Szerző Téma: Karmos portája kérdések  (Megtekintve 8448 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Karmos portája kérdések
#11 2013. Október 19. - 20:28:49
+2
Tiszta dezsávű érzésem van.
Valamikor-tán tavasszal voltam a Hármashatárhegyen felmérni. Ugyanez volt a feladat, ugyanilyen NAS-a volt a tulajnak, ugyanúgy IP kam-ban gondolkodott. Kapott is árat, azóta roppant mód gondolkodik, bár arra nem vette a fáradtságot, hogy nemet mondjon.....
Szóval szerintem egyrészt a kiválasztott riasztobolt oldalról ritkán célszerű- főképp hozzá nem értőnek vásárolni, bár az árak csábítóak, hiszen nagyjából a vásárolt termékre rátesz uszkve 10%-ot és adja tovább. Rövid gondolkodás után lehet sejteni, hogy ehhez milyen support és garancia tartozik...
Az oldalon található 20 rugó alatti termékek egyikét sem javaslom, csak a szívás lesz vele.
Mit javaslok:
Minimum legyen egy értelmes felbontású -pl. IP kamerád, akár SDHC rögzítéssel, aminek a riasztás bementét indítja a kültéri PIR, és ez alapján kapsz emilt.
Legyen beltéri riasztód, sokkal nagyobb a valószínűsége a valós esemény detektálásának és a fals jelzések elkerülésének.
Legyen olyan embered-értelmesen járőrszolgálat, aki helyetted a piszkos munkát elvégzi.

Ha mindenképpen olcsójánoskodni akarsz (én szakembert javaslok!!!), akkor is használd ki az ingyenes helyszíni szaktanácsot, mert itt látatlanba vagdalkozunk neked.
Ezenkívül még szép estét is Neked! ;D
 
előzmény: karmos #9

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Karmos portája kérdések
#10 2013. Október 19. - 20:20:49
+2
tudod vagyis nem tudod, de ezen a fórumon mi a szakma az ilyen riasztóbolt pont akármik-től nem vásárolunk semmit, még az ingyenes dolgaikat sem

Amúgy minden riasztóérzékelő ugyanúgy működik ugyanolyan kimenetei vannak, amiket egy riasztóközpont megfelelő zónabemenetére kell bekötni, és utána a riasztóközpont fogja a programozása által működtetni, hogy mikor mi történjék.
De nem gondolnám, hogy itt most egy 300 órás tanfolyam anyagát leadnám Neked, bocsi :)
Mivel annyira alapszinten gőzöd sincs a dolgokról, így nem akarom az okítást nagyon folytatni.
Ne érts félre, de ez olyan alap amivel ha nem vagy tisztában akkor még véletlenül sem szabadna belevágnod sk egy ilyen kivitelezésbe.
én meg nem venném a lelkemre ha mégis belekezdenél, mert annyira felvilágosítottalak, hogy már bátran belevágsz :)


előzmény: karmos #9

Nem elérhető karmos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Karmos portája kérdések
#9 2013. Október 19. - 20:02:56
0
Oké,

pl. itt vannak kültéri mozgásérzékelők: [size=78%]http://www.r-a--t-bolt.hu/4623.kulteri-infrak-radarok.kategoria.html[/size]
pl. ez megfelel elvileg nagyjából minden kritériumomnak: [size=78%]http://www.r-a--t-bolt.hu/240.crow-eds2000-duo-kulteri-erzekelo.reszletes.html[/size]

Milyen kimenetei vannak? Mire lehet rákötni? Milyen jelet küld? Mi tudja azt értelmezni, és mit tud csinálni az a bizonyos eszköz?
előzmény: Lacy #8

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Karmos portája kérdések
#8 2013. Október 19. - 19:46:40
+1
Idézet
Tehát alapvetően emberi mozgás jelenlétét akarom a lehető legbiztosabban észlelni, kültéren. Erre akkor megegyezhetünk hogy mozgásérzékelő a legmegfelelőbb eszköz, igaz?
kb csak ez nem egy tokban max egymás mellett vagy alatt helyezkedik el.

Oké nem tiszta de én rendszerben gondolkodom.
Van egy riasztó és egy kamera rendszer, és így értve, hogy ha a kamerára (mint rendszer, amin belül az önálló rögzítő fogja végül is a mozgásérzékelést csinálni) bízod a mozgásérzékelést.


előzmény: karmos #7

Nem elérhető karmos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Karmos portája kérdések
#7 2013. Október 19. - 19:33:44
0
Maximális Tiszteletem!

