Szerző Téma: Segítséget kérek, de nem vagyok szakmabeli!  (Megtekintve 9928 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető petosz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Pauly-D köszönöm! Így már világos minden.

Köszönöm a többieknek is!
előzmény: Pauly-D #45

Nem elérhető Pauly-D

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Szia!

A telepítői és mérnöki kód ugyanazt jelenti. Azért csippan 2 szám beütése után mert ENTER+MESTERKÓDOT ütött be! Itt csak kódot és időt tud változtatni. Mindenképp kell a mérnöki kód, próbáld a gyárit hátha azon hagyta. Ha ez se jó akkor reset és közbe egy ima, hogy ne legyen lockolva. Espritet 5 perc felütni kv-val. Te nem ismered ezért lehet hogy neked 10 lesz! :)
előzmény: petosz #44

Nem elérhető petosz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Köszönöm az infókat!

086-ot is próbálta, de a 08 beütése után szintén csippanás és semmi.

Azt viszont nem tudtam, hogy mérnöki kód is létezik hozzá, azt hittem a telepítőivel minden megoldható. Szerintem azt nem ismeri.

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Az nem tiszta miért villog az ENTER tovább. Ha belép címre folyamatosan kellene világítani.
előzmény: vg #41

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Azt a 1086-ot honnan vettétek?

A belépési sorrend jó, utána a 086-os memóriacímen kell a MEM gombot megnyomni, (elalszik a fény) majd ENTER és CLEAR a kilépéshez.
előzmény: petosz #40

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Akkor a mester kód helyett szerezze meg a mérnökit, vagy lehet reset-elni/unlock-olni.
előzmény: petosz #40

Nem elérhető petosz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Sziasztok!




Paradox Esprit 728 DZ8-as központ programozásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A szoftver verziószáma: V 3.20

A sziréna csippantás élesítés/hatástalanításkor funkciót szeretné az ismerős megszüntetni, mert a szomszédok megszólták. A központot régen egy általa ismert telepítő szerelte fel, de mára elérhetetlen lett.

Következőképpen szerette volna megoldani a problémát:

enter + telepítői kód (enter villog) + 1086 + MEM kikapcsol.



De ez történik:

enter + telepítői kód (enter villog) + bármely két szám beütése után egy csippantás (enter tovább villog), mintha belépne egy alprogramba, de semmilyen led visszajelzés nincs a 336-os kezelőn.

Paradoxot még nem programoztam,  így nem tudtam segíteni neki.
Kérlek benneteket, ha van ötletetek, tippetek, hogy hol rontotta el a dolgok, osszátok meg velem.

Köszönöm!

Nem elérhető dlaca

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 13
Köszi szépen!

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
nem tudom mit értesz az "eldobta" alatt, ez nem szakkomform, de ha kérdésed arra irányul, hogy létezik-e hogy 20 belépés után nem működne a telepítő kód, hát nem ilyen nemigen létezik.
Ha egyszer beírtad, akkor az nem változik míg valaki át nem írja, vagy reseteli. De mivel a 728U-n nem lehet a reset jumpert rajta felejteni mert nincs is neki így tuti hogy ez kizárt.
előzmény: dlaca #26

Nem elérhető dlaca

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 13
Sziasztok!

Valaki tapasztalt már olyat, hogy 728U eldobta a telepítőkódot kb. 20 belépés után?
Előre is köszi!



Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Miért nem hívtad fel a tech supportjukat? Biztos ők is segítettek volna.  :D  :D  :D
előzmény: getya #16

Nem elérhető getya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Köszönöm a rengeteg építő mondatot és segítő szavakat. De jelentem félszavaitokból is sikerrel "felprogramoztam" a központot. Két legtöbbet segítő hozzászólás: Lacy " a kérdező még nem találkozott olyan központtal ahol a zónák alapból tiltottak" és SLC "Ha Zóna deff 00 akkor nem használt zóna (alapból mind az!)"

Illetve, hogy néhány alapfogalmat sikerült tisztába tenni magamba.

egyébként riasztóbolt-os a cucc

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Erre gondoltam én is. :)
De mivel ezzel szoktam begyújtani, szívesen postázok egyet. :D
előzmény: SLC #14

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Ne légy gonosz! Elfelejtette odaadni a Tr vagy Pw  :D
Amúgy meg gogli barát segít  ;)
előzmény: mountainman #13

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Vajon honnan vette ezt a titokzatos központot?
Mert nekem alapból jár hozzá MINDIG egy magyar nyelvű telepítői leírás! :-[
előzmény: SLC #12

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
#4 hozzászólást olvastad?!!!

