Tűz- és behatolásjelzés > Egyéb

Okosotthon, épületautomatizálás

<< < (6/6)

vg:
Én simán az INTORS -szükség esetén- INTIORS-al szoktam megoldani. Nekem még nem volt olyan kihívás amit ne tudott volna.előzmény: eXtra #1

L. Pásztor:
Sok penze lehet annak aki ilyet rendel ... a KNX viszonylag uj dolog, 2 vezetekes TCP alapu felfuzott rendszer, ahol a kommunikacio es a tap is egyazon madzagon megy, igy bonyolult es (ma meg) nem filleres jatek ... :)
Egy egyszeru tapegyseg is tavaly meg ugy 60e Huf korul volt ... nem eppen Vacon keszult biztech trafo arban mozog.
A KNX rendszert elvben okos- otthonra (is) talaltak ki, de nem redony, dim es hasonlok, hanem napelem, akku-management, ho es energia tarolsa, futes es energia elosztas intelligens, kozeli, es manualisan vezerelheto tavoli vezerlesere, stb. De meg nem igazan terjedt el a zart rendszer volta miatt, illetve az itt kinalt eszkozok valaszteka is meg igen szegenyes. Ez reszben alig-alig dokumentalt  volta miatt van, reszben az ara miatt, reszben pedig a hozza valo fejleszto rendszert is tavaly 11e EUR felett arultak.

Az altalad felvetett igenyek viszonylag olcson megoldhatok egyszerubb es olcsobb buszrendszerek mellett, epulet felugyeletre kitalaltak mar vagy 5 felet is.
En meg a KNX- szel varnek par evet ...előzmény: eXtra #1

eXtra:
Valaki otthon van az okos témában?  :)

Esetleg a Satel Integra KNX modulját használta már valaki? Egyáltalán milyen erősáramú rendszert érdemes választani, ha a megrendelőnek -egyelőre- nincsenek nagy igényei és csak pár dolgot szeretne vezérelni (zsaluzia, dimmelhető lámpák, riasztó kapcsolgasson ezt-azt, stb)?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése