Szerző Téma: Központ javítás?  (Megtekintve 4344 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
Re:Központ javítás?
#17 2011. Október 26. - 20:19:35
0
"
Egy komolyabb pernél ez nem így müxik, ezt nem csak matrixLacinak mondom.


előzmény: matrixlaci #11


Engem ne győzz meg, én veled értek egyet.   ( hol írtam ennek az ellenkezőjét ?? )

Sőt ! Én azt mondtam, hogy nemcsak a házi javítgatással ütheti meg a bokáját a telepítő, hanem a szakszervizes javítás után bekövetkező hibáért / kárért is őt veszik elő.  A szakszervíz csak a kicserélt kondiért fog felelősséget vállalni, a panelre nem fog garanciát adni egy percet sem.
Ha az ügyfelet pár milla kár éri a rossz panel miatt, a telepítőt fogja perelni. Okkal vagy ok nélkül, az egy másik történet.
De ő nyúlt utoljára a rendszerhez.  Ha kiderül, hogy gányolt, akkor nem irigylem.  De ha nem gányolt, akkor sem irigylem, mert lehet hogy ok nélkül hurcolják meg.
Jogilag a telepítő a saját munkájáért felelős. A beépített eszközök hibájából eredő károkért nem felel, csak akkor, ha a hiba az ő hibájából/szakszerűtlen telepítés, javítgatás miatt következett be. pl panelforrasztgatás.
A beszerelt új eszköz garanciája is csak az eszközre vonatkozik nem az esetleg bekövetkező károkra.


előzmény: L. Pásztor #13

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Központ javítás?
#16 2011. Október 26. - 15:57:21
0
igazad van.
előzmény: L. Pásztor #15

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Központ javítás?
#15 2011. Október 26. - 15:36:50
0
Nem megoldás, legalább is jogilag nem. Illetve néha igen ....
Ha van papírod a gyártól arról, h a központot javíthatod, akkor ez megoldás. Viszont akkor nem kell aláiratni semmit, mert egyébként is jogod van javítani, tehát szakszerű vagy és nem kontár.
Ha nincs papírod, akkor nincs jogod azt javítani, és ha belenyúlsz akkor kontár vagy. Még akkor is, ha aláiratod az ÜF-fel. Ugyanis az ügyfél azt irja alá h belemegy egy szakszerű javításba (ő legalábbis abban a tudatban írja alá), és nem azt írja alá, h erre nem jogosult ember, azaz jogilag egy kontár beletúr.
Azaz, hiába az ÜF által aláírt papír - a bíróság előtt ez semmit sem ér.  Sőt talán még rosszabb, mert a kontár munkán felül még az ÜF-et írásban is átverted ....

Olyan bolond meg nincs aki olyan papírt ír alá, h egy nem szakember, azaz jogilag kontár belenyúl kp-ba, de azért minden felelősség és következménye őt, az ÜF-et terheli.

 
előzmény: balusecurity #14

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Központ javítás?
#14 2011. Október 26. - 14:42:08
0
És az vajon megoldás hogy aláíratsz egy nyilatkozatot hogy a központ mivel javítva lett így te nem vállalsz semmilyen felelősséget?.Ha meg ezt sem akarja alá írni akkor vegyen magának egy Home-os játék riasztót.Bár itt is az a gond hogy így is meg hurcolják az embert,szerintem a legjobb új kp.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Központ javítás?
#13 2011. Október 26. - 09:23:31
0
Egy komolyabb pernél ez nem így müxik, ezt nem csak matrixLacinak mondom.

Ha kiderül, h valaki beledúrt egy panelbe, akkor attól kezdve rá van tolva minden felelősség, mert ebben nem szakember, nincs rá jogosultsága. Azaz jogilag kontár.
Manapság nem gond találni olyan igazságügyi szakértőket, akik akár megesküsznek arra, h egy nyavajás 1 kOhm-os ellenállás csere miatt nem ment be jelzés a központba, mert a csere NEM VOLT SZAKSZERŰ !!!  Ugyanis egy biztech szakember sosem kompetens egy kp. javításában, hacsak nincs a gyártól erre kiképezve és oklevéllel le-papírozva. Ezért is soxor van az h a magyar bíróságon első fokon hozott ítéleteit a másodfok soxor megsemmisíti, és az előzővel teljesen ellentétes döntést hoz ...

