Szerző Téma: Képgondok, szellemkép  (Megtekintve 11138 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Abandika

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Képgondok, szellemkép
#31 2013. Június 03. - 16:25:33
0
Sziasztok!

A téma befejezése és végeredménye, hogy vettem normál made in itthoni kábelt(rezet) összeállt végre semmi gond a képek tökéletesek!

Köszönöm mindenkinek az építőjellegű tanácsadását és hozzászólását!!

Egy apró kérdés: DVR elfelejtett jelszó, érdemes elkezdeni feltörni vagy inkább szerviz??


előzmény: Lacy #24

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Képgondok, szellemkép
#30 2013. Május 30. - 10:09:28
0
Hi!

Én nem azt mondom, hogy a nemmondjukki.hu boltok szart árulnak. Nem, sőt sok esetben pont ugyanazt, amit a vagyonvédelmi nagykerek. De! Ők kereskedők, nagyon más nem érdekli, csak az, hogy eladja a termékét minél gyorsabban. Ha bevásárolt valamiből és nem igazán megy akkor kis haszonkulccsal, amit más nem forgalmaz azt nagyobb haszonnal.
Pont annyi pénze marad, hogy működtetni tudja az áruházat, meg kitermelje a saját munkabérét. Nem marad túl sok a garanciában "neked egyből cserélem, a javítást majd intézem" dolgokra. Azt a cuccot favorizálják, amin a legnagyobb a kasza (bár asszem már kaszálni itt senki nem tud). Nagy jövőt nem jósolok nekik, mert tipikusan mint minden webshop elkezdenek fejlődni, növekedni, egyre nagyobb költséggel, de egyre profibban működni, és jön egy olcsóbb. Az olcsójánosok meg ugranak át, és ott vásárolnak, mert ugye jött egy 2%-al olcsibb, amit az árgép dobott (keresni sem kell).
Mint korábban is írtam, olyan ez mint a klíma. Megveheted, rendelheted olcsóbban (jót is) webshopban, de akkor van egy klímád a garázsban egy dobozban. Még fel kell szereltetni valakivel. Ekkor jön az első meglepi, hogy a felszerelés ára, közelíti a beszerzési ár felét, kétharmadát (profi megbízható, gyors telepítőcég esetén). Olcsóbbat kell keresni, lesz is, aki felszereli, mert csinált már ilyet, és néha szokott is (éppen most). Felszereléskor, vagy később derül ki, hogy nem is a legoptimálisabb klímát választottad, mert a hűteni kívánt helyiség paramétereihez nem igazán passzol. Mindegy, majd jó lesz. Nem lesz, gazdaságtalanul, vagy kényelmetlenül üzemel, de ocsó(bb) volt. Ha  esetleg garanciális gond van, akkor általában már szakcéget hív az ügyfél, aki vagy pénzért javít (sokallás), vagy leszereli és visszarakja a dobozba, hogy lehet intézni a garis problémát. Egy kiszállás és szerelési költség, ha kész a javítás (persze nyáron lesz egy hónapig eltart), akkor telepítőt visszahívja, felszereli, kiszállás, telepítés, mérés, beüzemelés. A garanciális javítás tényleges költsége tehát két kiszállás, egy le, egy felszerelés plusz az ügyfél szaladgálása. Az első ilyen problem lényegesen lefölözi azt a pénzt, amit a jó beszerzési forrással megspórolt. És, soha nem lesz olyan klímája, amit szakcég ajánlott volna a tapasztalatai alapján, és telepített volna azzal a tudattal, hogy 36 hónapig ő adja rá a garit, anyaghiba, illetve telepítési hiba miatt előforduló valamennyi probléma esetén, díjmentes helyszíni kiszállással és javítással.
Így van ez valahogy a riasztóknál is. Ha megvannak az eszközök, az még nagyon kevés a megbízható, folyamatosan rendelkezésre álló vagyonvédelmi rendszerhez képest...


előzmény: mormogipapa #29

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Képgondok, szellemkép
#29 2013. Május 30. - 08:48:27
0
Pont info-tól rögzítőt vettem nem egyet és azzal nem volt gond. Ügyfél vett kamerához dugaszolós tápokat na azok 1 hónapot nem bírtak ki, mert sokalta a normálisra a 3000 Ft. Persze a második csere és vita után már kellet neki az enyém   :D