Azért az átlag magyar nem igazán tud Synology felé kacsintgatni sajnos, és ezt nem azért mondom mintha én átlag felettinek érezném magam, vagy bárkit le akarnék alacsonyítani, csak tényként.
Én úgy hallottam hogy a Synology-k elég jók. Konkrétan maga a video megfigyelő szoftvere elég fejlett, mégis, más is mondta hogy inkább kamerára bízza a mozgás érzékelését, mert az akár lehet fejlettebb algoritmus is. El tudom képzelni, bár konkrét tapasztalatom egyelőre nincs. De ez alapfilozófiáját tekintve egy kutya: képi elemzés.
[size=78%]
[/size]
[size=78%]
[/size]Nincs kamerába épített mozgásérzékelő.
Értem, csak azt nem, miért. Már sok dologgal találkoztam az életben ami "valahogy" működött, és senki el se tudta képzelni hogy működhet esetleg másképp, neadj, jobban is, és mégis sikerült bebizonyítanom. Nem hencegésképp csak tényként.
Kisállatvédett riasztóérzékelő kb. mennyibe kerül? És milyen portjai vannak?

[size=78%]Egy kis önellentmondást érzek a hsz-edből, vagy mert én nem értek valamit, vagy mert nem tisztán van megfogalmazva, de ez mindegy is, nem ez a lényeg hanem az hogy nem értem és szeretném érteni.[/size]
Először:
Idézet

A másik dolog hogy ha a kamerára bízod a mozgásészlelést, akkor az egy kisebb szélben is kb percenként észlelni fog, ha a kép tartalmaz pl fát bokrot. És akkor még az egyéb állatokról nem is szóltam
A riasztó érzékelő legalább kisállat védett 35 kilóig átlagban, és azért azt egy kisebb kutya sem bizergálja riasztásba.
- ebből azt érzem hogy jobb a mozgásérzékelő, aztán:
[size=78%]
Idézet
[/size]Olyan lehet hogy van mozgásérzékelő és a videorögzítőnek meg alarm bemenete, és ha oda jelet ad, akkor arról a kameráról felvesz, de ezt már 10 éve túlhaladták az önálló rögzítők, de még a PC-s is, mivel itt már a szoftver figyeli a képtartalom változását, és ebből lesz a mozgásérzékelés.
akkor most mi van? Akkor most melyik a jobb?


Akkor most azt nem értem hogy mit nem értek. Ez volt az egyik eredeti kérdésem, hogy inkább a kamerára (ill. a kamera képét elemző szoftverre) illik bízni a mozgás érzékelését vagy kimondottan mozgásérzékelőre. Józan paraszti eszemmel inkább mozgásérzékelőre bíznám, mert nyilvánvaló hátrányai vannak a képi elemzésnek, amit én is, Ti is említettetek.
Tehát alapvetően emberi mozgás jelenlétét akarom a lehető legbiztosabban észlelni, kültéren. Erre akkor megegyezhetünk hogy mozgásérzékelő a legmegfelelőbb eszköz, igaz?

előzmény: Lacy #5

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Karmos portája kérdések
#6 2013. Október 19. - 18:55:19
0
Szóval alapvetően riasztót akartunk otthonra (szaki által beszereltetve természetesen),

 hogyan tudnám ezt mondjuk én egy nagyjából elfogadható módon működő módon megcsinálni magamnak

bocs, de én itt elakadtam.
előzmény: karmos #1


Elnézést a nem korrekt módú idézetért!

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Karmos portája kérdések
#5 2013. Október 19. - 18:47:01
+1
Jaj. :)

Synology NAS-t is ismerem ( meg azt is mikor valaki látatlanban saccolja meg, hogy a másiknál mi működik és hogy mit ismer-het)
(na nem akartam dicsekedi, de nemsokára indul egy új netes magazin, ahol konkrétan éppen én írok a NAS-okról a hálózatos lejátszásról meg a projektorokról, bár az már valóban nem biztonságtechnika, úgyhogy nem gondolnám, hogy egy ide tévedő amatőrnek is alig mondható a legalkalmasabb az én szakmai hozzáértésem megítélésére :) )
De ha már kamera rögzítés IP alapon akkor nem egy mindent bele NAS hanem egy Nuuo ahol szintén kameránként veszed a licencet, csak éppen az semmi másra nem alkalmas és nem is kell hogy az legyen.
De továbbra is mondom, hogy pl vegyünk 4 rendes !! IP kamerát mondjuk a TecSon-tól, a legolcsóbb boxkamera, - és ugye ahhoz optika ház, konzol meg fűtés is kell, és persze 230V is, tehát mire össze legózod ugyanannyiba van mint egy kompakt, így legyen a kompakt, annak darabja a 2 Mpix nek- még nem fullHD 112500.
én kb  200-ból átlagos kábelezés esetén kihozok egy 4 analóg kamerás rendszert 600 és/vagy 700 soros kamerákkal.
és az már rögzít is, küld emailt ha kell, mozgásérzékel, dyndns-t tud, és távoli elérést telefonról vagy másik számítógépről.
Akkor most?

