Szerző Téma: Digiplex  (Megtekintve 43830 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Digiplex
#28 2012. Február 03. - 14:53:22
0
Nem akarom itt a DSC-s témát folytatni, mert nyakonvág a webmester.
 
Csak annyit, hogy én nem is tudtam, hogy a 3000-es központot két területre lehetett osztani. Most utána néztem, és igazad van.
Hozzáteszem, hogy életemben talán, ha kettővel volt dolgom, mert a '90-es években 510-560-1500-1550-eseket szereltünk, meg talán egy-két 2525-öst, a cégnél ahol dolgoztam. Aztán mikor '98-ban önálló lettem már kihozták a New Classic és a Power sorozatot. 
Ez az egész particionálásos kérdés azért nem nagyon izgat, mert nekem nagyon ritka, hogy egy kezelőről kell több partíciót élesíteni. Családi házban szinte sosem, mert ott megoldható három lépcsőben (teljes élesítés, otthonmaradó, és éjszakai, hozzáteszem, hogy a felhasználók sutasága miatt itt is inkább csak kettőt használunk).
Irodai környezetben, ipari objektumokban meg legtöbbször a különböző partíciókhoz eleve külön bejáratok, kezelők tartoznak. Az új 5500-ás kezelőknél egyébként már valamilyen szinten javítottak a globális kezelő állapoton, de ott meg más problémák vannak (lassúság).
Na mindegy is. Lényeg, hogy szerintem nem létezik olyan rendszer ami alapból minedenkinek az összes ötletét meg tudja valósítani, de önálló ötletekkel és kreativitással sokminden orvosolható. Aztán, hogy hosszútávon ki, melyikkel tud együtt élni az teljesen szubjektív, ezért kár állandóan lefikázni a többit.
 
Mindenesetre köszönöm a felajánlásodat ami a Paradox rendszer megismerésehez nyújtott segítségedet jelenti. Alkalom adtán élni fogok vele. :D 
 
 
előzmény: Lacy #26

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Digiplex
#27 2012. Február 03. - 07:41:36
+2
Lacy, neked csak az a jó, ami "P"-vel kezdődik és "ox"-ra végződik!

Szerintem a kocsidban is mindig a P.Box üvölt.  :P

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Digiplex
#26 2012. Február 03. - 06:08:56
+1
Úgy, hogy a beélesített területhez tartozó zónák villogtak
egyéb esetben meg simán ugye pirosan világított a nyitott zóna.

A Paradox központokkal való "barátkozást" szívesen segítem Neked -is- ha gondolod. :)

előzmény: kero #25

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Digiplex
#25 2012. Február 02. - 22:58:15
0
Még annyit árulj már el, hogy a 3000-es DSC hogy tudta "egy taszton mutatni a területeket" ?
 
előzmény: Lacy #22

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Digiplex
#24 2012. Február 02. - 22:55:56
0
vlezlee: Nem. Én XP-vel használom.
 
Lacy: A mi "kapcsolatunk" már elég régre nyúlik vissza.
Én nem akarok erről a dologról vitatkozni senkivel.
Ez volt az első eset, hogy Paradox-al kapcsolatos topicba írtam, mivel ezek voltak az első tapasztalataim a gyártóval (leszámítva azt a néhány lecserélt espritet  ;D )
Pusztán elmondtam az észrevételeimet, nem akartam szarozni, fikázni semmit.
Egy ideje már kacérkodtam vele, hogy megismerkedem ezzel a típussal, elsősorban a már említett külalak miatt.
Mindenesetre nem kaptam kedvet.
Kinek a pap, kinek a paplan...
előzmény: vlezlee #23

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Digiplex
#23 2012. Február 02. - 22:14:29
0
@Kero: Te win7-el használod a dls2002-t? Ha igen, mi a trükkje, hogy működjön is a soros kommunikáció?
előzmény: eXtra #20