Nem elérhető Abandika

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Képgondok, szellemkép
#28 2013. Május 30. - 01:53:23
0
Hu Urak itt aztán szép kis lavina indult el ebben a témában, van benne valami mert tegnap Gyálon vettem kábelt persze kaparás után. 8)
Megkérdezte a szimpatikus középkorú eladó úr, hogy hol vettem eddig illetve hol szoktam venni?
A válasz rbltpontinfo------------------néz rám tágranyílt szemekkel és mint akit elítélnek a bíróságon: én nem tudok semmit.:-))
Minden leesett azonnal, mivel napok óta várom a visszahívást egy bizonyos ügyben amit nem tsznek meg arr aleszek kíváncsi amikor benyögöm, hogy a nemrégen (6 hónapja) vásárolt DVR Lan portja letérdelt és azonnali cserét kérek mert az ügyfél az első és nem várhat hónapokat, mi lesz a válasz!
Ma futottam bele egy villszerelő álltal elkészített made in china 4 csatornás szupertescósakciós előregyártott kábeles és még az isten tudja menedzselhetetlen eszközbe (rendszerbe), amint megláttam első szavam: kuka.
De hát miért de hát miért hát 1 éve sem rakták fel és egy táska pénz volt...kérdem tőle felhívta az embert? ki van kapcsolva. értelmesen nézett majd minden érzelem és rádöbbenés kuült a pici kis szemgolyólyára..............kifagyott mint a windows.
A börsi üzletpolitika és velejárójáról meg csak annyi a véleményem, hogy én nem régen foglalkozom ezzel a szakmával van még mit tanulnom ezt Lacy is megmondhatja, csak nekem nagyon nagyon tetszik és élvezem csinálni, én náluk kezdtem és azért nem kevés pénzeket hagytam ott és ezt kapom, na legalább egy kacsintás ezt ne vidd ezt ne vedd....
Alapdolgok, de embere és üzelete válogatja. >:(



előzmény: czegany #27

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Képgondok, szellemkép
#27 2013. Május 29. - 22:18:28
+1
Urak!
Tökéletesen egyet értek veletek.
Én is rendszert árulok, nem a legolcsóbb szarokat szerzem be a legolcsóbb forrásból, és dobálom a falra, majd jó lesz alapon.
Aki megveszi az anyagot magának, az szerelje is fel, vagy keressen egy ráérős villanyszerelőt, aki küzd, a telepítéssel (valószínűleg alap programozás lesz a max), illetve a bővítéssel, karantartással, garanciális gondokkal.
Aki eleve így kezdi, hogy az anyag a legolcsóbb legyen, az valószínűleg olcsó telepítést is akar. Természetesen minek tervezni és dokumentálni felkiáltással, mert ugye az is pénz.
Ennek a szakmának pont az a lényege, hogy az ügyfél megbízik benned, és elfogadja a biztonsági koncepciót az árajánlattal együtt. Megbízik a tudásodban, szakmai tapasztalatodban, múltadban, és reméli, hogyha problémája van 8 év múlva, akkor is megtalál. Örülök, hogy ügyfeleim nagyrésze nem az árajánlattal foglalkozik, hanem azzal, mikor tudok kezdeni.
Igen, én is kaptam privátban kérést az áraimról. Nem válaszoltam rá, mert senkinek semmi köze ahhoz, hogy több mint 20 év hűséggel,  pontos fizetéssel, és jelentős forgalommal, melyik nagykernél milyen kedvezményeket, és egyedi akciókat érek el. Mint említettem nem adok anyagot el, én rendszereket tervezek, telepítek. Elég nagy baj lenne, ha azzal kellene szarakodnom, hogy olcsón beszerzek, 3-5%-ot rárakok (persze úgyis sokalják, mert az legolcsóbbszarrágóittveddmeg.hu-n 100 ft-al olcsóbb, és neki ménemannyi) és postázom, persze az is ingyen legyen, aztán support is gari is legyen. PERSZE!
Ugyan így van ez a klímával, kerti öntözőrendszerrel, egyéb praktikertescometroobi szereld magad szarokkal. Ha valaki sóher, és szeret szo..ni, akkor vegye, és csessze el a hétvégéjét a szerelgetésel, hogy legyen neki is olyan rendszere, amire nincs pénze de talált olcsón, amire van. Az elején még büszke is magára, hogy őt nem sikerült bepalizni. Később természetesen a gyakori hibák miatt, már nem is használja a rendszerét, ami igaz, hogy fél áron volt, csak semmire nem jó, support meg ugye nulla(legfeljebb földből ki, falról le és vissza lehet vinni javításra).
Szakember nem ad el szart, és nem is dolgozik szarul, mert visszahívják, és a javítgatás mind presztizs, mind anyagi veszteség. Én alapból adom a 24 hó garit, néha a 36-ot. És ez helyszíni teljes körű garancia.
A legolcsobbszarok.hu mit is ad? Postázd vissza, kb. 1 hónap, és meglátjuk. Erről beszélek. Ez a vagyonvédelmi szolgáltatások halovány részét sem fedi le. Egyszerűen a legolcsóbb helyről beszerezni, a leggyorsabban eladni az alapelv. Másról szól. A piacot természetesen kicsit megkavarta, de mindenkit óvok az olcsójános ügyfelektől mert (ismerős lesz sok telepítónek):
Legyen olcsó, elég ha csak riaszt
Miért ilyen drága a telepítés?
Ez miért nem tudja azokat a funkciókat, mint a sógoromé?
Mi az, hogy nem bővíthető?
Miért kell a tamperkapcsoló?
Minek távfelügyelet, a szomszéd mindig itthon van!
Stb.
Kollégák. Hagyjuk meg ezt az ügyfélkört azoknak, akik erre vannak felkészülve. Ismerek én nem is egy olyan embert, akinek egy számít, hogy a napi 10E meglegyen, és slussz. Azért mindent elvállalnak.
Senkit nem akarok, illetve akartam megbántani, jelen szösszenettel, akinek nem inge ne vegye magára:)
Üdv.:czegany
előzmény: Ryki #23