A másik dolog hogy ha a kamerára bízod a mozgásészlelést, akkor az egy kisebb szélben is kb percenként észlelni fog, ha a kép tartalmaz pl fát bokrot. És akkor még az egyéb állatokról nem is szóltam
A riasztó érzékelő legalább kisállat védett 35 kilóig átlagban, és azért azt egy kisebb kutya sem bizergálja riasztásba.

Idézet
Nem értem miért olyan földtől elrugaszkodott elképzelés (vagy kívánság) hogy a kamera legyen rákötve a mozgásérzékelőre, vagy egybe építve vele.
És ez megint az a pont amikor azt mondanám, hogy NEEE tedd... :)
Nincs kamerába épített mozgásérzékelő.
Olyan lehet hogy van mozgásérzékelő és a videorögzítőnek meg alarm bemenete, és ha oda jelet ad, akkor arról a kameráról felvesz, de ezt már 10 éve túlhaladták az önálló rögzítők, de még a PC-s is, mivel itt már a szoftver figyeli a képtartalom változását, és ebből lesz a mozgásérzékelés.
És akkor most gondold át az igényed a mozgásérzékelős kamerával.

Nem elérhető karmos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Karmos portája kérdések
#4 2013. Október 19. - 17:35:08
0
Kedves L.Pásztor és Lacy!

Nagyon igazat adok, és egyetértek mindenben. Valóban szarból szeretnék várat, és valóban nem értek hozzá, de azt hiszem ezt le is tisztáztam az elején. Ezért vagyok itt, és ezért kérdezek, remélem ez nem baj.

Én csupán abból indultam ki az elvi síkot tekintve, hogy időt nyerek ha már az udvarban nyilvánvalóan hívatlan vendégek vannak, és ez a lényeg. He bejut, és akkor kezd el vonyítani a riasztó akkor nem fog azonnal elszaladni, hiszen nyilvánvaló hogy a kivonulószolgálat sem fog odaérni pár percen belül, mert nem a szomszéd házból lép ki. Tehát a riasztónak időbeli korlátozó szerepe van, lerövidíthati azt az időt amit a jelölt bent tölt a felforgatással (de én úgy érzem ezzel nem igazán lennék előrébb). Ha viszont már az udvarban történne valamiféle ellenőrzés (és nekem végülis elég csak annyit tudni eldönteni hogy a mozgó dolog valójában ember-e (ilyen értelemben akár még egy elég alacsony képességű kamera is elég lehet)), és adott esetben már akkor megszólalna a riasztó mielőtt még elkezdett volna bíbelődni a bejutás lehetőségeivel, akkor viszont már 2x is meggondolja (feltételezve az épelméjűséget) hogy ennek (mármint a bejutásnak) nekiálljon-e. Csupán ennyi. Sztem az elmélet eddig jó, a gyakorlattal meg tudom hogy bibi van. Mármint hogy jelenleg nem létezik olyan érzékelő ami 100% pontossággal meg tudja állapítani hogy ember jár a kertben. Én azt bevállalom, legyen macska, majd legfeljebb teszek róla hogy a macskák messze elkerüljék az udvaromat, ez legyen egy másik probléma. De azt legalább meg tudja kölünböztetni egy mozgásérzékelő hogy az adott mozgás élőlénytől származik vagy sem?

Egyébként NAS és NAS között is lehet és van is óriási különbség. Példának okáért én egy Synology-t néztem ki magamnak, nem tudom ez mond-e valamit, de nem az az 1-2-tízezer forintos cucc. És a kezelendő kamerák számának föggvényében licenszet kell vásárolni hozzá, gondolom nem azért mert annyira alap gagyi képessége van ezen a téren, de lehet hogy csak naiv vagyok. De mint mondtam, én sem kamerára bíznám a mozgás érzékelését elsősorban. Nem értem miért olyan földtől elrugaszkodott elképzelés (vagy kívánság) hogy a kamera legyen rákötve a mozgásérzékelőre, vagy egybe építve vele. Minek vegyen a kamera egyfolytában, ha elég csak akkor amikor tényleg élőlény mozog? Vagy van ennél fejlettebb megoldás? Akkor mi az? Lehet hogy én képzelem csak túl egyszerűen a dolgokat.