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Digiplex
#22 2012. Február 02. - 20:57:37
0
Nem akarok hitvitát a Paradox vs DSC között (ez már majdnem olyan mint a projektoroknál a DLP vs LCD vita :) )
szóval aki DSC-s "lélekkel" és talán némi előítélettel áll a dolgoknak az valóban járhat úgy hogy csalódásként éli meg a bonyolultabb és nem szokott programozást.
De!!!
Egyrészt az én elvem szerint addig ne programozzon szoftverrel riasztót senki sem, amíg kézzel nem megy.
Másrészt a Paradox nagyon másképpen programozható és a dls után valóban nem egyszerű de hozzátenném, hogy a dls logika szerint én kb 20 alkalommal felejtettem ki a tesztidőt mert olyan eszement helyre van dugva a szoftverben ami nekem abszolút logikátlan.

Arról az apróságról nem is szólva hogy amire Te azt mondod hogy magától értetődő és egyből tudja, és korrektül működik, arra azt mondanám hogy kb 3 órát szívtam azzal, hogy egy DSC központból felszedtem az adatokat, és annyi volt a feladat, hogy ügyeletre programozzam. Na onnan hogy a feltöltés megvolt, eltűnt a rádió vevő és a vezetékes zónák és a 4-ii vagy 5-ik resetre sikerült helyreállítani a modul kezelése annyira rossz.
És ez nem egyedi eset. Sokszor futottam bele ilyen és hasonló gondokba. Ráadásul amit a DSC a területekkel és azok kezelésével alkotott, hát
Az hogy egy taszt egyszerre csak 1 területhez tartozhat és  az az álladó váltogatás, az rémálom. És ezt a 1565 és társai sorozat óta nem bírják kinőni.
Ahhoz képest hogy a régiek 3000, 2550 még egy taszton tudta mutizni a területeket :)
Na mindegy.
Néha nekünk sem leányálom a Paradox, ez főleg a mostani - majd a firmware frissítés megoldja - módi is sokat árt, de annyiban jó is hogy alkatrész csere nélkül, és akár a távolból is lehet javítani ezeken.

A Paradox letöltő szoftverei meg szerintem a legeslegjobban kezelhetők és minden szempontból magasan a konkurensek felett van mind szolgáltatásban - lásd online zóna és állapot felügyelet- mind a logikusan felépített fülekkel a rendszerprogramozás terén.
Az espload is már magasan a legjobb volt pedig DOS-os és egyszerű volt- van
A Babyware- na az már... az már egy más világ azzal még én is barátkozom.
előzmény: eXtra #20

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Digiplex
#21 2012. Február 02. - 12:18:05
0
Volt "szerencsém" valamennyire megismerni az elmúlt hetekben az EVO192-t a Winload szoftveren keresztül, föl is kellett programoznom kettőt, ráadásul egy két apró "okosságra" is szüksége volt az ügyfélnek. Hát mit mondjak? Nem nagyon értettem a Paradox hívő kollégák lelkesedését. Ami a DSC-nél magától értetődő és azonnal korrektül működik, az itt telefonos segítséggel is csak nyögvenyelősen, sokadszorra sikerült.
Persze nyilván, aki már régóta ezt szereli, az tudja, hogy mi-hol van, mire kell odafigyelni.
Amit a Paradox javára írnék, az a korral gyorsabban lépést tartó külcsín, de amiket itt leírtatok az új eszközök megbízhatóságáról az nem túl bíztató.
 
Mindentől függetlenül nekem a Winload után kifejezetten felüdülés volt újra a jó öreg DLS-el dolgozni  :) . Bár én egy kicsit konzervatív vagyok ilyen szempontból és szívesen követem a "járt utat a járatlanért el ne hagyd" elméletet.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Digiplex
#20 2012. Február 02. - 00:56:55
0
... szerintem ugyanúgy megvannak más rendszernek is a hasonló jelegű gyermekbetegségei.
előzmény: TCsaba #16

A különbség csupán annyi, hogy egy normális rendszer idővel kinövi a gyermekbetegségeit...   ::kalapal:: :D   
előzmény: vlezlee #17

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Digiplex
#19 2012. Február 01. - 21:53:54
0
Ja, ha csak USER vagy!...... ;D
előzmény: vlezlee #17

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!