Az, hogy a gyártó és kereskedő sokkal könnyebben ki tud bújni a felelősség alól mint a szerelő- na ez megint egy más történet... A világot úgy találták ki, h a kereskedő sosem feleljen semmiért. A gyártó meg -a szabványok betartása mellett- néha drága pénzen kell h engedélyeztessen dolgokat (a jobb marketingen túl) a saját védelme érdekében is, h baj esetén ne őt vegyék elő ...

Jó-vagy-rossz rendszer - ezen lehet vitázni, de ez van. A múlt heti otthoni kazáncsere után villamosmérnök létemre ki kellett hívnom egy villanyszerelőt 10e +áfa-ért a kazán érintésvédelmi vizsgálatára - mert nekem erre nincs jogosultságom, hiába van 5x olyan drága EV műszerem, mint a villanyszerelőnek volt ... és így én nem írhattam alá az EV papírt, ami nélkül nincs beüzemelés.
Riasztót sem szerelhetek, de riasztóközpontot, különféle átjelzőket, szirénát, felügyeleti rendszert, stb. azt tervezhetek, építhetek, gyárthatok, sőt meg is teszem már közel 20 éve, de pluszban egy nyomorék infrát sem tehetek fel sehol. És ha feltenném valahol, és nem menne be a jelzés, a tulaj rám verhetné az összes kárát - és valószínűleg nem tudnék kibújni alóla a mai magyar joggyakorlat mellett ... mert hivatalosan kontár lenne a minősítésem.

Vicc, ami nem volt vicc: vagy 10(?) éve még volt olyan időszak is, h pl. jogász feleségem szerelhetett volna riasztót, de én akkor sem tehettem volna  :) 


előzmény: matrixlaci #11

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Központ javítás?
#12 2011. Október 26. - 08:47:24
0
Mondom h nem lehet egy panelhez úgy hozzányúlni h az ne legyen egy szakember (nem biztech-es !) számára azonnal kimutatható.
Mint írtam, teljesen más a gyártásnál használt SMD forrpaszta összetétele is, más a gyártáskor használt hullámforrasz ón összetétele, és megint más a kézi forrasztáshoz használt különféle cinek összetétele. Ennek kimutatása kb. 30 másodperc ...
A forrasztás lemosása csak esztétika, max egy amatőrt tud megtéveszteni, a kézi forrasztás akármilyen szép (és persze jobb is) is, de messze elüt a gépi forrasztástól. Meg persze szakember számára a kicserélt alkatrész szín vagy dátum bélyegzője is árulkodik.
Az meg gondolom nem új, h az ólmos vs ólommentes forrasz közti különbség spec. indikátor papírral kb. 5 másodperc.

Központ: nekünk kizárólag csak a kommunikáció tesztelésére kell, egy labor-szintű és tesztre szolgáló mini felügyeleti rendszer működtetésére. Mindegy hány zónás, ez sem baj ha 1-2 zóna nem müxik, particionálni nem kell, pgm nem kell, akkutöltés nem kell, csak kommunikáljon ... 
Jó a dösöcö 1500, 1525 v 1550 is, tőlük szinte bármi, de a paradox nem kell, pláne a koraiak nem, mert azok kommunikációja elég trágya.
A régi DSC-khez valószínűleg még nem volt LCD, de igazad van, kézzel tényleg nem gond átütni egy-egy telefonszámot vagy kommunikációs paramétert, csak hát ugye az adta LCD kényelem ...
 
Szal ha van elbótolni való motyó, dobj egy levelet a lesliep et mobilcontrol pont hu fiókra.

     
előzmény: vg #9

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
Re:Központ javítás?
#11 2011. Október 25. - 21:54:44
+1
A gyártó és a forgalmazó amúgy sem vállal semmilyen felelősséget az esetleges meghibásodásból/ nemműködésből eredő károkért.

