Szerző Téma: ICR-PH8296i Pioneer 8 csatornás DVR - internet kapcsolat, távoli elérés  (Megtekintve 4540 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Bocs hogy ezt mondom, de a válasz egyszerű: azt hogy nekifogtál. Van munkád, keresd meg a pénzt rá azzal, és hozzáértő megoldja neked.
Mellesleg én megköszönném, ha megtisztelnél azzal, hogy a hozzászólásodat elküldés előtt elolvasod, és akkor még lehet értelmes is lesz.
Mégegyszer bocs.

(lehetsz műszakilag a téma iránt érdeklődő- ez nem baj, de akkor a helyszínen ülj le a szerelő mellé és lesd/tanuld el)
előzmény: alittap #9

Nem elérhető alittap

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
Kedves Lacy és BeniJoe!

Köszönöm a válaszaitokat.
Az elmúlt hónapokban nem igazán volt időm foglalkozni ezzel a problémával, ezért nem is jelentkeztem itt a fórumon.

Az én informatikai szintemen BeniJoe javaslata tűnt járhatóbbnak, ezért azzal próbálkoztam.
A DVR-t visszaállítottam gyári beállításokra, de a routernél/modemnél megakadt a tudományom.
Nálunk az internetre kapcsolódás egy UPC-s Technicolor TC 7200.u modemen keresztül történik.
Ezen keresztül jön a TV és az internet szolgáltatás is.

A DVR-t egy switch-en keresztül van összekötöttem az asztali számítógéppel, de a számítógépre telepített gyári CMS még csak meg sem találja/látja a belső hálózatra csatlakoztatott DVR-t, és annak az IP-jét.

A CMS akkor sem látja a DVR-t, ha azt nem a switch-en keresztül kötöm be, hanem közvetlenül a modemhez/routerhez csatlakoztatom.

Lehet, hogy ez a UPC-s Technicolor eszköz nem alkalmas arra, hogy a DVR-rel kommunikáljon?
Bár inkább arról lehet szó, hogy valamit vagy több mindent rosszul csináltam.
Ezekkel a portokkal meg IP címekkel nagyon hadilábon állok.
Szerintetek mit csináltam rosszul?

előzmény: BeniJoe #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Ugyanígy jártam Eonboom-al a héten....
előzmény: eXtra #7

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Eszembe jutott, hogy legutóbb mekkorát szívtam egy monitor nélküli rögzítővel, mert a Dahua (LEAS-E vagy H, már nem emlékszem) nem volt hajlandó formázni a HDD-t! Amúgy minden beállítás működött hálózaton keresztül is, kivéve a merevlemezkezelést...
előzmény: BeniJoe #6

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
"(Gondolom a CMS-sel azután lenne értelme próbálkozni, ha a DVR már elérhető interneten keresztül.)"[/size]
CMS-sel a belső hálózatból is el kellene érned a DVRt. Szerintem köss a dvr-re egy monitort, a dvr menüjében csinálsz egy gyári értékre visszaállítást. Rákötöd a routerre a dvrt, ilyenkor ha a DHCP be van állítva a routeren (többnyire), dinamikusan generál neki egy hálózati címet pl.192.168.100-254, ha valami ilyesmit látsz a router menujében és a dvr MAC címe is stimmel akkor ezt az értéket beállítod a dvren is, DHCP kiveszed, számítógéppel megpingeled, egy kis só ízlés szerint [/size] ;D  és elvileg kész a belső hálózat! Én így szoktam volt ha nagyon elakadok!

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
A lentebb vázolt feladathoz nem kell kimernie a netre elég a belső hálózat is....

Elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Mondom többnyire...  8)
előzmény: vlezlee #3

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Azért ne mindig, nem SOHO kategóriás routereknek és/vagy tűzfalaknak pont hátulról szokták kezdeni az IP cím osztását ;)
előzmény: Lacy #2

Elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Ilyennel nem de amúgy az elvek egyformák.

DVR menüben a hálózat beállításainál a DVR IP címét DHCP-ről fix-re cserélni, ha még nem úgy van.
Aztán megnézed, hogy a routered milyen tartományban oszt IP címet, és a DVR IP-jét ezen tartományon kívülre állítod be.
pl a routerek többsége 100-és 199 közt osztogat IP-t. Így állítsd be ez alá vagy fölé, én amúgy 254-re szoktam az mán elég a vége.
Az eléréshez a portok is kellenek, az általános alap http esetén a 80-as a másik a vezérléseké (ha van) az bármi lehet.
A 80-at érdemes 81-re vagy bármi másra ami nem foglalt átállítani.
Ha nem akarod netről kívülről elérni csak belső hálózatról a DVR-t, akkor itt nagyjából is kész, fogod a programját elindítod (vagy ha megy böngészőből, akkor azt) az elérési útnak azt az IP címet adod meg, amit beállítottál kézzel a DVR-en és azt a portot amire átírtad a 80-at vagy a másik ez már nagyon típusfüggő is lehet.
Oszt gázt neki :)
Ha távolról is el akarod érni, akkor a routerben applikálnod kell a portokra átirányítást, arra az IP címre amit beállítottál át kell a portokat külön külön irányítani port forwardin vagy NAT menü szok lenni
és egy dyndns vagy hasonló regisztrációt is kell csinálnod, ha nem fix IP címes a hálózatod ami eléggé esélyes.
Így egy IP csere esetén is el fogod tudni érni a rögzítőt a távolból vagy mobilról.
kb ennyi
minden egyébre már csak szóban vagyok hajlandó válaszolni mert szét írtam magam :)

Nem elérhető alittap

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
Tiszteletem Mindenkinek!

Van egy ilyen csodám, és 4 db analóg kültéri kamerával működik.
Halk, de az éjszakai pihenés azért nem egyszerű mellette. (Vagy én öregszem jobban a kelleténél.)
A számítógép mellöl áttettük egy távolabb lévő helyiségbe, de ott nincs monitor.

Felmerült, hogy interneten keresztül kezeljük, mert tud ilyet is, de a hozzá kapott leírásból és saját kútfőből ez most komoly kihívást jelent számomra. Már-már fel is adtam.
Van hozzá saját CMS, meg ...
De sem a DVR internetre csatlakoztatása, sem a CMS-sel való összehangolása nem sikerül.
(Gondolom a CMS-sel azután lenne értelme próbálkozni, ha a DVR már elérhető interneten keresztül.)

//A rendszert magam építettem ki és korrekten működik. Csak ez az internetes dolog fog ki rajtam. Nem kicsit.//

Ha esetleg van köztetek olyan, aki tudna az ügyben segíteni, mert ilyenje van vagy már dolgozott ilyen DVR-rel, hát annak nagyon örülnék. Bármilyen segítség, szamárvezetés jól jönne.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!