Szerző Téma: elmozdulásérzékelő  (Megtekintve 2088 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:elmozdulásérzékelő
#9 2013. Március 14. - 16:49:10
0
25ezerért már lehet kapni kocsiba szerelhető gps egységet aminél még azt is be lehet állítani, hogy elmozdulás esetén jelezzen sőt küldje a koordinátákat. műszak végén bekapcsolni lehet hívással vagy smsel, reggel pedig kikapcs és kész. lehet drágább megoldás de többet ki lehet hozni belőle

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:elmozdulásérzékelő
#8 2013. Március 13. - 13:29:48
0
Autó rinyában is van elmozdulás érzékelő szenzor, ha jól feltekered az érzékenységét tök jó lehet... esetleg radar, akkor még a külső részek is védhetők: akku, üzemanyag stb. és tényleg jó ötlet, ha egy adót indít.
előzmény: csaszi #6

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:elmozdulásérzékelő
#7 2013. Március 13. - 13:04:23
0
Rádiós mozgást bele....
előzmény: csaszi #6

Nem elérhető csaszi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:elmozdulásérzékelő
#6 2013. Március 13. - 12:47:13
0
 Szia!
Ezt az utat én is bejártam, szintén az elmozdulás érzékelővel kezdtem de már elviekben rájöttem hogy hamar lemerül az elem, azaz ugyanarra jutottam mint orkrnyip. A megoldást számomra egy egyszerű autóriasztó jelentette, melynek kimenete egy rádióadót indít.
 

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:elmozdulásérzékelő
#5 2013. Március 13. - 11:59:29
0
Jó ez, csak akkor műszek elején kiveszi és leteszi az irodában amikor a kulcsot felveszi. Műszak végén meg visszateszi az érzékelőt a gépbe amikor leadja a kulcsot.
 
 
előzmény: orkenyip #3


Igen, igen. De mi van akkor ha a kedves gépkezelő nem a gépben hanem mellé rakja. Akkor majd megy az újjal való mutogatás, hogy akkor ki volt a hibás a telepítő, az eszköz, vagy a gépkezelő.
És ha mondjuk így lenne akkor is ott van a hideg amit nem tolerál az CR2032-es elem.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:elmozdulásérzékelő
#4 2013. Március 13. - 08:26:23
0
Jó ez, csak akkor műszek elején kiveszi és leteszi az irodában amikor a kulcsot felveszi. Műszak végén meg visszateszi az érzékelőt a gépbe amikor leadja a kulcsot.
 
 
előzmény: orkenyip #3

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:elmozdulásérzékelő
#3 2013. Március 12. - 21:40:25
0
Szia!

Én használok ilyet. Az biztos, hogy a hideget nem bírja a 2032-es elem. Nekem két nap után már elem hibát jelzett -2 fokban.
Illetve mivel azok a gépek mozognak folyamatosan, akkor az érzékelő is folyamatosan fogja küldeni a jelet a nagy semmibe és ennek az lesz az eredménye, hogy mire hazaérnének addigra pont lemerül az elem.
A hibát, szabotázst pedig azért nem tiltanám, mert akkor nem fogod látni, hogy működik e vagy nem, vagyis lehet, hogy te látnád, de a kedves ügyfél biztos nem fogja látni.

Nem javasolnám ezt a megoldást.


előzmény: Kisspeé #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:elmozdulásérzékelő
#2 2013. Március 11. - 22:33:02
0
én tettem motorra-ba
de az otthon marad néha ha a robogó elmegy
De ha kiveszed a bejelentkezési időt vagy nem figyelteted, akkor erre nem fog hibát jelezni.

Nem elérhető Kisspeé

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
elmozdulásérzékelő
#1 2013. Március 11. - 22:29:21
0
Sziasztok!

Egy telephelyen tárolt földmunkagépek védelme miatt kerestek meg. Paradox elmozdulásérzékelőben gondolkodom, mert a gépek a telephelyen történő elmozduláskor kell hogy riasszanak. Az a félelmem van, hogy ha a gép a vevő hatósugarán kívül lesz hibát és/vagy szabotázst fog felhozni, mert ugye napközben azok akár 100 km-re is lehetnek.

Hogyan tudnám ezt a legoptimálisabban beállítani? Ebben kérném segítségeteket, ha már van elmozdulásérzékelőben tapasztalatotok.

Előre is köszönöm!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!