Szerző Téma: Kültéri megfigyelés: IR kamerák vs. hagyományos box kamerák +megvilágítással  (Megtekintve 5486 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
A rögzítők túlnyomó többsége is 12V-al működik........... 8) :o
előzmény: Janó #13

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Bocs nem is kerestem,mert közben főállást vűáltottam és nemnagyon értem rá, de jövő héten neki látok megkeresni!
előzmény: vagyok #12

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Vásároltam én is 8-as kameratápot, igaz az akku nélküli fajtát és úgy oldottam meg, hogy kis számítógépes szünetmentesre (500 VA) tettem a kameratápot és a rögzítőt is. Tökéletesen működik és a rögzítőnek is van egy kis áthidalási ideje.....

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
@SLC:
Sikerült előkerítened azt a tanulmányt, amit a IR ledek korai elhalása és a megfigyelt terület zöld növényei összefüggésével kapcsolatban említettél?

előzmény: SLC #2

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Nekem, aki inkább felhasználói oldalról közelítem meg a feladatott (mert idevágó szakmai tapasztalataim nincsenek), egyszerűbb megoldásnak tűnik választani egy megfelelő méretű-teljesítményű komplett központi szünetmentes tápegységet (pl. egy ilyet, vagy egy ilyet), aminek az egyik aljzatába hagyományos módon becsatlakoztatom a rögzítő egységet, a többibe pedig a kamerák tápegységeit (pl. ilyet, vagy ilyet) majd ezekhez megfelelő táposztón (pl. ilyenen) keresztül csatlakoztatom a kamerákat. Szóval nekem ez egyszerűbbnek tűnik egy szünetmentes tápellátású rendszer összeállítására, mert csak fogom és összedugom az egységeket, ahelyett, hogy kábeleket kellene bekötözgetnem és egyebek...

De szakmailag mennyire jó-korrekt-üzembiztos megoldás ez?
Hol az esetleges hiba a gondolatmenetemben?
előzmény: klaci #6

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Részt vettem a bemutatóján, teljesen meggyőző volt.
A prezentőr(ezt a szót, hogy alkottam?) szándékosan előidézet mindenféle hibát.
Rövidzár, egyik akku , másik akku , mindkét akku fordított polaritás mindent jól viselt a táp.
Engem meggyőzött. Az ára pedig ajánlott, azaz ez van a nem szerződött emberkék és laikusok felé kikommunikálva. (na mégegy szép magyar szó  :-[ ).
De a választás joga mindenkit megillet.
előzmény: klaci #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Ugyan szemelyesen nem ismerem a cuccot,de a spec. pont azt irja,hogy 4db 12V-os kimenet a kameraknak es 13,8V az akkunak.
Ja es nincs olyan,hogy legidealisabb. Hiszen az idealis a mindenkori legjobb 8)
Ugyanez igaz az optimalisra is. De ez csak az en szorszal hasogatasom.
előzmény: szaki21 #8

Nem elérhető szaki21

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Ezzel csak az a baj,hogy az akkutöltés miatt még mindíg 13,8V dc.a tápfesz.

És nem 12,2V ami a legideálisabb megoldás a kameráknak.
Amúgy nem rossz csak kicsit drága.


előzmény: szaki21 #5

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Hely és lehetőség szerint igen, ez a jó megoldás!
 
 
előzmény: klaci #6

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Ezt is tudom, de mégis máshol nincs gond a kamerákkal,de itt meg már a másodikban halnak meg a LED-ek  :(
előzmény: BalintR #3

BalintR

  • Vendég
No meg az egyik forgalmazó szerint ezeket nem szabadna 13,8V-ról járatni, csak stabil 12V-ról, mert az a plusz  1,8V öli meg a LED-eket.

Előre szólok, ezt nem én találtam ki!
előzmény: SLC #2

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Kb egy 5 éves kamera jó jó sok örökzöldel kaput figyel. A sok zöld kinyírta már a ledek felét. Nemrég olvastam erről egy tanulmányt, majd előkerítem.
 
előzmény: vagyok #1

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Milyen tapasztalataitok vannak a kompakt IR kamerákkal az IR Led-ek élettartamát tekintve?
Van köztetek olyan aki már több évvel ezelőtt is telepített IR kamerákat és friss infói (gyakorlati tapasztalatai) is vannak azzal kapcsolatban, hogy mennyit csökkent az idő múlásával az IRLed-ek hatékonysága?
Mit várhatunk az ún. 3. generációs IR megoldásoktól?
Otthonra magatoknak milyen rendszert telepítenétek/telepítettetek?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!