Szerző Téma: DSC PC-4020 installer kód reset után?  (Megtekintve 9440 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető msteve

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
0
Sziasztok!
A helyes kód: 1135 vagy 113500. Eredeti leírásból vettem.

És még egy szokatlan dolog : a Technikusi belépés előtt a "*6-Mester kóddal" engedélyezni kell a DLS letöltést. Csak ezután enged belépni a programozói területre.

Remélem segítettem vele :-)
« Utoljára szerkesztve: 2021. Április 08. - 17:44:08 írta msteve »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
Ha elemes (ilyen:  http://obrazki.elektroda.pl/2940689100_1318968856.jpg)  akkor vedd ki az elemet egy fél órára (pár perc a kondik miatt nem elég !)
Ha meg beöntött, ahogy #24 válasz képe is mutatja, akkor annak egy félórára történő kiforrasztása segíthet ...

De lehet szoftverhiba is (volt már ilyen), és egy másik eprom tartalommal, lehet nem csinálna ilyet. 
előzmény: Ryki #28

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
0
Nem szeretnék új témát nyitni ehhez.
Adott egy örökölt DSC 4020. Füstérzékelő teszt után nem engedte sem Grand System, sem sima System Master kóddal resetelni a "tűz" jelzést...
Megnéztem a felhasználói kód beállításoknál mindenhol engedélyezve van, hogy az adott kóddal lehet resetelni a jelzést. Sőt ugye a két Masterkódnál gyárilag be van ez állítva és nem lehet módosítani  :'(

BalintR

  • Vendég
0
Ez még mindig az, amiről a múltkor beszéltünk?
előzmény: H. József #21

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
0
 A jobb alsó sarokban vannak a panelen jelölések, de nem biztos, hogy ezek a dátumot jelölik.
előzmény: L. Pásztor #25

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
Gyakorlatilag ugyanaz a verzió, mint az előző...

Az ebben a témában focizó különbség annyi, h a CMOS RAM itt nem különálló IC és lythium elemből áll, hanem mindez szintén a  Texas Instrument által a 90-es években össze lett integrálva jobbra fent, abba a fekete kis kockába "Integrated Backup Unit - Benchmarq 2502" néven:  http://www.ti.com/product/bq2502
De már ezt sem gyártja-használja senki, a pdf előtt is ott van, h Obsolete, azaz kifutott típus ...

A DSC egyébként mindig is szeretett fillérekért (centekért) kiszórt, kifutó alkatrész típusokból építkezni.
A 90-es évek végén semmilyen más penelt már nem láttam thruhole (drótlábú) alkatrészekkel szerelve, csak a DSC paneleket. Mindenki más már felület-szerelt (SMD) alkatrészeket használt. Maga a processzor, a Zilog Z8 külső eprom-os széria is ilyen volt, a 80-as években komoly karriert bejárt Z80-as továbbfejlesztett, de később zsákutcának bizonyult verziója, mivel a külső eprom-os szoftverét boldog-boldogtalan ki tudta másolni az eprom-ból és bármely dzsunkán, vagy a frissen felszabadult kelet-európában tudták utángyártani ...

Kíváncsi lennék, h van-e a paneleden valami gyártási dátumra utaló felirat, idő-bélyegző, etc. és mivel az ilyen bélyegző soxor kódolt, van rajta akkor annak mi a megfejtése.


előzmény: H. József #24

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
0
Ami nálam van az így néz ki.
előzmény: L. Pásztor #23

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
Kedves Komi !

"... Biztos, hogy nincs benne egy eeprom, vagy más, ami alkalmas az adatok tárolására?..."
Ezen 100% h nincs újraírható nonvolatile memória. Sem EEPROM, sem Flash. Már csak ezért sem lehetnek benne, mert a panel tervezésének időpontjában (kb. 90-es évek eleje) a nonvolatile memory még kuriózum számban lévő arany-árban árult csecse-becsék volt.

"...Sajnos nincs előttem a 4020 panel, a neten meg most nem találtam megfelelő felbontású képet, ..."
Hirtelen itt egy kép:   http://obrazki.elektroda.pl/2940689100_1318968856.jpg

"... de a zilog-tól felfelé a quartz irányába, mi az a 8 lábú dög ... ?
Az a 8 lábú "dög" egy olcsó Benchmark BQ2201PN SRAM tok, a Texas is gyártja (v gyártotta régen), ettől volt olcsó. Itt a pdf-je:  http://www.ti.com/product/bq2201
Ebben van a config, és attól nem felejti el, h mellette van egy szép nagy kerek CR2016-nak látszó elem, mely a panel kikapcsolt, feszültségmentes állapotában hivatott megőrizni a SRAM tartalmat, azaz a szerelői configet és pl. a lúzer kódokat.

Ha most visszanézed a tegnep reggeli agy-menésemet, a régi PC CMOS RAM + ELEM analógiát hoztam fel bővebb lére eresztve. Nos láthatod, pontosan így van itt is.

Konklúzió: ha kiveszed az elemet, azaz resetelsz, kiürül a CMOS RAM tartalma, így akkor ennél a panelnél vissza kell állni a gyári állapotnak. Ha ez nem történik meg, akkor szvsz kuka a panel ...

Na de gyorsan befejezem, mert jön P, és ki fog engem innen cikizni ...  :) 

előzmény: Komi #22

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
0
Kedves Pásztor Laci!

Biztos, hogy nincs benne egy eeprom, vagy más, ami alkalmas az adatok tárolására?
Akkor miben tárolná a telepítő által bevitt paramétereket?
Nyilván nem sram-ban.

Sajnos nincs előttem a 4020 panel, a neten meg most nem találtam megfelelő felbontású képet, de a zilog-tól felfelé a quartz irányába, mi az a 8 lábú dög ?
előzmény: L. Pásztor #19

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
0
Hát ha lesz néhány unalmas napom, lehet megpróbálom, már csak kíváncsiság képpen is, mert most iszonyatosan bosszant, hogy mennyi plusz munkát csináltam magamnak ezzel. ::duh::
előzmény: eXtra #20

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!