012. Május 01. - 03:48:06
0
Sziasztok!

Nem akarok a kérdésemnek új témát nyitni, azt hiszem, elmegy itt is.

A DSC-nek tényleg ennyire szar a tápja? Tegnap elkövettem egy amatőr hibát. Áram alatt kötöttem be egy infrát. Ez egy PC1565-2P volt. Lett egy pillanatnyi rövidzár a tápban, amíg elvágtam a vezetéket. (A fogó élén összeértek az erek.) Ennek eredményeként megállt a központ tápja (AUX) Ami érdekes, részlegesen működik a táp, mert pl. a Bell kimeneten van feszültség, nem kezdett el kiabálni a kültéri. Próbáltam a központot áramtalanítani, újraindítani, resetelni, csináltam én azzal mindent, de nem jött vissza az AUX. Tényleg ennyire szar, vagy csak én csináltam a visszaállítást rosszul? Illetve, ha ez ilyen, akkor hogyan valósul meg benne a szabotázsvédelem? Hiszen a rosszfiú egyből azzal kezdi, hogy elvágja a kábelt, amihez hozzáfér. Ezzel taccsra lehet tenni a központot? Ha igen, akkor szart sem ér.

Ideiglenesen az érzékelőket, és a kezelőket, mindent ami az AUX+-on volt, direktbe kötöttem az akkura. Bevallom, nem néztem meg, hogy akkutöltés van-e.
Ha van (3 napon belül kiderül) lehet, hogy úgy hagyom.


(Mostanában inkább Pyronix Matrixot szerelek, és ismerkedek a Paradoxal, mert a napokban vesztettem egy munkát, ahol az ügyfél a márkához ragaszkodott, de itt az ügyfélnek adott volt ez a központ, és ragaszkodott hozzá, hogy ezt telepítsem.)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!