Szerző Téma: Napkollektoros táplálás  (Megtekintve 3481 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Napkollektoros táplálás
#1 2017. Február 22. - 23:25:25
0
Sziasztok!
Egy olyan helyre kellene riasztót telepítenem, ahol nincs 230V-os hálózat (illetve semmilyen sincs, egy pusztaság közepén van)
Az érzékelők mindegyike rádiós lenne, azok tápellátásáról a saját elem gondoskodna.
Csak a riasztóközpontot kellene megtáplálni.
Egy Magellan MG5000-ra gondoltam, kezelő nélkül (ki-bekapcsolás távirányítóval), és kellene hozzá egy GSM kommunikátor (a Paradox sajátját illeszteném hozzá) A központ+kommunikátor összáram felvétele kb. 150-200 mA készenlétben és max. 500 mA amikor a GSM kommunikál. (a központot megmértem, a kommunikátornál katalógusadatot vettem figyelembe).
Ehhez jön hozzá az akkumulátor töltőárama, ami nyilván a töltöttségi állapottól függ.
Napkollektoros megoldásban kellene gondolkodni.
Van-e valakinek ilyen téren tapasztalata, hogy mekkora napkollektor (és akkumulátor) tudná a rendszer kiszolgálni úgy, hogy a borús, esős napok se okozzanak gondot?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!