Szerző Téma: Milyen notebookot vegyek?  (Megtekintve 17034 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen notebookot vegyek?
#11 2013. December 11. - 22:22:14
0
Tisztessegesen megirt protokolok mellett nem szokott gond lenni... Igy ipari eszkozoknel altalaban nincs is gond.
Abban viszont igazad van, h a riasztokozpontok kommunikacios vonalai nem tartoznak ide.
Emlexem a Bell 103-as cirkuszra, h egyes kozpontok anno csak 1-2 fele modemmel voltak hajlandok menni, pedig hat minden egyes protokol megad egy +/- turest, amin belul az eszkozoknek kutya kotelesseguk lenne szot erteni.

Valo igaz, a kozpontok felprogramozasara windows kell.
Csak hat olyan jo dolog, ha egy szgepet evekig nem kell ujratelepiteni, es nem fagy le soha... es nem lesz benne sem spy se mas virus ...

előzmény: vlezlee #10

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen notebookot vegyek?
#10 2013. December 11. - 21:29:23
0
Portokat is normálisan kezeli? Emulátoroknál a soros/usb portokkal szoktak nem kis gázok lenni néha :/
előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen notebookot vegyek?
#9 2013. December 11. - 20:44:37
0
Van windows emulator ra.
Igy futnak alatta a windowsos programok. Soxor joval gyorsabban, mint win Xp vagy win7 alatt.
in7 alatt.
előzmény: vlezlee #8

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen notebookot vegyek?
#8 2013. December 11. - 19:20:20
0
Jonak nez ki, de én sajna cseszhetem.
Alma sajnos nincs náluk... :(

előzmény: eXtra #1


Alma nálunk sajnos nem játszik, szerintem nincs olyan központgyártó, akinek lenne iOS alatt natívan futó downloader szoftvere :(
előzmény: L. Pásztor #2

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Milyen notebookot vegyek?
#7 2013. December 11. - 12:12:14
0
HP-ról lebeszéltek.
DELL, nehéz dög és 2 hét után alaplap problémák, gar csere, akkor meg hűtés problémák jelentkezetek  >:(

Nem elérhető kisapa63

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re:Milyen notebookot vegyek?
#6 2013. December 11. - 12:09:43
0
Nekem egy Dell Latitude D820-as van. Még használtan vettem kb 3éve.Egy kis takarítás ráfért de azóta semmi gondom vele.Egy probléma van vele a súlya,de azt meg lehet szokni. Legalább érződik,hogy van benne anyag.
előzmény: eXtra #1

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen notebookot vegyek?
#5 2013. December 11. - 10:32:40
0
Én gyáva ember vagyok, már legalább 15 éve nem merek HP-t venni ... de nem is vágyom rá.

És ha már nem almás, egy történet innen is:  lányom érettségire-egyetemre kért tőlem laptopot. Fiammal (ő még nálam is almásabb) győzködtük, h jobb egy MacAir SSD-vel ... de nem tudott beleszokni, hiába van iPhone-ja, csak-csak ringyóz oprencer mellett nyöszörgött.
Nem erőltettem, az ilyet nem szabad, helyette fiamnak leosztottam a feladatot és végigkérdezte náluk a villamoskar koleszét. Kiderült, h van egy nagyon-nagyon jó Lenovo általi MacBook pro koppintás. Milliméteres eltéréseken kívül gyakorlatilag a Mac belseje van benn. Ház, billentyűzet, billentyűk alsó megvilágítása, alu-ház, hőtés ... perifériák, SSD, etc. gyakorlatilag minden ugyan az.

Ez volt bő 2 éve ... azóta női szokás szerint x+1-szer leejtve, le-körömlakkozva, lekávézva ... stb.
Soxor ágyon, párnán használva (mert ugye nőből van), emiatt olyankor nincs a laptopnak hűtése, sosem melegedett még el, a ventillátora is szinte alig forog, így emiatt a kondik sem púposodtak fel benne.
Néha kis isopropil-alkoholos és kompresszoros kifúvatás után mindig tökéletes maradt.

Ha már eccer nem alma, akkor nem árt ha legalább a vas lesz profi - ha már a szoft nem az ...

előzmény: Lacy #4

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Milyen notebookot vegyek?
#4 2013. December 10. - 23:02:05
0
nekem kb 2 hete volt 5 éves a HP lapostopom.
Tavaly karácsonyra a családom meglepett egy win8 ultimét vagy mittomén és egy 120-as samu ssd vinyóval.
A gép nulláról kb 15 sec alatt áll fel tökéletesen használhatóra, de ebből kb 7-8 sec a bios betöltése.
Mint a villám, minden fut rajta és kb a mostani 300e-s kategóriával vetekszik mindenben kivéve a videokártya (az húzza le kicsit a teljesítmény teszten)
Ja és bármit lehet vele programozni az usb-s átalakítóval
nem tudom milyen féle, a Multiban a PCi mini adapterhet kaptam, ami előtte volt, az jó volt a Paradox dsc vonalhoz, de a Napco nem ment, ezért kellett, viszont valamit azért tudhattak a Napco-s fijug, mert az összes többi is megy vele. :)
Ja igen: ennyi idő alatt egyszer sem volt baja pedig hordozom, ha nem is naponta de kb heti 2-3 alkalommal átlagban.
És még nagyon le sem fagyizott, amúgy az ssd-win8 kombó elött XP volt rajta

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen notebookot vegyek?
#3 2013. December 10. - 21:48:08
0
Lenovo T szériás gépek nagyon jók, én egy T510-et nyúzok lassan 4 éve, semmi probléma :)
Cégnél összesen kb 150 Lenovo PC és T szériás Thinkpad van, talán 2-t kellett szervizeltetni winchester hiba miatt. MOXA usb-soros átalakítóval csont nélkül megy a DSC és SATEL programozás.
előzmény: eXtra #1

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen notebookot vegyek?
#2 2013. December 10. - 20:56:20
0
Jonak nez ki, de én sajna cseszhetem.
Alma sajnos nincs náluk... :(

előzmény: eXtra #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!