CCTV > Egyéb

UTP kábelen soha ne vigyen tápot?

<< < (2/8) > >>

L. Pásztor:
Vájár !   Össze kutyultad ... :)
A step-up nem 48V be es 12V ki, hanem forditva.
A step-up 12-bol csinal 48-at, a step-down csinalja a 48-bol a 12v-ot.
A step-up hatasfoka meg rosszabb a step-down hatasfokenal.
A gagyi step-up 50-60%-ot tud, a jobbak kb. 80-85%-ot, de azok ara mar horribilis ... es hozza a tekercsek is piszok dragak ...előzmény: tomat5 #30

tomat5:
Jogos!
Megnéztem egy olcsóbb step-up IC adatlapját, 48/12 Ube/Uki  mellett 1A terhelésnél valóban csak 85% körüli a hatásfok. És ehhez még jön ez-az. [/size][size=78%]Jó a marketing, én meg annak hittem.:) [/size]előzmény: L. Pásztor #29

L. Pásztor:
Bocs hogy bele vau-vau így a partvonalról ... de a %-okkal kicsit baj van.
A biztech-ben és a kommersz elektronikában használatos ócccó csájníz kapcsi tápok hatásfoka kisebb terhelések esetén inkább a 70%-hoz van közelebb mint a 80%-hoz. Nagyobb terhelésekkor kicsivel átlépheti a 80%-ot.

Persze vannak jóval 90% feletti kapcsüzemű tápok is, építünk is ilyeneket pl. napelemes mérés-adatgyújtő rendszereknél  ahol a % rohadtul nem mind1 ... de ott egyetlen pl. erre való Linear Technologies gyártmányú kapcsüzemű táp IC valahol 7-8 USD-be kerül, ami soxor több, mint egy bedobozolt kínai tápegység ára.

Viszont nem hinném h egy madzagos (hálózati tápálású) rendszernél annyira ki kellene (vagy anyagilag megérné) hegyezgetni a fogyasztást a hatásfokokon való nyerészkedéssel. előzmény: tomat5 #28

tomat5:
Szia!
Rosszul. Nem disszipativ hanem kaocsolouzemu tapok vannak a kutyukben, ezek hatasfoka kozelebb van a 100 szazalekhoz mint a 90 hez. Nyilvan nem 100, de nagyon jo a hatasfok.előzmény: S.Tamás #27

S.Tamás:
Köszönöm a tanácsokat, egy kérdésem azért maradt: mi van a villany számlával?
Ha 48 V  tápfeszt küldünk a kamerák felé, majd ott egy DC-DC átalakítóval 12 V-t készítünk belőle, akkor 36 V-t eldisszipálunk?
Kiszámolta azt valaki, hogy ez mennyibe kerül mondjuk évente?
Ha a kamera 1A-t fogyaszt, akkor az eldisszipált teljesítmény 36W, ez 36*24*365/1000= 315kWh/év, ami kb. 12 eFt/év?
Vagy rosszul számolok?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése