Szerző Téma: Karmos portája kérdések  (Megtekintve 8450 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Karmos portája kérdések
#21 2013. Október 20. - 09:20:57
+3
Na de nyuszikám..
a közértben is annyiért kapod a kenyeret, amennyiért a péktől vették?

Jóóónapot kívánok !!!

Mi elmegyünk érte a boltba (1 kiszállás 4000ft) megvesszük, tehát ergo meghitelezzük az ügyfélnek, aki volt már hogy a szerelés megbeszélt napján mondta le végleg a dolgot, na de ha nem ugye akkor elvisszük az ügyfélhez- Hozzád- (még egy kiszállás, és a felmérést most nem is említettem) fel is szereljük, aztán garanciát vállalunk rá, ha bármi(d) elromlik a rendszerben akkor visszük hozzá a pótlást, és nem maradsz riasztó-kamera bármi nélkül, és nem pedig vidd vagy küldd vissza és majd 10-20 nap múlva kiderül, hogy Te rontottad-e el vagy valóban elromlott.
Ezért valóban az értelmes ügyfél el is várhatja, hogy beszerzési áron vagy inkább alatta adjuk már át neki az eszközöket, mi?



előzmény: karmos #18

Nem elérhető topi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Karmos portája kérdések
#20 2013. Október 20. - 00:13:22
+2
Akkor lesz ez szép uj világ, amikor az informatikus nem kamerát  szerel,a kőmüves riasztót,az ács villanyt....
Nem hinném hogy egy szakmai fórumból valaki megtanulja mindezt.Szerintem vegye meg a riasztóboltból amit akar és vívja meg a harcát velük.Mint a kollégák jelezték nem csak terméket hanem szolgáltatást is adunk.Ha bekrepál egy eszköz akkor van cseredarab a javítás idejére,de ad a webshop is?


előzmény: Ryki #17
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 20. - 00:16:29 írta topi »

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Karmos portája kérdések
#19 2013. Október 20. - 00:11:55
+1
Ez egy kényes kérdés...
Én kezdetben annyiért számláztam ki a terméket amennyiért megvettem és az ajánlatban oda írtam hogy mennyi az én munkadíjam. Ebből az lett hogy valakinek azért nem kellett a munka mert mi az hogy x Ft a munkadíjam....Pedig tételesen ki volt írva hogy kiszállási díj, szerelési díj, programozás, néhol parkolási díj (mert ne én fizessek már azért ha valaki az I kerületben a vár negyedben lakik és arany árban van 1 óra parkolás).

Után elkezdtem többért kiszámlázni a termékeket és kevesebbért a munkadíjat és már is nem zavarta az embereket hogy nem kell olyan sok munkadíjat fizetniük nekem.

előzmény: karmos #18

Nem elérhető karmos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Karmos portája kérdések
#18 2013. Október 20. - 00:01:06
0
Nekem az a szerény tapasztalatom (bár lehet hogy az aktuális témára mindig kivételt élvez az észrevétel), hogy általában pontosan annyiért (vagy többért) számolják fel a szakemberek az anyagot (függetlenül attól hogy mennyiért szerzik be), amennyibe amúgy is kerülne nekem ha bemennék egy boltba és meg akarnám venni (és nyilván miért tenne másképp). Lehet hogy a riasztósok a kakukktojás ilyen téren, de őszintén szólva ahhoz már kicsit öregnek érzem magam hogy a mesékben kezdjek hinni. De ezzel nincs is különösebb baj, nem ez a fő ok amiért én (is) szeretnék csinálni benne dolgokat.
előzmény: r2d2 #14

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Karmos portája kérdések
#17 2013. Október 19. - 23:53:46
0
Mindennek van gyengéje. A kutya például éhes szokott lenni  :P
előzmény: topi #16

Nem elérhető topi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Karmos portája kérdések
#16 2013. Október 19. - 23:50:59
0
Szerintem mindenki túllihegi a kérdést.
Egy kedves kollégám szavait idézem:
VEGYEN KUTYÁT,A MUNKÁT PEDIG BÍZZA SZAKEMBERRE


előzmény: Ryki #15
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 19. - 23:54:32 írta topi »

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Karmos portája kérdések
#15 2013. Október 19. - 23:40:36
0
Látom itt már mindenki leírta a lényeget.
 - r-a--t-bolt.* -tól nem venni semmit.
 - Bízzuk szakemberre a dolgot. :P

Te is megcsinálhatod magadnak de akkor tuti hogy hónapokat fogsz vele szívni mire rendesen beállítod.
Én pl ha Kültéri érzékelőt rakok ami nem tartozik a szar kategóriába 30e +áfa csak az érzékelő, még ahhoz is vissza kell menjek legalább 1x hogy finomítsak a beállításokon.
Nem mindegy az sem hogy milyen riasztórendszerre van kötve az érzékelő, pl. a paradoxnál ha adott időn belül 2 érzékelés történik akkor riasztást generál, de ha a második érzékelés a beállított időn kívül esik akkor nem riaszt.
Vannak tapasztalatok amik miatt fizetni kell a szerelőnek, azért szakember.....
Ha nagyon csinálni szeretnél valamit akkor vezetékeld ki a rendszert.