"Pedig ot van az utalás!

11.oldal Zóna programozás
Zóna definíciók, Partíció, Zóna opció, Kulcsos kapcs. opció stb.
"
Enter
Telepítő kód
Zónaszám
Zóna definíció
Partíció (alapból 1 van beállítva)
Zóna opciók ( Alapból 1,2,3,8 van az jó neked)

Nyisd már ki a program lapot!
Ha Zóna deff 00 akkor nem használt zóna (alapból mind az!)
EOL, DEOL, ATZ stb legyen beállítva! 705 és 706 -ban! 39 oldal.

Vagy telepítő gyorsmenü 3.oldal "Zónák"

Nem tudunk jobban segíteni, ha (mint ahogy már írták) az alapokkal sem vagy tisztába, sőt a leírtakat sem tudod értelmezni.

előzmény: getya #10

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
ezzel nem, mert ez a régi sorozatú spectra programlapja..

előzmény: getya #10

Nem elérhető getya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólásokat. Mivel nem üzletszerűen üzemelek be riasztóközpontokat, és nem is tervezek ilyet. Sőt igazából ez lesz a 4. amivel bohóckodok életembe ezért kértem csak egy pici kis segítséget. Tudom, hogy a világot nem váltom meg vele és bizonyára itt csak olyan emberkék vannak a fórumon akik tök profik és minden kis vackot bekötnek szabványosan/szabályosan és csakis a legbonyolultabb rendszereket vállalják el mivel egy 3 mozgásérzékelős+1 nyitásérzékelős ház nem kihívás nekik. Tehát egy tök egyszerű dolgot szeretnék csak kivitelezni. 3 mozgás+egy nyitásérzékelő 1 partición, 1 felhasználóval. Semmi telefon hívogatás, semmi más. Ennyire egyszerű fapados dolgot. Csak amit eddig magamnak csináltam az nem paradox volt, így nem találkoztam még olyannal, hogy a zonák inaktívak lettek volna. És ebbe elbuktam, mivel a rendszerhez kapott és neten kutatott 5500-hoz való leírásban csak tényleg egy "utalást" található, hogy "definiálni" kell a zónákat. De, hogy-hogyan arról semmit.
Most találtam egy másikat és ha ez jó hozzá akkor mindent meg fogok tudni oldani.

Esetleg még annyit segíthetnétek, mert most nincs előttem a központ, hogy amit mellékeltem képet azzal van-e esélyem felprogramozni a zónákat vagy az az 5500-hoz nem jó!

Ebből a leírásból vágtam ki a mellékelt képet.
http://leiras.lantech.hu/leirasok/paradox/Paradox%20-%20Spectra/17X8inst210.pdf

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Powernél szokták a telefonos helpdeszken mondani:
Te figyelj csak, szoktak nálunk nagyon jó kis előadások meg oktatások lenni... vagy innkább szólj egy telepítőnek.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
... szegény kollégától meg sajnáljátok az infót?  :-)
András! Ha már kolléga, akkor légy szíves okítsad egy kicsit te is!  :o)
előzmény: handras #7

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Múlt héten a végfelhasználóknak még a popsija is meg lett puszilva, szegény kollégától meg sajnáljátok az infót?  :-)

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Juh...
kérdező még nem találkozott alapból letiltott zónákkal lévő központtal.
Pedig a Paradox nincs is ezzel egyedül :)
Valóban, ha ennyire kűzd olvasási nehézségekkel a leírás terén akkor jobb ha hanyagolja és/vagy hív szakembert.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Köszi a hozzászólást. De sajnos leírásokat már mindet áttanulmányoztam.
Ne haragudj meg érte, de ha a leírások áttanulmányozása után sem érted a rendszer legalapvetőbb elemét - a zónákat, akkor azt javaslom, hogy inkább tedd félre az egészet és keress a közeledben egy olyan szakembert, aki programozott már központokat. Ha a segítségünkkel esetleg sikerülne is felprogramoznod a zónákat, már egy ilyen kis központ is túl komplex ahhoz, hogy itt gyorstalpalón a fejedbe töltsük a teljes rendszer üzembe helyezéséhez szükséges tudást és készségeket...
előzmény: getya #3

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Pedig ot van az utalás!

