Szerző Téma: UTP kábelen soha ne vigyen tápot?  (Megtekintve 21486 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#16 2013. Június 04. - 17:40:50
0
Mióta nem 100e-s költség a videobalun és passzív is létezik, azóta használom.
Nekem eddig még soha nem volt ilyesmi gondom  mint a topicindító gondolatok.
Az viszont előfordult, hogy olyan jelentős feszültség különbség volt a kábel eleje és vége közt, (okát nem tudjuk, mert nem is volt hosszú a szakasz és a kamerák is a "szokottak" voltak, tehát nem lehetett kirívó fogyasztás az ok)
szóval a passzív balunok simán szénné égtek az egyenáramtól
Földhurok leválasztó kellett, annak ellenére, hogy a képen egy hangyafütyinyi földhurkos jellemző sem látszott.
Tehát ez simán bejátszhat abba, hogy a dvr kártya elszállt.
Nekünk is a földhurok leválasztó oldotta meg a problémát, pedig mint mondom nem volt maga a kép földhurkos jellegű.

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#15 2013. Június 04. - 09:56:41
0
Szia orkenyip!
Nem átgondolt a válaszom (ahhoz ismerni kéne a helyi körülményeket) , igazából nem is válasz, csak a felvetésedre néhány gondolat.
A levegő minimális átütési feszültsége 327 V. Tehát "áthúzás" nem valószínű.
A megemelkedett videojelfeszültséget sem okozhatja a tápfeszültség indukciója, hiszen gondolom, egyenáramról van szó. (12-24V váltó sem képes pár száz méteren ekkora feszültséget indukálni.)
Annál inkább elképzelhető egy rossz nyomvonal, ami tartósan "magasfeszültség" (~230V; ~0,4KV) mellet halad. Az már indukálhat a kábelben plussz feszültséget.(Személy szerint ennyi infóból erre tippelnék.)
Ha pedig az érszigetelés valóban olyan szinten sérült, hogy fémesen összérhetnek az erek, akkor ott mindegy milyen kábel van. A külön tápkábelen meg legfeljebb a táp betétje old, vagy leég a dugasztáp.
Én csak egyetlen problámát látok az UTP kábelen történő tápellátásban. Azt, ha nem méretezik a kábelt feszültségesésre, ennek kapcsán az infrák nem dolgoznak megfelelően. -1 V  a 12-ből, és a LED-ek máris 50%-os teljesítménycsökkenést mutatnak , a delikvens meg szidja a gyártót, hogy sz@r a kamera.
előzmény: orkenyip #14

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#14 2013. Június 03. - 22:08:01
0
Megosztom tapasztalataimat az UTP kábel + táp körében.

Én 1-2 rendszert csináltam úgy, hogy egybe vittem a tápot és utána ezt a megoldást kis rendszereknél is abba hagytam.

Persze lehet spórolni a tápkábellal, de megéri?
Friss tapasztalat, örökölt rendszernél:

Ügyfélnél hibrid rendszer van, GEO IP és GEO DVR kártya analóg kameráknál.
Egyszer csak elment az összes analóg kamera képe. DVR kártya csere és újra működött. Egy-két hónapig működött és újra elment az ANALÓG kamerák képe. Megint DVR kártya. Mivel elég drága mulatság, elkezdtem keresni az okát.
Sajnos konkrétan még most sem találtam meg. Ami biztos, hogy a bejövő videojel feszültséggel van valami gond. Mégpedig a normál videojel fezsültsége 1-2 V között mozog, általában 1,4-1,5 V.
Ennél a rendszernél már mértem 3 - 5 V között, valahol valami nem OK. Én arra gondolok, hogy megvan törve az UTP kábel szigetelése és ha olyan pozícióba kerül a kábel akkor áthúz.

Persze a DVR kártya sokkal érzékenyebb, mint egy asztali DVR, de ha 3-5V mire képes akkor mondjuk 24V AC ?

Szóval én ezt a lehetőséget nem részesítem előnybe...
De ha valaki ezt használja a tömör falkábelt felejtse el, és akkor már az árnyékolást sem felejtsük el, mert persze nem árt földelni, de akkor már nem is spóroltunk semmit...

Várom a végiggondolt válaszokat...

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#13 2012. Augusztus 30. - 22:40:42
0
Ezen gondolkoztam már én is, csak 24 V Ac-val gondoltam megoldani, és a végére valami kapcsolóüzemű egyenirányítót. A z AC 24 V végülis "ipari szabvány".


előzmény: HA5AE #12

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#12 2012. Augusztus 30. - 20:08:38
+1
Én csak UTP- használok, még messze is, 48-50V-ot adok bele, és a kameránál DC/DC konverterrel 12V stabilat állítok elő. Tökéletes, akár 100m is.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#11 2012. Augusztus 11. - 11:06:03
0
Köszönjük a szakszerű választ!
előzmény: JAttila #10

Nem elérhető JAttila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#10 2012. Augusztus 10. - 19:29:41
+2
UTP kabelen lehet tapot hasznalni, csak ne halozati ~230V legyen.

Konnyen kiszamithato a kabel erenek keresztmetszetebol a terhelhetoseg, na persze nem szabad elfeledkezni a szigeteles vekonysagarol sem.

A PoE+ (power over ethernet plus) technologia is kihasznalja ezt az egyszeru fizikai tulajdonsagot, es a legujabb IEEE 802.3at-2009 szabalyok ertelmeben 25W teljesitmeny adhato le egy berendezesre Cat5 kabelen.
A PoE (power over ethernet) IEEE 802.3af-2003 specifikáció max. 48 V feszültséghez 350 mA áramot enged meg ez kb 15W.

Pl. : POE TP-Link TL-SF1008P switch, POE switch 8x LAN/4xPOE
ez a switch POE ethernet csatlakozokkal szerelt, vagyis a switch kepes 4 IP kamerat tappal ellatni PoE technologiaval vagyis kamerankent(csatlakozonkent) 15W.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 10. - 19:42:15 írta JAttila »

BalintR

  • Vendég
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#9 2012. Augusztus 09. - 23:43:30
0
Nálunk a tervezők vagy buták, vagy lusták (tisztelet a kevés kivételnek) és ki se írnak ilyen apróságokat! Gyakran a raktárosok szólnak, hogy mihez milyen tartozék kell,mert a tervező urak lusták utánanézni!
előzmény: r2d2 #4

Nem elérhető Bubu256

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 61
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#8 2012. Augusztus 06. - 21:15:28
+1




Én legtöbbet UTP-t használok . Ha messze kell vinni akkor dobozolok és a tápot közelről oldom meg .
Nagy gondba még nem futottam bele hála.Hát a kamerákra szerelt csatlakozókat szívesen levágnám én is mert sok helyet foglal , hibásodik is néha , kontakt hibák meg előfordulnak vele.De hát köt a garancia.
Mikrofonokét levágom mert nem összeg.

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#7 2012. Augusztus 04. - 20:56:28
0
Én nem igazán szeretem a kamera csatlakozóját amig garanciális levágni(a forgalmazótól kell tápcsatlakozót is venni).  Beltéren. én is mindent forrasztok, de kültéren ahol a nedvesség jelen lehet én nekem a a forrasztással gondjaim voltak kivéve amikor sziloplaszt és zsugorcsővel szigetelek. A krimpelhető csatlakozóhoz meg azt kell tudni hogy minden koaxhoz megfelelő csatlakozóval megfelelő stabil érintkezést lehet biztosítani. Én a krimpelt csatlakozónál jobb és nem drágábbal csatlakozással  nem találkoztam.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!