A telepítőt bezzeg gyanusíthatják/ perelhetik, számonkérhetik utólag. Okkal és ok nélkül egyaránt.
Így én sem javaslom a házilag bütykölést.

Lehet hogy tényleg csak egy kondi baja van, és javítás után elmegy még tíz évet. És ha nem?
Megforrasztgatod 6 ezerért, lehet hogy működik 1 hónapig, majd megáll valami komolyabb problémával, akkor mi lesz?
Ügyfél azt mondja majd, hogy el......tad, így némi vita után saját költségen vihetsz neki majd új központot.

Ha szakszervízbe küldöd, már nem a tied a felelősség, ha később megáll, de garanciát szerintem ők is max a kicserélt kondikra fognak vállalni, de ezt az ügyfél nem fogja megérteni, így megint csak rajtad csattan az ostor.

Új kp+új kezelő tizenezer forint és jópár évig mindenki nyugodtan alszik.
vagy viszel egy használtat 8-ért szigoruan 1 nap garanciával, mivel nem ismered az előéletét.  Döntse el mit akar.

Bevinnék neki egy marék hüvelyt, hogy éjszaka úgy is ráér, 4-5óra munkával töltse már meg nekem puskaporral, mert ÉN bizony sajnálok pár ezrest egy doboz töltényért.



előzmény: L. Pásztor #8

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Központ javítás?
#10 2011. Október 25. - 20:46:32
0
ÁÁ azért meg lehet úgy forrasztani, hogy nem látod rajta...
És mivel van eredeti panelből bontott alkatrész így az sem üt el.
a Kontakt WL-el való forrasztás utáni paneltisztíítás meg egyenesen csodát tesz.

Más
Nincs LCD tasztom csak egy ős Esprit, de azzal szerintem előbb hánysz epét mint a ledessel :)
Meg nekem csupa régi van, főleg DSC 1500, bontottunk vagy 20-25 patikából átépítéskor.
A többi jobb:)
De azokat használom is, építkezés idején mint ideiglenes riasztó központ működnek, most is "kinn van" vagy 3.
Azért jó, mert ha valamiért sikerül tönkre tenni, akkor elenyésző érték megy tönkre, azért egy jobb lcd taszt is 20 felett van a legolcsóbb. Már amit én szeretek használni :)

előzmény: L. Pásztor #8

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Központ javítás?
#9 2011. Október 25. - 19:36:14
0
1525 valószínűleg nem lesz, hiszen olyan nincs.
az 1500 és 1550-enk 31 prg címe van, ráadásul a led taszt mindent mutat- ergo ha mindent átütsz 5 perc, különben 1-2...
Ha az ember szarrágó, akkor boltold el vele stukkerben, töltényben- amire szükséged van ésúgy még egy 1565 vagy 1616 bele fog férni.
Központ javítgatást nem szoktunk (mi) csinálni, de én kevésbé tartom aggályosnak 1-2 ELKO cseréjét uolyanra, főképp ha utána tesztelsz, mindent átküldesz az ügyeletre, így dokumentálva a teljes működőképességet.....

Mellesleg meg ha vki nem fizeti ki a neked MEGFELELŐ óradíjat, akkor csinálja meg vmi olcsójános hályogkovács neki egy jó kis kínai kulcsoskapcsolós csodával.....

előzmény: padisah #6

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Központ javítás?
#8 2011. Október 25. - 16:13:32
0
Urak!  Vigyázni a javítgatással !!!
Abban a pillanatban, h belenyúl valaki, attól kezdve a gyár (és forgalmazó is) jogilag mentesül minden felelősség alól, és ez a felelősség átszáll arra aki a kp-ba belenyúlt ...
A kézi forrasztás meg rögtön látszik, mert az anyaga is más, mint a gyári forrasztó paszta.
Ebben a szakmában alkalom-adtán ez elég vaskos következményeket is vonhat maga után.
Aki meg sajnálja a pénzt egy új kp-ra az meg egy balhé esetén mindenféle perre is képes ...   