11.oldal Zóna programozás
Zóna definíciók, Partíció, Zóna opció, Kulcsos kapcs. opció stb.


előzmény: getya #3

Nem elérhető getya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Köszi a hozzászólást. De sajnos leírásokat már mindet áttanulmányoztam.
Elsődleges kérdésem az lett volna konkrétan a paradox sp 5500-al kapcsolatban, ha a zónákra rákötöm a pir-eket vagy bármilyen nyitó/záró kapcsolót akkor kell-e világítani a kezelőmön a megfelelő zóna számának?
Mert más rendszereknél ez alapjáraton így volt. Vagy ennél ezeket külön aktiválni kell valahogy? Mert erre semmilyen utalást nem találok a leírásokban.
előzmény: eXtra #2

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Szia!

Sajnos egy rendszert nem elég bekötni, azt programozni is (tudni) kell! ;) Szerintem első lépésként kezdd el olvasgatni a leírásokat, mert amíg az alapokon nem rágtad át magad, addig nem igazán tudunk neked érdemben segíteni...
előzmény: getya #1

Nem elérhető getya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok a riasztó témában és már az elején elakadtam, vettem egy Paradox szetet netről. Korábban már volt részem beállítani más rendszereket BOSCH és CROW. Azokkal sikeresen megbirkoztam.

De ezzel nem. Elvileg összeraktam a rendszert mármint kábelezés. Viszont olyan, mintha nem érzékelné a mozgásérzékelőket. Vagyis a kezelőn egyik zona  sem jelez vissza. A korábban ezek maguktól működtek más rendszereknél(bosch,crow).
Lehet, hogy paradoxnál külön aktiválni/engedélyezni kell valahogy a zónákat? Nem tudom.
Ebben kérném a segítségeteket.

Nem elérhető subwoffer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Akkor ezek szerint le van zárolva..
előzmény: Lacy #24

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
ha nincs lockkolva a központ,akkor reset jumper feldug, utána táp ráad és vár 10 sec.
Ha visszaáll akkor jó ha nem akkor lockolva van.
Az unlock és az ide oda szállítás majdnem drágább, mint egy új.
Géppel usb-n nem megy max vonalszimulátorral telefonvonalon vagy alközponton.
előzmény: subwoffer #23

Nem elérhető subwoffer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Sziasztok! Segitségeteket Kérem. Van egy Spectra 1725-ös központom egy Spectra 1686H-s kezelővel és 4 mozgás érzékelővel..A problémám az hogy nem tudom beprogramozni,igazából a 4 zónát szeretném rajta beállitani.De a központot visszaszeretném állitani alapértelmezett módba mert úgy kaptam ismerőstől.A mozgás érzékelők már be vannak állitva zónaként.. Esetleg még annyit hogy a géppel usb-n keresztül hogy tudom összekötni?

Előre is köszi a segitséget,ha tudtok segiteni!

Nem elérhető Dudee1983

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Jelentem be lett üzemelve a riasztó minden szuperül működik! Ismét tanultam új dolgokat:) köszönöm
előzmény: SLC #15

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
nincs mit, csak meló közben nem tudok mindig gyorsan válaszolni
előzmény: Dudee1983 #14

Nem elérhető Dudee1983

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Köszönöm szépen a segítséget !
előzmény: SLC #13

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Alapból a központ tud telefon számra csörögnii és beleszirénázik a füledbe, nem kell csak a magántelefonszámot megadni ahogy írtam, a felhasználói gyorsmenüből.
 
előzmény: Dudee1983 #11

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Alapból be van kapcsolva
de nézd meg:
[703] 1-es gom be Egy gombos szokásos/kényszer élesítés  2-es gomb be Stay élesítés engedélyezett
előzmény: Dudee1983 #10

Nem elérhető Dudee1983

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Még egy kérdés és összeáll a kép teljesen.

"Magán telefonszám felhasználó gyorsmenüből egyszerűen:
Pöcök gomb + Masterkód, MEM, 3 gomb: 1 telszám (4gomb 2 telszám) , 06.........+Enter
 
Éjszakaira meg STAY ahoyg előttem már írták."

Itt mást nem is kell beállítani? Csak megadni a két telefonszámot és ennyi? Most nézegetem a kézikönyvet ebben van egy ilyen opció a 804-es szekcióban, hogy "Magán telefonszám hívása zóna riasztásra (betörés/tűz)" ezt még gondolom engedélyezni kell. Illetve TLM figyelés szükséges ilyenkor? Ha igen mit kell annál beállítani?

előzmény: Dudee1983 #10

Nem elérhető Dudee1983

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Rendben, köszönöm szépen a segítséget és türelmet ! A partíciót ki is szedem, amit odaérek. A stay gomb illetve az arm gombokat kell menuben aktiválni vagy azok aktiválódnak amint zónát rendelek stayhez illetva armhoz?
előzmény: SLC #9

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Igen.
Nyomva tartod a stay gombot azzal kapcsolod be. Partíciózott rendszernél megkérdezi majd,hogy 1 vagy 2 partíciót akarod.
 
