Szerző Téma: Dohányfüst érzékelő  (Megtekintve 2677 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető freemail

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Dohányfüst érzékelő
#7 2019. Augusztus 28. - 15:05:22
0
Paradox vagy DSC, de ha más, az sem gond.
előzmény: Lacy #6

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Dohányfüst érzékelő
#6 2019. Augusztus 22. - 06:44:10
+2
Itt mindenki vállal telepítést aki szakmabeli.
persze.
Csak pl jó lenne tudni, hogy milyen riasztóközpont, mert vannak típusok, amiket én nem használok (ergo nem is értek nagyon hozzájuk) és ha épp egy ilyen, akkor ha nem én de lesz olyan kolléga aki meg de :)

előzmény: freemail #5

Nem elérhető freemail

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Dohányfüst érzékelő
#5 2019. Augusztus 20. - 13:05:30
+1
Köszönöm a segítséget! A PGM halványan dereng, állapotjelző vagy vezérelhető kimenet, ha jól emlékszem, de nagyon láma vagyok... Esetleg nem vállalsz telepítést?  :D Bp, Kálvin tér, füst (4m belmagasság + klímás  ???), behatolás, trezor, GSM és/vagy IP modul, 2 partíció, vezetékes, 110nm-es lakás, kíváncsi és kotnyeles megrendelő  ;D, távfelügyelet nem kell.  :-\
előzmény: Lacy #4

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Dohányfüst érzékelő
#4 2019. Augusztus 19. - 16:32:34
+2
minden riasztón van pgm kimenet (ha ezt is megkérdezed, feladom) ami beprogramozható tűzérzékelő reset funkcióra.
Pl a Paradox rendszereknél a CLEAR + ENTER megnyomása, a dösöcö talán a * és valami szám vagy ott van 5 funkciógomb is a kezelőkön amelyikből az egyiket erre be lehet programozni
Persze nem árt tisztában lenni azzal, hogy a PGM max 50mA terhelhetőségű, így esélyes egy relé közbeiktatása. És persze az se mindegy, hogy NO vagy NC pgm
és még sok más.
De van lehetőség egy kódhoz is rendelni a pgm működését, én pl praktice a 105105 kódot szoktam erre  használni.
Pgm időzítve, csak 5 sec behúz - vagy elejt - és az elég is a resethez
előzmény: freemail #3

Nem elérhető freemail

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Dohányfüst érzékelő
#3 2019. Augusztus 19. - 10:40:17
0
Nem hallottam még róla (tűzjelzőt még nem telepítettem, riasztót is csak magamnak). Szóval beállítható, hogy bizonyos idő után resetelje a füstjelzőt?
előzmény: Lacy #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Dohányfüst érzékelő
#2 2019. Augusztus 19. - 06:52:48
0
tűzjelző reset funkció? pl... ami általában a legtöbb füstérzékelő esetén szükséges és kell?
ajjaj vannak gondok..
előzmény: freemail #1

Nem elérhető freemail

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Dohányfüst érzékelő
#1 2019. Augusztus 19. - 03:14:33
0
Sziasztok!

Rákeresve a dohányfüst szóra nem találtam használható topikot, így remélem, hiánypótló lesz ez. Ha van ilyen, nyugodtan töröljétek!

Amit találtam, a VAR-TEC sorozat, abból is a CDA-707 és a riasztóra is köthető CDR-727. Mindkettőt manuálisan, a helyszínen lehet csak kikapcsolni, ha füstöt érzékel. Kisebb gond, hogy villog és szirénázik a piezo, ezeket kiforrasztom, így nem zavarja a lakókat. De nem tudok minden riasztásnál kiszállni a helyszínre, hogy kikapcsoljam. Mit fog szólni ahhoz a riasztó, ha folyamatosan jelez? 24 órás lenne, néma riasztással, de valami megoldás kellene arra, hogy kikapcsoljon magától! Van valakinek ötlete? Esetleg más típus? Köszi!  ::halas::

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!