Más: Lacy ha van 1-2 felesleges paneled és LCD taszt is, akkor azt labor tesztekre valószínűleg tudnánk használni, és így elbótolhatjuk.
LCD-d ha nincs nem baj, csak illeszthető legyen hozzá LCD mert tesztek esetében LCD nélkül az üsse fel (és át) fél órénként, akinek 2 anyja van  :)       
előzmény: padisah #1

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Központ javítás?
#7 2011. Október 25. - 15:29:29
+1
Háát...Ne is haragudj, ha valaki annyira szarrágó, hogy egy fegyverboltja van, és nem hajlandó kifizetni egy 1616-os árát+baráti szerelést, azért, hogy egy amúgy is elavult, ráadásul rossz 1500-ast (vagy korabeli) központot lecseréljen, az nálam a "mennyen a pi...ba" kategória, akármennyire haver.
előzmény: padisah #4

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Központ javítás?
#6 2011. Október 24. - 21:46:34
0
Olvastam, kösz!
Lehet, hogy élek is vele. Megnézem pontosan, mert az 1500-ban nem vagyok biztos. Lehet, hogy 1525.
Kösz a felajánlást!


előzmény: Lacy #5

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Központ javítás?
#5 2011. Október 24. - 20:36:46
+1
Mondd! Te olvasol is???

Azt írta,m, hogy nekem van ilyen panelem, és adok ha kell. Így komplett kicserélheted, nem kell javítgatnod, forrasztgatnod.
De Te tudod...
előzmény: padisah #4

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Központ javítás?
#4 2011. Október 24. - 15:36:30
0
Kösz, nem élek vele! Mint írtam, én nem akarom javítani. Egyszerűen az ügyfél szarrágó. De megmondtam neki, hogy nem foglalkozom vele, csak kíváncsi voltam a véleményetekre, mert én olyan szempontból érzem aggályosnak a javítást, hogy egy esetleges "esemény" után valaki beleköt, hogy "...mert javítva volt a központ..."
Én is azt javasoltam neki, hogy felteszek egy 1616-ot, és átkötöm neki a zónákat DEOL-ra, mindezt baráti áron, mert végülis haver az illető, de neki ez a megoldás nem tetszett.

Én azt a központot _semmiképpen_ nem fogom megjavítani, csak mindössze itt akartam valami  "erkölcsi támogatást" szerezni ehhez a döntésemhez.

előzmény: Lacy #3

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Központ javítás?
#3 2011. Október 23. - 20:55:53
0
Ha kell, adok Neked egy 1500-ast van itt nekem vagy 15 panel meg taszt
de én igazából szintén azt javaslom, hogy ne sportolj ezzel, fogsz egy bármilyen 6 zónás központot, és egy az egyben átkötöd a zónákat még akkor is jobban jár mindenki.
Ha meg gondolod, akkor megcsinálod rendesen, zónánkénti tamperrel meg ahogy kell.

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Központ javítás?
#2 2011. Október 23. - 20:48:55
0
Nézd meg az kp. árát. Ülj neki számold ki az óradíjad na meg a tesztelés idejét is. Majd rájössz hogy olcsóbb egy új kp.

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Központ javítás?
#1 2011. Október 23. - 20:38:51
0
Sziasztok!

Riasztóközpontot illik-e javítani? Valami régi DSC, talán PC 1500? Egy elkó fel van benne fúvódva, talán ki is folyt, nem néztem meg alaposabban.
Valami életjelet mutat a központ, azt hiszem, talán még élesíteni is lehet. Nem mélyedtem bele, de úgy tűnik, hogy nem teljesen döglött. Nem teszteltem.

Én nem akarok vele foglalkozni, mert szerintem nem etikus és műszakilag sem biztos, hogy teljesen korrekt lesz, aztán majd jól belémkötnek. (Fegyverbolt)

Mi a véleményetek? Szoktatok központot javítani?


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!