De ne partíciózd, ha csak az otthon maradok / elmegyek dolgot akarod megoldani.
Úgy állítsd be, hogy ha elmegy a gazda akkro teljes élesítésben minden, ha éjszak otthon van akkor Stay -be ami kell az legyen éles csak (Pl ajtók, garázs, ablakok, udvar, nem használt szobák stb)
Akkor ARM-al teljes élesítést tud bekpcsolni, STAY-eléjszakait, kikapcsolni meg kóddal mindkettőt.
előzmény: Dudee1983 #8

Nem elérhető Dudee1983

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Mivel nem csináltam még stayt és inkább kérdezek, ha nem értek valamit, szóval ha beállítom hogy stay legyen valamelyik zóna, akkor azt a stay gombbal lehjet beriasztani ha jól értelemzem? Akkor csak azokat a zónákat riasztja be amelyek staybe vannak konfigolva?
előzmény: SLC #7

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Zóna programozásban tudod állítani, pl: Zóna definició 09 Azonnali, akkor az teljes élesítésben azonnali, Stay-ben nem élesített.  Zónadeff: 06 Teljesben követő, Stayben nem élesített stb.
 
előzmény: Dudee1983 #6

Nem elérhető Dudee1983

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Hülye kérdés de a stayhez mit kell beállítani? Oké, kézikönyv, de tlaán igy gyorsabb, persze csak ha megy nektek fejből ;)
előzmény: SLC #5

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Magán telefonszám felhasználó gyorsmenüből egyszerűen:
Pöcök gomb + Masterkód, MEM, 3 gomb: 1 telszám (4gomb 2 telszám) , 06.........+Enter
 
Éjszakaira meg STAY ahoyg előttem már írták.
 
 
 


előzmény: Dudee1983 #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
+1
Éjszakai élesítésre inkább a STAY (otthon maradó) módot ajánlanám használni mint a partícionálást.
előzmény: Dudee1983 #3

Nem elérhető Dudee1983

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Hmm...pont az lenne a lényeg, hogy a 2-es partíciót éjszakára be tudják kapcsolni... utánanézek a vagy kapcsolatnak. Egynlőre a zóna beállításoknál ennyit látok 1-egyes part. 2-kettes part. 3-mindkettő part.
előzmény: vlezlee #2

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Ha mindkét partícióhoz hozzárendeled a zónákat, akkor szerintem ÉS kapcsolatban vannak, tehát csak akkor élesedik az a 2 zóna, ha mindkét partíció élesítve van. Vagy kapcsolatot most hirtelen fejből nem tudom hogyan lehet programozni, nézd meg a leírásában.
Telefonszámra hívást tudsz generálni, simán beírod a személyes hívás telefonszámok közé a számokat és ennyi (kommunikátor ne legyen tiltva). Mivel személyes hívás, ha riasztás van és kikapcsolod a központot azonnal megszakítja a hívást.
előzmény: Dudee1983 #1

Nem elérhető Dudee1983

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
0
Sziasztok!

Már párszor találkoztam a fent említett riasztóközpont típussal, viszont az alábbi hibákkal még nem találkoztam eddig. Mivel nem kimondottan riasztókkal foglalkozom, így előfordulhat, hogy valamit nem jól csináltam.

Szóval a probléma a következő: Két partícióm van. 1-es és 2-es. 5 db zóna 1 db felhasználó. Az 1-es partícióhoz mind az 5 zónát hozzárendeltem, a 2-eshez csak az utolsó 2-t. A paramétereknél beállította, hogy a rendszer partíciózott, illetve a zónabeállításoknál 1-3 zónákhoz (1-es partíciót) 4-5 zónáknál (3-ast azaz mind a két partíciót beállítottam).
Beriasztáskor szépen ki lehet választani a partíciókat. Viszont mikor próbára került a sor azok a zónák, amelyek mind a két partícióban benne vannak egész egyszerűen nem generálnak riasztást... látni látom hogy bent van valaki a zónában, de nem riaszt a központ...
Mit kell még beállítani, hogy működjön? Előfordulhat hogy hibás a központ? Régebben dolgoztam ilyen központtal, ott is hasonlót kellett csinálni, ott nem jelentkezett ilyen probléma...

Továbbá, amit még sosem csináltam, az az hogy 2 db telefonszámra kellene üzeneteket vagy telefonhívást generálni a központnak. Ehhez milyen beállítások szükségesek? (2db mobiltelefonra kellene elküldeni a riasztást)

Segítségeteket előre is köszönöm.




 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!