Szerző Téma: Neten talált dolgok, hülyeségek, hasznosak, bármi  (Megtekintve 167855 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Szakembör  ;D


Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Ha nincs más

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
egy elgondolkodtató reklám film! de végig kell kell nézni hogy értse az ember mit akar mondani.    persze nem cég reklámnak szánom meg ilyen.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Zárlatot úgy érdmes csinálni, hogy a látvány kárpótol a tetted következményeiért.

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
köszönöm hogy leírat. Hát nagyon nagy szerencséd volt akkor. azért ez nem semmi volt, nekem egyik villanyszerelő barátom mondta egy helyi cégnél volt karbantartó, és épp földmunkát végeztek. pont ott ment el egy nagyfesz-föld kábel. pontosan nem emlékszek rá hány Kv-os volt. Na de ugye nem a villanyszerelés miatt túrták a földet valami más miatt. De volt egy jó képességű akinek hiába szóltak hogy annak a kábelnek a közelébe ne is csákányozón, de hiába szólak- a marha bele vágta. azt mondta ő csak a nagy durr meg villanásra figyelt fel ez a faszi a földön remeg, a csákány el olvadt. a telepen el ment a villany. azt hitték az áram miatt remegett a emberke előbb. de még mentőt is hívtak. De hát persze kiderült hogy sokkot kapott az emberke azt azért lett rosszul. persze én ezt csak az elmondotak alapján tudom el mondani ott nem voltam. Nyilván szerencse hogy fából volt a csákány nyele. neked meg szerencse hogy volt kesztyű! ki tudja mi lett volna ha nincs. Igen én is néztem a Youtubom videókat és valóban érdekes hogy sokszor túlélik, bár ahogy el szenesednek lehet jobb a halál annál mint örökre fájdalommal élni. passz.
előzmény: L. Pásztor #456

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Akár mennyire is hihetetlen, a fény és hanghatáson kívül nem volt ártalmas...
Réges-rég volt, és én voltam a hülye mert egyel nagyobb kulccsal próbáltam meghúzni a csavart, mert páros kulcs (18-as v 20-as) épp nem volt kéznél, és vannak a világon olyan népek akik használják ezeket is.   Kesztyűben voltam mint mindig, de leugrott a kulcs a csavarfejről és rövidre zárta a főkapcsoló táblában a 380V-on 2 sínt, direktben. A másodperc tört része alatt villám és durr ... ezalatt  elpárolgott (szó szerint) a kulcs egyik feje, a másik fej amelyik még a csavaron volt az csak kicsit kormos let. A kulcs nyele megmelegedett, vagy inkább felforrósodott, de a kesztyű megvédte a tenyeremet, áramütés nem ért, csak kicsit ütött át rajta a meleg, de letéptem gyorsan a kezemről.

Volt ennél "szebb" eset is, de akkor szerencsére nem voltam jelen. Felülről a főkapcs táblába beesett egy 2-3 mm vastag bordázott acél lemez, kb olyan 60x60cm-es, hasonló azokhoz amiket vízóra aknákra szoktak tenni. Ráesett ugyanarra a 3-as sínre, és valószínűleg pillanatok alatt felizott, megpuhult, majd ráterült az egyik sínre és két oldala lekonyult. Kb. úgy nézett ki, mint amikor egy felmosó rongyot  kiakasztanak száradni az erkély korlátjára. Én már csak a "végeredményt" láttam, de az is brutál volt ... 

Egyébként mai napig sem tudom felfogni hogy lehet az, h néhány nagyfesz okozta áramütés nem végződik halállal csak épp pl. az ember karja szenesedik el ... youtube-on van rá példa elég ... de az már tényleg nem ide való...

előzmény: balusecurity #455

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
igen ezt ezt a vonatos láttam nagyon durva! de azért az se semmit hogy a kezedben oldvadt el a kulcs! örülhetsz hogy megúsztad! sajnos ronda dolgokra képes. Volt egy videó ahol gyerekeket meg egész családod ráz. de az nem ide való már. mert túl durva.
előzmény: L. Pásztor #454

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!