Jah és még valami szerintem a két rendszer nevében benne van mire szolgálnak a riasztórendszer - riaszt, a kamerarendszer - pedig kamerázik. A kettő vegyítéséből nem sok jó szokott kisülni. [/color] 8)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 19. - 23:43:46 írta Ryki »

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Karmos portája kérdések
#14 2013. Október 19. - 21:56:03
+1
"Kedves r2d2! Köszönöm, de félreértés történt (sztem). Aki Synology NAS-ban és 100.000 Ft-os kamerákban gondolkodik az nem egészen az említett kategória. Csak annyi a különbség, amin olcsójánoskodni szeretnék, ha már mindenképp kötjük az ebet a karóhoz, hogy szeretném én is megérteni hogyan épül fel a rendszer és amit tudok, ebből szeretném én megcsinálni. Amit nagyon esélytelen azt nyilván nem."

Nincsen mit :)
Viszont nem értem, ha valakit felvet a pejva, miért maga akarja a csalánt izélgetni, kiskereskedelemben, úgysem kaphat akkora kedvezményt, mint egy telepítő, így az eszközre ki lesz fizetve annyi, mintha egy szaki hozta volna és tette fel, ha olcsójánoskodásról van szó, javaslom a segédmunkát kell kivitelezni előre, azaz a kábel nyomvonalat kiépíteni, ahhoz úgysem kell 300 órás doktori, viszont jóval olcsóbb, ha a szakember  csak a szakmunkát végzi el. A szientológi nassal meg majd lesz sírás, ha akad a kékfény film full hdban, mert a tetves százezres ip kamera streamje megeszi a processzort.... ja a licenszrő ne is beszéljünk, annyiért már egy alap nvrt is lehetne..., de mindegy is vannak akik azért vesznek bömbit, hogy abba cígőljék a  cementes zsákot ....

előzmény: karmos #13

Nem elérhető karmos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Karmos portája kérdések
#13 2013. Október 19. - 21:10:46
0
Tiszta dezsávű érzésem van.
Valamikor-tán tavasszal voltam a Hármashatárhegyen felmérni. Ugyanez volt a feladat, ugyanilyen NAS-a volt a tulajnak, ugyanúgy IP kam-ban gondolkodott. Kapott is árat, azóta roppant mód gondolkodik, bár arra nem vette a fáradtságot, hogy nemet mondjon.....
Nem én voltam.

Mit javaslok:
Minimum legyen egy értelmes felbontású -pl. IP kamerád, akár SDHC rögzítéssel, aminek a riasztás bementét indítja a kültéri PIR, és ez alapján kapsz emilt.
Legyen beltéri riasztód, sokkal nagyobb a valószínűsége a valós esemény detektálásának és a fals jelzések elkerülésének.
Legyen olyan embered-értelmesen járőrszolgálat, aki helyetted a piszkos munkát elvégzi.
ez jól is hangzik, én is ebben szeretnék gondolkodni. Különös tekintettel az alábbira:
Mit javaslok:Minimum legyen egy értelmes felbontású -pl. IP kamerád, akár SDHC rögzítéssel, aminek a riasztás bementét indítja a kültéri PIR, és ez alapján kapsz emilt.
pontosan ez volt az eredeti kérdésem, pontosan erre gondoltam én is, és ilyet szeretnék SK mert úgy gondolom, ezt még talán én is meg tudnám egy 300 órás tanfolyam nélkül is csinálni (de lehet naivan gondolom).

Kedves r2d2! Köszönöm, de félreértés történt (sztem). Aki Synology NAS-ban és 100.000 Ft-os kamerákban gondolkodik az nem egészen az említett kategória. Csak annyi a különbség, amin olcsójánoskodni szeretnék, ha már mindenképp kötjük az ebet a karóhoz, hogy szeretném én is megérteni hogyan épül fel a rendszer és amit tudok, ebből szeretném én megcsinálni. Amit nagyon esélytelen azt nyilván nem.

előzmény: vg #11

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Karmos portája kérdések
#12 2013. Október 19. - 20:30:09
0
Üdv!

Leírom, szerintem, hogy lehet megoldani "gagyiba" ocsóé, szereld magad alapon.

Riasztó: 25K, gsm+egybe riasztó vezeték nélküli csoda... amire ráköthetsz vezetékes érzékelőt is, így

(a) kirakod a kertbe a beltéri rádiós érzékelőt (sufnituningba láttam már ilyet ügyfélnél :p), aminek "picit" természetesen rosszabb az "éleslátása", de akár még jó is lehet (valamire)
(b) vezetékes zónaként rákötsz egy igazi kültéri érzékelőt (XC1XT a legócsóbbé)

Kamera: (A) 75K (D1004es csoda) 600TV soros, 4 kamerás szett.
ha megkapod a riasztást a gsmtől, ránézel a kamerákra mobilról....

Kamera: (B) kültéri ip kamera 1MPix Ubikúti 25K + gagyi PC 15K + ingyenes tuning szoft, amibe beállíthatod mekkora kocka egy ember (így elég jól fog tippelni és nem kell savaznod a cicákat)
kapsz e-mailt meg sms-t is és nagy lesz az öröm.

Tehát 100K körül kész is lehet a  súfnituning " a kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze meg biztonságtechnikai szakemberét."

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!