Azért nem kell übertuti rendszer egyébként, mert mint mondtam, nincs is akkora érték hogy érdemes legyen. Tehát nekem elég ha csak SK kihozom amit lehet, nem a leggagyibb dolgokból, de nem is kell 100%-os rendelkezésre állás. Pl. mivel az esetek 99%-ában azonnal észreveszem ha kapok mail-t, első körben az is elég ha a NAS küld egy mailt hogy valami van. Ha meg abban az 1%-ban történik valami, akkor így jártam, akkor ennek tényleg így is kellett történnie. Az egyetlen amit tudni szeretnék első körben, hogy van-e olyan mozgásérzékelővel ellátott vagy egybeköthető/egybekötött kamera, ami kellhet nekem.

Köszi,
üdv,
Karmos
előzmény: Lacy #3

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Karmos portája kérdések
#3 2013. Október 19. - 16:10:18
+2
Már bocs de kemény de őszinte leszek
szarból várat? :)

A kamerás mozgásérzékelést mint olyat betörésvédelmi szempontból nagyon el kell felejteni, nem arra való
a kültéri védelem meg drága, az eszközök sem és a telepítése sem olcsó
az IP kamerára mozgásérzékelőt kötni résznél meg tudatosult bennem hogy nem szabadna hozzákezdened sk a dologhoz, mert nagyon csekély az ismereted. bocs

Ráadásul a használható ip kamerából 2 jó ára kiteszi egy kisebb analóg rendszer árát komplett
a NAS meg inkább házi mozi mint kamera rögzítő
Van NAS-om 2 is úgyhogy tudom.

A ki mit javasol-hoz, én egy rendes szakembert : itt is fogsz lelni biztos, a kérdés inkább az hogy merre kéne a szerelés.

amúgy még a kültéri védelemhez tartozik, hogy nem 100%-os a védelem, azért a téves riasztások nagyobb %-ban megesnek.
 

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Karmos portája kérdések
#2 2013. Október 19. - 15:55:18
+3
Csak elvi síkon, a technikai részleteket megmondják mások, így csak agymenés szinten egy-két szösszenet:

"... Egyébként arra is gondoltam, hogy kiírom egy táblára hogy "Igen Mélyen Tisztelt és Kedves Betörő Úr, nyugodtan menj be (kulcs a lábtörlő alatt), nyugodtan nézz körül, csak légyszi ne csinálj felfordulást, mert úgysem fogsz találni az égegyadta világon semmi értelmeset amit fel tudnál használni vagy el tudnál adni hogy valami értelmes pénzt is kapjál érte"!  ;D   ..."

Nem így müxik, mert:

- ha drogos, és nem talál semmit, akkor a labilis idegrendszeri egyensúly okozta, és a kezdődő elvonási tünetek (ezért is tört be) okozta dühroham miatt fog rombolni ...
- ha pl. a dakota harcos nem talál semmit, akkor a körükre jellemző, elsősorban rasszizmus vezérelte esztelen düh miatt tombol és rombol. Különösen akkor, ha egyébként pszichiátriai értelembe véve is gyengeelméjű és belterjes tenyészet ... 
- ha pl. lecsúszott hontalan, és szomjas a gigája, a kannás bor huzamosabb használata okozta agyi leépülések, a felszínre tört primitív brutalitás, és az emberi gátlások totális hiánya miatt kezd el dolgozni ...

És egyébként is ... azért mennek be, mert KELL nekik valami. Hasonló esetben én fordítva csinálnám: mindig hagynék elől egy öreg, forgalomból kivont pénztárcát benne pár ezer forinttal, és 1-2 lejárt hitelkártyával ...
Szerintem ezzel egy-egy komolyabb rongálást lehetne megelőzni ... megkapta amit akart és nagyobb az esélye h elkotródik a zsákmánnyal ... vélhetőleg először a kocsmába, nagyobb rombolás nélkül.

Ha intellektuális a betörő, aki levette a fülest a bent lévő értékekről, és tájékozódott itt-ott  (szomszédoktól, utazási irodától, mobil-szolgáltatótól, stb.) a háziak nyaralás-telelés-wellness-szilveszter-húsvéti szokásairól, annak több esze van, az nem fog rombolással vesződni, és felesleges nyomokat hagyni ...

Szerintem ma már a technikai védelmi lehetőségek szintje elérte a jogi védelmi lehetőséget szintjét. Nincs tovább... így élvezetes videokat lehet nézni a csuklyás-símaszkos alakok akcióiról - és ennyi, mert a legális elektronikus védelem nem tud ennél több védelmet adni. Majd ha eljutnánk oda, h az elektronikus védelem agyonrázhat, agyonüthet, lelőhet, felrobbanthat, elkábíthat, megmérgezhet, stb.  ... majd akkor nyílnának az elektronikus  vagyonvédelemben újabb lehetőségek ...

Addig meg a fertőzött helyeken sztem (a jövőben ismét) fel fog értékelődni a mechanikus vagyonvédelem ...


előzmény: karmos #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!