Szerző Téma: pc monitor vagy biztonságtechnikai monitor cctv-re?  (Megtekintve 5405 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
valószínű, hogy ez a monitor ezért a pénzért már biztosan tud valamit :)
(nekem volt amúgy még crt Eizo, ketten vittük fel az emeletre majd beszartunk olyan nehéz volt :) de hibátlanul ment sok évig, és még utána is hogy elajándékoztam)


ha valaki az árára is kíváncsi :)

http://www.artwork.hu/termek/192678/324877/22%27%27_SX2262WH-BK_fekete_monitor/index.php


Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Mi éttermi környezetben használunk viszonylag sokféle nem profi kategóriás -értsd: olcsó- Samsung LCD/LED monitort néha igazán mostoha körülmények között, meglehetősen jól bírják, átlag 4-5 év után kell kidobni őket nagyrészt inverter hiba miatt.
Olcsóbb asus,benq ...stb típusokkal már közel nincsenek ilyen jó tapasztalataink, volt amelyik 1 hónapot sem bírt.
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Valoszinu azert, mert itt nagyreszt csak Samsonok vannak.
Meg lehet, h ezek valogatott jo monitorok, ugyanis a 224 es 244T egy igazan profi szeria volt.
Ahogy belegondolok, lehet h Neked van igazad, ezek a monitorok egyaltalan nem voltal occco monitorok, igy lehet nem is hetkoznapi kategoriat kepviselnek.

Meg kellene kerdezni egy szervizet, ottt biztosan vastag tapasztalat van ezekrol.


előzmény: vg #9

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Látod ebben eltér a tapasztalatunk. Ugyan a linkelt anyagom plazma, de ha LCD monitorról beszélünk, akkor nálunk a cégnél 1-2 havonta pukkan el 1 (kb. 70-80-ból). Napi 10 órát mennek 5-6 évesek, és biza nem egységes típusról beszélünk, hanem majd minden keleti típusból van. Az egyszerűbbje csak táphibás lesz, de soknál nem az a gond :o  Dehát ki mit tapasztal. Az én asztalomon már pl. a 4. LCD pukkant el :'(
előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
na egy ilyen Panasonic jó lenen! szépek nagyon.
előzmény: vg #4

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
gondolom a Lg,Samsung az jó. ha jól tudom ők vezetők a monitor gyártásban,de lehet nem így van  8)
előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
köszönöm mindenkinek a infót!!!    ;D :D

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
A mostani LCD-k esetében ez már csak halványan igaz. A korszerű LCD-k napi 10-12 óra mellet is sok-sok évet mennek el.
Pl. nálunk 24"-es Samsung 244T-s monitorokból a legfiatalabb is van vagy 6 éves. De van 10 év feletti 19-es is egypár.
Reggel főkapcsolóra indul mind, este főkapcsolóra áll le mind. LCD monitorral még nem volt gondunk. De márkás PC táppal már rengeteg ...

Magánvéleményem:  ma már nem éri meg felügyeletre, stb. ipari monitort venni. Igaz, nem mind1 milyen monitor. A Hansegg, (vagy hogy a fenébe hívják...) a környékünkön elég rosszul cseng... 
előzmény: vg #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Én azért úgy tudom, hogy élettartamban jelentős különbség van. Egy hagyományos monitort, TV-t rendszerint napi 2 óra használat mellett 10 éves üzemre terveznek. A biztonságtechnikai monitorokat napi 24 óra mellett 8 évre:
http://modernalarm.hu/reszletek/PANMON0023/panasonic-th-42ph30er/index.html

előzmény: Lacy #3

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
gondolom még abban is, hogy a biztonságtech monitornak van több bemenete is, pl analóg kompozit, ami a pc-s lcd-nek nincs
bár ettől még nem indokolt a kb 3x-os ár  :P

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!