Szerző Téma: Riasztó kábelen kamera?  (Megtekintve 2533 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Riasztó kábelen kamera?
#4 2012. Január 14. - 12:11:17
+2
A múltkor valamelyik másik topicban "kameraguru" elég részletesen írt erről a témáról. A lényeg az volt, hogy a sima kábel inkább hasonlít a koaxhoz, mint a csavartérpárashoz, ezért fölösleges balunt használni (legalábbis szerinte).
Az én véleményem meg az, hogy ha pl. egy egyeres-árnyékolt kábelról beszélünk az inkább hasonlít a koaxra, ha egy sima érpárról van szó az viszont a csavarthoz áll közelebb. Szerintem.
Én egyébként próbáltam már mindkét verziót (ha a szükség úgy hozta), de nem igazán tapasztaltam minőségbeli különbséget, leglábbis viszonylag rövid kábelhossznál.
Ami nem szorosan ide vág, de azért érdekes a témával kapcsolatban, hogy a kompakt kamerák gyártói (és nem csak a legolcsóbb szaroknál) minden lelkiismeret furdalás nélkül ráteszik a kamerára a sima 3 eres kábelt, akár 1-2 méter hosszúságban is. Na ott aztán keresheted a 75 ohmos impedanciát. 
előzmény: Lacy #2

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Riasztó kábelen kamera?
#3 2012. Január 13. - 23:56:04
0
köszönöm az infót!
előzmény: Lacy #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Riasztó kábelen kamera?
#2 2012. Január 13. - 22:09:10
+1
mértis?
a riasztókábel kvázi felfogható mint egy (kevésbé) csavartérpáras kábel -is - és így elvben tud jól működni balunnal.
Amúgy én vittem úgy 10 méterig jó, riasztós árnyékolt kábelen koax helyett kamerát, és tökéletes volt.
Arról most nem beszélnék, hogy félig megcsinált munka volt, majd folytatjuk felkiáltással, és fél év múlva kihívott az ember hogy ráz a kamrea. Na valaki befejezte neki, a crt monitort földeletlen aljzatból küldte és a házán kb féltáp volt a 230V -ból. A lényeg hogy a kép is ritka szar volt mondja az üf hogy mert nem megfelelő a kábel mert riasztós azért szar. Ja csak míg mi egy kábel - 1 kamera használtuk, a kedves "kolléga" a 6 eres kábelen közös árnyékkal beküldte a 4 kamera képét  8) na azok meg képzelheted hogy áthúztak egymásra..
Mikor szétszedtük kameránkéntre akkor már jó lett, de az ügyf még mindíg minket hülyézett így otthagytuk köszönés nélkül

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Riasztó kábelen kamera?
#1 2012. Január 13. - 21:34:06
0
Ma láttam egy Kínai boltban hogy a kamera kábele nem utp-kábel hanem riasztó kábel volt és 2-végén balun,ez okozhat a dvr-nek hibát? vagy csak a kép minősége rovására megy?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!