Szerző Téma: Karmos portája kérdések  (Megtekintve 8453 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető karmos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Karmos portája kérdések
#1 2013. Október 19. - 14:56:35
0
Sziasztok!

Egy sima mezei hozzá nem értő ember vagyok, mégis szeretnék valamit alkotni magamnak otthonra. Ehhez kérnék némi támpontokat, vagy filozófiai segítséget, ha lehet.

Szóval alapvetően riasztót akartunk otthonra (szaki által beszereltetve természetesen), de közben eszembe jutott valami. Sztem ha már bent van az ellen, akkor már úgyis rászánja azt a pár percet a lakás felforgatására, ergo, mi lenne ha már akkor "riasztana" (vagy legalábbis első körben engem értesítene) egy rendszer, ha "még csak" a kertben vannak illetéktelen személyek (vagy valamik, pl. állatok).

Párhuzamosan szeretnék egy NAS-t, ami történetesen tud kamerákat kezelni. Jött az ötlet hogy miért nem a kamerák észlelik a mozgást, hiszen azok is tudják. Jött a másik oldal, hogy az nem jó, mert minden egyéb fényviszonyváltozást is mozgásnak fog érzékelni és meg fogok őrülni hogy állandóan fals értesítés érkezik.

Amit szeretnék: egy kerti rendszer, akár mozgásérzékelős, akár mozgásérzékelős+kamerás, akár csak kamerás, ami első körben engem értesít ha élőlényt (elsősorban természetesen embert, ha meg tudja különböztetni, de ha nem, az sem baj, én bevállalom hogy nézegetem a szomszéd macskákat) észlel a kertben. ekkor ránéznék a kamerával, és ha látom hogy illetéktelen személy, akkor én eldöntöm hogy aktiválom-e a riasztót, vagy mi egyéb történjen.
És ezt mind szeretnem nagyjából költséghatékonyan, mert kaptam árajánlatot erre, de őszintén szólva nem mostanában lesz rá annyim, meg ha lenne is, az egész nem ér annyit, hiszen töredéke érték sincs a házban, ami van az is inkább személyesen nekünk érték csak, de persze ezt egy betörő nem tudhatja előre, de nem is hiszem hogy meg lehetne győzni. Egyébként arra is gondoltam, hogy kiírom egy táblára hogy "Igen Mélyen Tisztelt és Kedves Betörő Úr, nyugodtan menj be (kulcs a lábtörlő alatt), nyugodtan nézz körül, csak légyszi ne csinálj felfordulást, mert úgysem fogsz találni az égegyadta világon semmi értelmeset amit fel tudnál használni vagy el tudnál adni hogy valami értelmes pénzt is kapjál érte"!  ;D
viccet félretéve, tényleg semmi értékes cuccunk nincs, csak szimplán rühelleném a tudatot hogy valaki bent járt a házunkban és neadj még fel is forgatta az egészet. Nem is tudom mindent fertőtlenítenék vagy kimosnék vagy új ágymatracot vennék meg ágyneműket, stb. Tehát csak ilyen szempontból lenne fontos hogy ne menjen be senki.

Szóval ki mit javasol, hogyan tudnám ezt mondjuk én egy nagyjából elfogadható módon működő módon megcsinálni magamnak, milyen eszközök kellhetnek? Van-e olyan IP kamera amire mozgásérzékelőt lehet kötni? Van-e olyan mozgásérzékelő, ami megbízhatóbban érzékeli hogy a mozgás valóban élőlénytől származik? Össze tudom-e valamilyen módon a NAS-sal kötni? Persze ezen felül lenne egy hagyományos riasztó egység is, ami GSM vagy milyen modul és azzal is össze kéne kötni vhogy.

Előre is köszönöm!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!