Szerző Téma: DSC PC-4020 installer kód reset után?  (Megtekintve 9438 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
+1
Drága mulatság kikukázni, meg rengeteg idő elment a próbálgatással, de nem maradt más hátra. Ma már az egyik megtörtént, holnap jön a másik.  >:(
előzmény: L. Pásztor #14

Azért egy-két-három... lehetőséget még kipróbálhattál volna, mielőtt feladod! ;)
előzmény: H. József #15

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
+1
Bocs h gondot okozok a "lock, lock-olt" szó helyi értelmezésével, de jelen esetben tényleg nem volt világos, h ki mit ért alatta ... így már tiszta !
Magyarázatként: lockolt alatt pl. mi azt értjük, h mikrocontroller program vagy adatmemória területek egésze vagy akár részei bármikor törölhetők, de a benne lévő szoftver vagy adatok védelme érdekében az többet vissza nem olvasható ... (másolás elleni védelem, stb) ...

Aztán a panel adattárolásra vonatkozóan valószínűleg nem figyeltél fel rá, ezt írtam:
" ... Ugyanis csak egy meztelen epromos kontroller van benne . . ."
Azaz nincs benne nonvolatile (nem-felejtő) memória. Így a gondom az, h hogy lehet ezt úgy "elprogramozni" h a 4020-as kód megváltozik, aztán resetre minden törlődik, de az átírt szerelői kód ne álljon vissza 4020-ra ?
Nem világos itt a kp-ban mi a franc tárolná a panelen az átütött szerelői kódot ... nemfelejtő memória nélkül ???

Van ugyan a processzorban eprom (program) memória, amit egyszer tudna írni (mert DC 12V az rendelkezésre áll), de UV törlő hiányában már törölni nem tudja, így max. 1szer írható lenne. Van esélye ennek is ... de nem tartom valószínűnek.

Van benne jó nagy RAM, ami kevés maradékfeszültség hatására meg tud tartani némi információt, (pl. config), de hosszas tápelvételre persze az is törlődik, mint régen a hetekig be nem kapcsolt 286 és 386-os PC-kben az elemes-ramos setup, meg a dátum-idő.

A panelen lévő GAL ugyan elvben alkalmas lenne kevés adat nemfelejtő tárolására, de azt nem erre szokták használni, kb. olyan, mint bicskával sorkapocsba csavart ki-be tekergetni. GAL átégetése panel szinten kicsit macerás lenne, igaz nem lehetetlen ...

Végig gondolva ezeket, nem jutottam értelmes megoldásra, így azért írtam, h a panel (ha nem áll vissza a 4020-as kód) valszeg dobott egy hátast ...

előzmény: mot #18

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
+1
Induljunk ki abból, hogy csak a programozó kezemet használom (nyomogatom a billentyűzetet). A lock azt jelenti, hogy a programozói kódon kívül minden alapra áll. A felhasználó nem tudja használni a rendszert, a programozó nem tudja programozni. Ergó a központ csak arra jó, hogy a kutyák után hajítsák, vagy ajtó támasznak.
Ha nem csak a programozó kezemet használom, hanem a villamosmérnök, prg. mérnök, stb tudásomat, akkor neki állok és megoldom. De az egyorrú riasztószerelő csak a programozó kezét használja. :) Akik fejlesztő mérnökök, ott a lock csak egy kis plusz feladatot ad, nem, L. Pásztor?  ;D
előzmény: L. Pásztor #17

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
Ja, igen . . . pontosan mit ertenek azon , h lockolca van a panel?
Ez nekem kicsit megfoghatatlan. Talan nem lehet hozzaferni a program memoriahoz, v adat memoriahoz?
Ugyanis csak egy meztelen epromos kontroller van benne . . . also hangon is 22-24eves konstrukcio.
Nem egy korszeru, vedettu flash memorias kontroller, mint a maiak.

előzmény: L. Pásztor #16

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
A nalam levo kozpontban nemfelejto memoria mincs, csak RAM van. Viszont vsn benne egy GAL, ami egy programozhato logikai eszkoz. Van esely ra, h annak tartalmat tudja modositani . . . de nagyon csekely, sztem nem valoszinu.
Igy valoszinuleg el a reset, de hibas lettt a Zilog EPROM tartalma. Ha a tied is EPROMos akkor van eselyed egy cserevel a javitasra. De nem lesz 1szeru talalni. . .
előzmény: H. József #15

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
0
Beszéltem ma elég sok emberrel erről, de sajna megoldás nem született. Az most már szinte biztosnak látszik, hogy lockolva vannak  a panelek, mert reset után 3 x kattog a relé. csak ugye a kérdés, hogy akkor miért resetelődik a többi programpont. Az a baj kettő is van belőle. Drága mulatság kikukázni, meg rengeteg idő elment a próbálgatással, de nem maradt más hátra. Ma már az egyik megtörtént, holnap jön a másik.  >:(
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
A 4020-as Zilog processzoros panel, és még nem flash-es, nem tudja "összefirkálni" magát.
Nálunk itt van egy 2.6-os verzió a régi, pulzusos kommunikációk tesztelésére, megy mint a gőzmozdony egy LCD-vel, és azon müxik a reset is. Reset után tényleg 4020 lesz a kód.

Szerintem megzakkant az a panel ... egyszerűbb ha kikukázod.

előzmény: Szilco #12

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
0
DSC-vel már beszéltem, ők azt mondják nem tudnak mit kezdeni vele, max vegyek új panelt v3.0 fölött és azt tudom használni. Securitas irányába még megpróbálok egy kört futni.
előzmény: Szilco #12

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
0
Hivatalosan, mint már próbáltad is, az üzembehelyező kód 4020 vagy 402000.
Ha ezek nem jók, akkor 2 lehetőséged van:
1. Próbálgatod a kódokat.
2. Beviszed szervízbe és ott megnézik, de ez pénzbe kerül. Esetleg felhívni a Securitast.

előzmény: H. József #11

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
0
Igen, ezt is próbáltam. A DSC szerint ezeket a 2.1-es meg 2.2-es központokat még a Securitas hozta be az országba. Nem tudom nem e emiatt van benne valami másként
előzmény: eXtra #10

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!