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Képgondok, szellemkép
#26 2013. Május 29. - 15:16:25
0
Ez kellemetlen volt az ügyfélnek amikor Stay módban lefeküdtek és mire felkeltek Azonnali volt minden  :P

Ezen jót nevettem. Szép kis ébredés lehetett!  :D

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Képgondok, szellemkép
#25 2013. Május 29. - 14:56:22
0
A info-s hellyel nincs bajom, gyerekkoruk óta oda járok, még amikor egy kis lyukban kezdték.
Mivel közel vannak hozzám. A Power messze van.
Tudni kell mit kell vásárolni és nincsenek problémák. Technical support sajnos nincs náluk ez az egyetlen baj.

Egy időben hoztak olyan Paradox központokat amik a (D)rióda raktárában porosodtak és annyival elintézték a (D)riódások hogy toltak rá egy új verziót.
Ez azért volt kellemetlen mert amikor megláttam a központot tiszta oxidos volt. Ez volt az egyik.
Ez azonnali cserés lett. És vicces volt hogy a csere központ is 5 éves panel volt frissített verzióval. Annál csak az volt a baj hogy valamilyen úton módon az új verzióban gyárilag be volt állítva az automata teljes élesedés.
Ez kellemetlen volt az ügyfélnek amikor Stay módban lefeküdtek és mire felkeltek Azonnali volt minden  :P


előzmény: Lacy #24

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Képgondok, szellemkép
#24 2013. Május 29. - 14:24:51
+1
Mint látod, nem is a linket tettem ki meg a .hu-t hanem a pont hu-t nehogy a fórummotor automatikusan linkké alakítsa.
De ahogy Ryki is írta, normális szakmabeli nemigen vásárol náluk, az amatőrök meg nem érdekelnek. Azok úgysem tőlem tőled, avgy a szakmából bárkitől veszik el a lehetőséget.
Aki szarrágó és mindegy hogy ügyfél vagy szerelő, az nem fog egy hozzánk hasonló (mentalitású és árszintű) szakit megfizetni. Max a legvégén mikor semmi sem jó és már nincs más lehetőség.
Én is voltam ügyfélnél, aki mindent megvett at info-tól még hu kotában :)
dösöcö 1632 sorozat akkor volt vadi új mint termék.
Kb annyit fizetett érte bruttó, hogy éppen egy áfányival volt drágább mint ha én vittem volna neki -természetesen - Paradoxot, arról nem is szólva, hogy az mennyivel jobb  :)
Mondanom se kell, hogy a dsc-t nem lehetett laptopról programozni, a dschun szakija kb fél órai telefonálgatásra sem tudott többet mondani annál, hogy vagy a kábelem szar (előző nap még jó volt) vagy a gépemen van gond a szoftverrel (előző nap dettó működött) szóval azt icipicit sem gondolta volna elismerni, hogy a panel szar. Pedig DE.
Na mindegy felszereltük (igen kb 2x munkadíj van ilyenkor) :)
Monnyuk jó a mai napig, mert szerencséje volt az embernek, de simán lehet ha valami romlik, akkor még nagyobb a ráfizetése.
Én ugyanis ingyen ki nem megyek ha ilyenkor bármi eszköz hiba van
És igen a mi ügyfélkiszolgálásunk része az is, hogy felszerelten megyek javítani, bármi a gomd cserélni kell, és majd utólag a boltba visszavíve kiderül, hogy mi volt a baj vagy volt-e baj egyáltalán.
De az ügyfél nem maradhat védelem nélkül.
Na de ezt meg is kell valahol fizetni...  8)
előzmény: vagyok #22

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Képgondok, szellemkép
#23 2013. Május 29. - 13:56:52
+1
Tökmindegy hogy emlegetjük őket vagy nem. 2013-at írunk bárki megtudja nézni egy kiadott árajánlat után hogy van-e olcsóbb és mennyivel.
Sokszor futottam bele ilyenbe, de leginkább az utóbbi 4-5 évben.
Ezután hívnak hogy az ügyfél megvette az eszközöket, az ilyen embereknél szokott automatikusan duplájára emelkedni a munkadíj. Azután jönnek a problémák a helyszínen: Rossz kezelőt vett a központhoz, az egyik érzékelő nem működik és még sorolhatnám. Ha fél év után bedöglik valami akkor intézze a VEVŐ a garanciális igényét.
Persze ilyenkor jön hogy milyen szakember maga stb stb. És amikor elgurul a gyógyi akkor mondom el szépen részletesen mi lett volna ha nem az ügyfél veszi az eszközöket: Minden kompatibilis, ha van esetleg egy rossz érzékelő előveszek egy másikat mert ugye fel kell készülni mindenre stb stb.

Amúgy a .hu-s dolog teljesen igaz ezért is utálja a környezetemben mindenki őket, még forgalmazók is akikkel beszéltem. Életemben nem voltam náluk.

előzmény: vagyok #22

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Képgondok, szellemkép
#22 2013. Május 29. - 11:11:00
0
Hogy itt mennyi ingyen reklámot kapnak Tőletek ezek a ...pont hu és ...pont info szakboltok.  :D
...és szerintem hasonlóan "jó" helyzetbe hozzátok a szintén pejoratív felhangokkal "csalami féle"-ként emlegetett vállalkozást is.
Én ugyan egyiket sem ismerem személyesen, de ennyi "biztató vélemény" után szerintem még az is rájuk keresne a neten, aki még sosem hallott róluk.
S ha rájuk keres -pláne hozzám hasonló laikus érdeklődőként- akkor bizony profi, kommunikatív weboldalakat és egyéb szak kiskereskedőkhöz és/vagy telepítőkhöz képest kedvezőnek is mondható árakat talál.
S szerintem ezek elég indokok sok ember számára, hogy tovább már ne is keresgéljenek, ha valami náluk is árult portékát akarnak venni.

Persze ez csak a külcsín..., s a csalódás -az általatok is elmondottak alapján- csak a vásárlást követően érkezik..., a félretájékoztatások, az esetleges minőségi és garanciális problémák kapcsán.
De akkor az ügyfél már túl van a vásárláson..., a ...bolt pont akármi pedig már újabb bevételekhez jutott.

Szóval szerintem nem biztos, hogy az itteni folyamatos rájuk hivatkozással (esetenként kifelé mutató linkekkel is) azt a célt éritek el, amit szeretnétek.
Ha csak nem az a cél, hogy minél többen halljanak róluk és késztetést érezzenek arra, hogy rájuk kattintsanak.  :D
Elnézéseteket kérem, hogy belepofáztam!


előzmény: Lacy #20

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!